Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český pohár 2015

31. 1. 2015

Sokol Velim - TTC Brandýs nad Labem A 1-9

Po trochu bláznivém pozápasovém sčítání míčků v minulém kole se tentokrát v malém sále velimské sokolovny žádné drama nekonalo. Vysoce favorizovaný Brandýs nad Labem A ve Velimi s přehledem zvítězil v poměru 9:1. Jediný bod domácích zaznamenal Pavel Jeřala v samotném závěru hracího večera po výhře 3-2 nad Radkem Vošahlíkem. Velimští stolní tenisté nastoupili v sestavě Martin Škopek, František Vejtruba, Pavel Jeřala a uhráli celkem 10 setů. Blízko výhře byl i Fanda Vejtruba, jenž dvakrát neuspěl v páté sadě. „Dobře jsme si zahráli s korektně vystupujícím soupeřem. Utkání nebylo úplně jednoznačné díky tomu, že hosté nedorazili v nejsilnější možné sestavě - za Brandýs nastoupili hráči ze tří soutěží (divize, 2. krajská třída a okresní přebor). Zklamáním byla divácká účast, " bilancuje vyřazení velimského týmu jeho doyen.      

 

Sokol Velim - SK Nová Ves A 5-5 (22-22, 451-441)

Domácí zápasy velimského Sokola v Českém poháru mají svá občasná specifika, která spočívají v tom, že původně oznámený vítěz se později ukáže jako vyřazený z další fáze této soutěže. Prvně tomu tak bylo v utkání Velimi s Mnichovým Hradištěm, kdy byly některé zápasy kontumovány z důvodu administrativního pochybení vedení hostujícího družstva. Podruhé se podařila dezinformace o vítězi na těchto stránkách letos, kdy zástupce velimského oddílu špatně sečetl míčky. Podle původní informace jich měla Nová Ves uhrát o 12 více, ve skutečnosti byl správný poměr vyhraných míčků 451:441.

Vyrovnaný průběh celého derby zápasu avizovala již úvodní čtyřhra, v níž velimský pár ve složení Franta Dej / Pavel Jeřala podlehl svému soupeři 2:3. Ve dvouhrách shodně po bodu zaznamenali Martin Škopek a Pavel Jeřala. K šanci na postup tak domácí potřebovali, aby Franta Dej všechny své duely vyhrál. Velimský šampión svou výtečnou formu z právě probíhající sezóny potvrdil i v Českém poháru. Po dvou výhrách přidal i tu třetí v závěrečném utkání celého programu, během níž otočil nepříznivý stav z 1:2 na sety ve svůj prospěch v napínavé bitvě s Petrem Petříkem.

Do malého sálu velimské sokolovny tak přijede další zvučný soupeř - TTC Brandýs nad Labem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář