Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim v Letní soutěži 2012

14. 9. 2012

Stolnětenisoví nadšenci ze Sokola Písková Lhota se po roce opět směle pustili do organizace dalšího ročníku Letní ligy, krátké zprávy (případně obsáhlejší reportáže) ze zápasů velimského celku naleznete zde:

10. kolo: Písková Lhota - Velim 5-13

Velimští stolní tenisté zakončili své letošní působení v Letní lize vítězstvím, když po velmi dobrém výkonu zvítězili u pořadatelů soutěže v poměru 13:5. Čtyřhry skončily nerozhodně -  z velimské výpravy uspěla dvojice ve složení Martin Škopek, Fanda Vejtruba. Následné dění ve dvouhrách se výrazně lépe povedlo velimskému Sokolu: Franta Dej vyhrál všechny své duely,  Martin s Fandou shodně jedenkrát klopýtli a Pavel Kopecký uspěl ve dvou singlech. Konečná bilance Sokola Velim v základní fázi Letní ligy 2012 tedy zní: 4-0-6 89-91 12b.

9. kolo: Velim - Poděbrady 6-12

Závěrečné domácí utkání v letošním ročníku Letní ligy odehráli velimští hráči proti družstvu z Poděbrad. Favorizovaní hosté si z Velimi odvezli výhru v poměru 12:6, když v deblech dokázal za Sokol Velim zvítězit pár ve složení Dan Petřík / Martin Škopek, ve dvouhrách dvakrát bodoval Franta Dej, jednou Pavel Jeřala a Dan Petřík. Zbývající bod šel na velimské konto bez boje. Zápas se silným protivníkem byl jedním z posledních testů před nadcházející sezónou a spolu s hráči jsme zvědavi, zda se letos naplní otřepané klišé "těžko na cvičišti, lehko na bojišti".

8. kolo: Velim - Lysá 16-2

Vzhledem k rekonstrukci sokolovny v Lysé nad Labem se sehrál i odvetný duel Letní ligy na velimských stolech. Domácím se tentokrát zdařila vendeta za nepovedený zápas ve třetím kole, kdy si Lysá z Velimi odvezla vítězství 15:3. Na vysoké výhře Velimi se podíleli Franta Dej a Martin Škopek shodně 4,5 b., Pavel Jeřala 3,5 b., Fanda Vejtruba 2,5 b. (z 2,5 možných) a Dan Petřík jedním bodem ze dvou odehraných singlů.

7. kolo: Velim - Sadská 12-6

V posledním kole před letní pauzou si velimští stolní tenisté připsali druhou výhru v soutěži, když zdolali družstvo Sadské v poměru 12-6. Po nerozhodných čtyřhrách (za Velim zvítězil dublet Martin Škopek, Pavel Kopecký) se domácí bodově "utrhli" po úvodní kvartě singlů, v níž zvítězili 4:0. Následně pak dovedli toto utkání k vítěznému konci - bilance velimských borců v singlech: Martin Škopek 1:0, Fanda Vejtruba 2:2, Dan Petřík 3:1, Pavel Sixta 1:2, Pavel Kopecký 4:0.

6. kolo: Opočnice - Velim 11-7

Velimským stolním tenistům došla v prodloužené sezóně "šťáva", o čemž svědčí 5. prohra v Letní lize v řadě. Tu velimští borci zaznamenali v Opočnici, kde podlehli v poměru 7:11. K lepšímu výsledku hostům chyběla větší úspěšnost v pětisetových duelech. Body Velimi tentokrát uhráli: Pavel Jeřala (2,5b.), Martin Škopek (2,5b.), Honza Svoboda (1b.) a Pavel Sixta (1b.).

5. kolo: Velim - Písková Lhota 8-10

Velimští stolní tenisté byli velmi blízko bodovému zisku do tabulky Letní ligy v duelu s Pískovou Lhotou, avšak za stavu 8:7 ztratili všechny tři zbývající singly. V utkání se z velimského pohledu nejvíce dařilo Martinu Škopkovi (3b.), dále bodovali Pavel Kopecký (2b.), Dan Petřik (1,5 b.) a Pavel Jeřala (1,5 b., odehrál dvě dvouhry).

4. kolo: Poděbrady - Velim 15-3

Prohru v Poděbradech jsem glosoval zde.

3. kolo: Velim (Franta Dej) - Lysá 3-15

Podrobnější reportáž z utkání, v němž za domácí dokázal bodovat pouze Franta Dej, naleznete po kliknutí zde.

2. kolo: Sadská - Velim 10-8

Velimští stolní tenisté byli blízko bodovému zisku i ve svém prvním zápase na venkovních stolech, ale nakonec podlehli v Sadské 8-10. K devátému resp. desátému bodu pro velimské barvy byli velmi blízko Pavlové Jeřala a Sixta, ale kýžený vítězný míček se jim v jejich duelech nepodařilo uhrát. Bodové zisky hráčů velimského Sokola: Dan Petřík, Martin Škopek a Pavel Jeřala shodně 2,5b., Pavel Sixta 0,5 b.

1. kolo: Velim - Opočnice 13-5

V prvním kole letošního ročníku Letní ligy zavítal do malého sálu velimské sokolovny tým hrající pod hlavičkou Opočnice a odvezl si odtud prohru v poměru 5:13. Velimskému družstvu vyšly oba debly a rovněž ve dvouhrách se domácím dařilo, když shodně po třech bodech zaznamenali oba Františkové a Pavel Jeřala, dva singlové body pak přidal Martin Škopek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář