Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soupisky velimských týmů pro sezónu 2009/2010

27. 7. 2009

Zhruba v polovině července byla uzávěrka soupisek pro nadcházející ročník regionálních soutěží ve stolním tenisu. V letošní sezóně bude mít velimský oddíl dvojnásobné zastoupení v regionálních přeborech kolínského okresu - úspěšný tým áčka si v minulém soutěžním ročníku zajistil postup do "jedničky", opětovně založený B-tým bude nastupovat v "trojce". Citelnou ztrátou v boji o záchranu v RP1 je odchod Vlasty Slušného zpět do Křečhoře, bohužel i přes značnou snahu se v přestupním okně nepodařilo zajistit adekvátní posilu pro tuto soutěž. Nejen o cílech jednotlivých družstev pro nadcházející sezónu hovoří sportovní manažer velimského oddílu, Pavel Jeřala:

#  Pavle, vzhledem k pohybu v hráčském kádru áčka bude asi jedinou ambicí velimského týmu záchrana v RP1, což bude jistě hodně těžký úkol...

Pavel Jeřala: " Záchrana v RP1 by byla prvotřídní senzací, bohužel Vlasta Slušný se rozhodl pro návrat do Křečhoře a přestože bylo osloveno hned několik potencionálních posil, tak z nejrůznějších důvodů (zranění, pracovní či osobní důvody) se nepodařilo žádný přestup dotáhnout do konce. Dalším nepříznivým faktorem pro záchranu soutěže je fakt, že díky sestupu Týnce nad Labem a Kostelce  z krajské soutěže do RP1 postoupila pouze Velim, čímž odpadl jeden rovnocenný celek, přes nějž by záchrana byla možná. Nic však dopředu nevzdáváme a o záchranu se popereme, k čemuž nám jistě dopomohou i naši příznivci.

# Jaké jsou cíle pro B-tým, který bude nastupovat v RP3?

PJ: " Hlavním cílem bude zapracování nových hráčů do soutěžního dění, předem lze těžko odhadnout, na jaké pozici v tabulce se bude toto družstvo pohybovat. Osu týmu by měli tvořit hráči, kteří se vrátili z hostování z Křečhoře (Pavel Sixta, Lukáš Jeřala, Martin Babický, Pavel Urbánek) + tři noví hráči na soupisce (čínská hráčka s přezdívkou Amy a talentovaní žáci - Jan Svoboda a Arnošt Kopecký).

# Jak probíhá příprava na novou sezónu?

PJ: "Příjemně jsem překvapen zájmem hráčů o tréninky v letní přestávce, scházíme se v hojném počtu, přípravu občas zpestří návštěva hráčů z jiných oddílů. Pro A-tým bude mít nezastupitelnou roli v přípavě Letní liga, v níž nás čeká pětikolová odvetná fáze + odložený duel s Pískovou Lhotou. Letos se naopak asi nezúčastníme tréninkového kempu v Sadské, kam jsme dříve pravidelně jezdili. Pravděpodobně 22.8. sehrajeme přátelský duel v Mostišti, kde rádi oplatíme tamním hráčům jejich návštěvu Velimi.

# Co velimské turnaje, budou zachovány v nezměněné podobě?

PJ: " Ano,v předvánočním čase se uskuteční turnaj pro neregistrované hráče, před Silvestrem bude na programu turnaj TOP12 a v době Velikonoc deblový turnaj.

 

Složení velimských týmů pro nadcházející sezónu:

A - tým: Pavel Jeřala, Daniel Petřík, František Dej, Martin Škopek

B- tým: Lukáš Jeřala, Pavel Sixta, Martin Babický, Pavel Urbánek, Arnošt Kopecký, Jan Svoboda, Amy Vaňková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář