Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim - Sokol Mnichovo Hradiště 3-7

24. 1. 2013

Po dvou venkovních zápasech se hráči a fanoušci velimského oddílu stolního tenisu dočkali domácího zápasu v Českém poháru. Díky výhře 8:2 z Uhlířských Janovic nad tamním B - týmem mohli velimští hráči poměřit své síly se Sokolem Mnichovo Hradiště. Hosté byli před utkáním vysokými favority, neboť hráči z jejich soupisky hrají převážně krajské soutěže.

Pátek byl ve znamení roztržitosti zkušených hráčů. Odpoledne nejprve politický matador Karel Schwarzenberg nedokázal v prezidentských volbách odevzdat platný hlas, večer si pak ostřílený domácí borec František Vejtruba před zahájením úvodního deblu spletl stoly a nechal tak svého spoluhráče Martina samotného napospas dubletu z Mnichova Hradiště. Čtyřhra nakonec začala na centrkurtu se správným počtem stolních tenistů na obou stranách a přinesla příjemné překvapení v podobě výhry páru Martin Škopek / František Vejtruba nad dvojicí Josef Grill / Vladimír Pleticha 3:1. Pro Sokol Velim to však nebyla první výhra večera, protože na sousedním dvorci Pavel Jeřala přehrál 3:0 Jana Mareše! První bod pro hosty získal Vladimír Pleticha, jenž si poradil s Martinem Škopkem 3:0. Martin byl stále více limitován svým zraněním nohy, a tak se místo něj v dalších duelech objevil v sestavě Velimi Pavel Sixta. Vzhledem k množícím se zdravotním neduhům ve velimském týmu začíná webamster po vzoru zámořských soutěží uvažovat nad zavedením listiny zraněných hráčů. 

Po své deblové výhře se Franta Vejtruba ukázal ve výtečném světle i v singlu, když zdolal 3:2 Josefa Grilla. Již třetí velimská výhra v tuto chvíli předčila mnohá předzápasová očekávání pocházející z domácího tábora. K tomu, aby se po postupu čtvrtoligového fotbalového Bradfordu do finále anglického ligového poháru zrodila další senzace sportovního světa tohoto týdne, chyběla přinejmenším dvě vítězství  Sokola Velim. Domácí borci však přes velkou snahu další výhru nepřidali a nakonec soupeři podlehli 3:7. Na 3:3 se Mnichovu Hradišti podařilo srovnat zásluhou třísetových výher Vladimíra Pletichy nad Pavlem Jeřalou a Josefa Grilla nad Pavlem Sixtou. Poprvé v utkání šli hosté do vedení až po sedmém zápase večera, v němž Jan Mareš zdolal 3:1 Františka Vejtrubu. V závěrečné trojici špílů Mnichovo Hradiště definitivně rozhodlo o svém postupu, když bylo ve všech těchto duelech úspěšné. Domácí hráči i tento blok utkání zvládli se vztyčenou hlavou, když každý z velimských stolních tenistů uhrál alespoň jeden vítězný set. Nejblíže výhře byl Pavel Jeřala, který srovnal z 0:2 na 2:2 na sety v zápase s Josefem Grillem. Shodným výsledkem 1:3 pak skončily duely mezi Fandou Vejtrubou a Vladimírem Pletichou respektive mezi Pavlem Sixtou a Janem Marešem.  

 

dscf3643.jpg

 

společné foto obou družstev

 

dscf3644.jpg

čtyřhra

 

 

dscf3645.jpg

dvouhra František Vejtruba vs. Josef Grill

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář