Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim v letní lize

23. 9. 2009

5. kolo - Sokol Velim - Písková Lhota 3-15

V dohrávaném utkání 5. kola Letní ligy se velimskému týmu nedařilo - vyrovnané skóre bylo jen po deblech, když pár ve složení Dan Petřík, Martin Škopek zdolal dvojici Petr Mráz, Luboš Chlad 3-2 na sety. O poznání méně se dařilo dubletu Lukáš Jeřala, Pavel Sixta proti Janu Chladovi se Zdeňkem Píšou (0-3). Pro Pavla Sixtu to bylo jediné vystoupení na domácích stolech, v singlech jej vystřídala Zhijing "Amy" Vaňková. Ve dvouhrách  bohužel taktovku zápasu třímala pevně ve svých rukou Písková Lhota, která od počátku nedala domácím šanci vrátit se zpět do utkání. Zbylé dva body pro Velim ve dvouhrách zaznamenal Dan Petřík, jenž si poradil se Zdeňkem Píšou 3-0 a v závěrečném duelu večera s Janem Chladem po tuhé bitvě 3-2. Dvě neúspěšné pětisetové bitvy svedl Martin Škopek, který si byl byl zřejmě vědom svého tréninkového manka, a tak se snažil odehrát co největší počet setů. Blízko výhry byl i Lukáš Jeřala, jehož od vítězství s Janem Chladem dělilo jen pár míčků v závěrečném setu. Amy získala další cenné herní zkušenosti s kvalitními protivníky, které jistě zužitkuje v nadcházejícím ročníku RS2. Šanci na revanš má velimský celek již tento pátek, kdy na stolech Pískové Lhoty uzavře své účinkování v letošním ročníku Letní ligy.       

 

4. kolo - Poděbrady - Sokol Velim 14-4

Svou dosud nejtěžší prohru v Letní lize utrpěli velimští stolní tenisté v Poděbradech, kde podlehli domácím borcům v poměru 4-14. Každý hráč z velimského týmu (Pavel Jeřala, Dan Petřík, Martin Škopek, Aleš Malenovský) si připsal po jednom získaném bodu. Další zápas odehraje velimský Sokol doma proti Pískové Lhotě.     

3. kolo - Sokol Velim - Předhradí 14-4

Prvního (a zaslouženého) vítězství v Letní lize se dočkali hráči velimského Sokola proti Předhradí, které zdolali 14-4. Maximální počet 4,5 bodu si připsal Franta Dej, který nastoupil vůbec poprvé v průběhu letní ligy. Zdatně mu sekundovali Pavel Jeřala se 3,5 body a Martin Škopek s Danem Petříkem shodně se 3 body. Obsáhlejší reportáž není, neb webmaster měl též svou Letní ligu, během níž se konzumací plzeňské dvanáctky   zdařile připravoval na novou sezónu .

2. kolo - Lysá nad Labem - Sokol Velim 12-6

Rovněž v druhém měření sil s celkem ze sousední oblasti utrpěli velimští stolní tenisté porážku, tentokrát v poměru 6-12. V bojovném utkání o vítězi duelu rozhodla přeci jen větší herní kvalita domácího družstva. Body Velimi: Pavel Jeřala 2,5b., Martin Škopek 2,5 b., Dan Petřík 1b., Lukáš Jeřala 0 b.

1. kolo - Sokol Velim - Sokol Sadská 7-11

Úvodní zápas v 5. ročníku Letní ligy Sokola Pískové Lhoty odehráli velimští borci na domácích stolech se Sokolem Sadská. V nově vymalovaném malém sálu velimské sokolovny utrpěl novopečený účastník kolínského RP 1 porážku v poměru 7-11. Za velimský Sokol nastoupili do utkání tito hráči: Pavel Jeřala, Lukáš Jeřala (návrat z hostování v Křečhoři),  Dan Petřík a Martin Škopek. Mírnou převahu Sokolíků ze Sadské naznačily již úvodní debly, v nichž oba velimské dublety prohrály - Martin Škopek s Pavlem Jeřalou sice dvakrát vedli nad dvojicí Jiří Hubáček, Jan Hendrych v průběhu zápasu 10-8, leč utkání z pohledu výsledkové listiny ztratili jednoznačně 0-3. Lépe se nevedlo ani nově sestavené dvojici Dan Petřík, Lukáš Jeřala. Tentokrát v poměru 1-3 podlehli velimští hráči deblu ve složení Ivana Spilková, Dušan Trejdl 1-3.

Situace se nezměnila ani po prvních singlech, v nichž bratři Jeřalové podlehli Jiřímu Hubáčkovi (Pavel 0-3) a Dušanu Trejdlovi (Lukáš taktéž 0-3). První bod pro Velim vybojoval Martin Škopek, jenž zdolal Ivanu Spilkovou 3-1.  O podstatnou korekci stavu se postaral svým výkonem Dan Petřík, jehož jsem mylně podezíral z toho, že žije v domnění, že se Letní liga hraje na 4 vítězné sety - nejprve porazil 3-2 Jana Hendrycha, poté v následujícím zápase Dušana Trejdla opět 3-2 na sady. (během těchto dvou duelů jsem byl na vynucené zastávce v pit-lane dotankovat palivo G,  tudíž mi oba zápasy splynuly dohromady). V dalším bloku zápasového dění Lukáš Jeřala přes výhru v úvodním setu podlehl Jiřímu Hubáčkovi 1-3, Martin Škopek prohrál 2-3 s Janem Hendrychem a Pavel Jeřala zaknihoval výhru 3-0 nad Ivanou Spilkovou. Dan Petřík zjevně pojal Letní ligu jako tréninkový maratón, neboť i své 3. vystoupení dovedl do pětisetové koncovky, v níž bohužel prohrál 2-3 s Jiřím Hubáčkem. Ze zbývajícího dění ve dvouhrách stojí za zmínku výhra Pavla Jeřaly 3-2 nad Janem Hendrychem - Pavel vyhecoval přítomné ultras v 5. setu k novému choreu - mlácení dlaní do tabulí oken. Vzhledem k tomu, že se následující den v malém sále uskuteční valná hromada velimského Sokola, byla intenzita úderů do tvrzeného skla poměrně malá. Zbylé dvě výhry si  velimští borci připsali na účet hostující Ivany Spilkové, Lukáš Jeřala ji zdolal 3-0 a Danu Petříkovi již nezbývaly síly na další pětisetovou bitvu, a tak vyhrál v poměru 3-1.

Utkání se Sokolem Sadská nabídlo zajímavou konfrontaci s celkem ze sousedního okresu, v níž se zaslouženě z vítězství radoval hostující tým. Oběma celkům patří poděkování za korektní duel v přátelské atmosféře bez jakýchkoliv rušivých elementů. 

Další informace o letošním ročníku Letní ligy lze nalézt na webových stránkách oddílu z Týnce nad Labem, pro jejich zobrazení klikněte zde!

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velim-Písková Lhota

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář