Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní liga - odvetná fáze

25. 9. 2009

10. kolo: Písková Lhota - Sokol Velim 9-9

Závěrečný duel Letní ligy přinesl velimskému celku cenný bod ze stolů Pískové Lhoty, když se zejména zaskvěl Franta Dej, který zaznamenal maximální počet 4,5b. Již v blízké době uvidíme, jak se podaří velimským borcům zúročit zkušenosti z přípravných duelů s kvalitními soupeři z nymburského okresu v ostrém soutěžním zápase v RP1 Kolínska - již v pátek 2.10. přivítá Sokol Velim silný tým Sokola Kostelce nad Černými lesy B.    

 

9. kolo: Sokol Velim - Poděbrady 6-12

V předposledním zápasu odvetné fáze Letní ligy podlehl velimský oddíl Poděbradům 6-12. I přes prohru hodnotili zúčastnění hráči duel pozitivně, utkání splnilo svou funkci kvalitní přípravy na nadcházející sezónu. Hned několik zápasů se rozhodovalo až v pátém setu.  Body pro domácí: Franta Dej 2,5b., Pavel Jeřala 1,5b., Pavel Sixta 1b., WO 1b.

8. kolo: Předhradí - Sokol Velim 13-5 

Další porážku utrpěli stolní tenisté velimského Sokola v Předhradí, kde podlehli v poměru 5-13. Za Velim tentokrát odpočívaly tradiční opory, Franta Dej s Pavlem Jeřalou, o pět bodů se tedy zasloužili Dan Petřík 2,5b., Lukáš Jeřala 1,5b., Pavel Sixta 0,5b., Martin Škopek 0,5b. Pozitivem duelu jsou obě vyhrané čtyřhry, v deblech se totiž velimským borcům v poslední době příliš nedaří. 

7. kolo: Sokol Velim - Sokol Lysá n. Labem 7-11

K úvodnímu domácímu zápasu nastoupil velimský celek ve čtyřčlenné sestavě ve složení Pavel Jeřala, Franta Dej, Zhijing Vaňková a Lukáš Jeřala.

Po deblech se ujala Lysá vedení 2-0: Pavel s Fandou podlehli 1-3 na sety dubletu ve složení Jakub Šichta, Luboš Ludvíček. Mnohem jednoznačnější průběh měla čtyřhra, v níž velimský pár Lukáš Jeřala, Zhijing Vaňková podlehl dvojici Zdeněk Šochman, František Michal 0-3. K prvním singlům nastoupili oba bratři Jeřalové a dařilo se jim na výbornou: Pavel porazil Františka Michala po tuhém boji 3-2, Lukáš si poradil 3-0 se Zdeňkem Šochmanem, když se v tomto duelu mohl opřít o svůj dobrý servis. Franta Dej pak dostal díky své výhře v poměru 3-0 nad Jakubem Šichtou velimský celek poprvé a bohužel naposledy v tomto měření sil do vedení. Za Lysou kontroval Luboš Ludvíček, jenž zdolal Zhijing Vaňkovou (nutno dodat, že velimská hráčka bojovala ve svém prvním soutěžním vystoupení na domácí palubovce s jistou dávkou nervozity). Na sousedním dvorci pak nenavázal na svoji úvodní výhru Lukáš Jeřala, tentokrát mu nešlo příliš podání, a tak podlehl taktéž 0-3 Františku Michalovi. "Amy" ztratila i následný duel proti Jakubu Šichtovi, naopak do hry opět vrátil velimské barvy spolehlivý Fanda Dej po výhře 3-0 nad Zdeňkem Šochmanem. Pavel Jeřala bohužel nezvládl koncovky setů proti Luboši Ludvíčkovi (-12, -10, -9), což jej poněkud poznamenalo v příštím duelu. Franta Dej vydřel výhru 3:2 proti Františku Michalovi, čímž upravil celkový stav skóre na přijatelných 5:6. Na jeho výkon však ostatní členové družstva nenavázali, a proto šla Lysá do rozhodujího trháku 6-10: Zhijing podlehla Šochmanovi, Pavel Jeřala (rozhozen minulou prohrou) Šichtovi, Lukáš uhrál jeden set nad Ludvíčkem  a  Amy ve svém posledním vystoupení během tohoto hracího dne Letní ligy nestačila na Michala. Pavel Jeřala si spravil chuť po vítězství 3-0 nad Zdeňkem Šochmanem, Lukáš (po dlouhodobém zranění mu rychle ubývaly síly) naopak nestačil na Jakuba Šichtu. Závěr obstarali na centrkurtu Franta Dej s Lubošem Ludvíčkem, Fanda po výhře 3-1 na sady potvrdil svoji pozici nejlepšího hráče večera.

Několik dokumentačních fotek je v galerii, nutno dodat, že jejich technická kvalita je prachbídná, přece jen po letním focení statických krajinek se musím také postupně dostat do formy.    

6. kolo: Sokol Sadská - Sokol Velim 9-9

Po letní pauze se rozběhla odvetná fáze Letní ligy. Velimský tým, v němž si odbyla svou soutěžní premiéru Amy Vaňková, si přivezl cenný bod ze stolů Sokola Sadská po remíze v poměru 9-9. Body za velimský celek: Pavel Jeřala 3,5b., Pavel Sixta 3b., Dan Petřík 2,5b.   

 

Náhledy fotografií ze složky Velim - Lysá nad Labem