Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj mládeže ve Velimi 2016

24. 4. 2016

V sobotu 23. dubna 2016 se ve velkém sále velimské sokolovny uskutečnil mládežnický turnaj ve stolním tenisu. Zúčastnilo se ho 37 hráčů a hráček z osmi oddílů.

Dorostenecká kategorie čítala 7 účastníků, kteří své klání odehráli systémem každý s každým v jediné skupině bez play - off. Turnaj měl dva suverény - Daniel Buriánka a Josefa Dzurka. Oba tito hráči pětkrát zvítězili jednoznačným poměrem sad 3:0. Jejich vzájemný duel přinesl pětisetovou bitvu, ve které lépe uspěl Daniel Buriánek ze Sokola Týnec nad Labem.  

Žákovský turnaj měl podstatně početnější zastoupení. Přihlásilo se do něj 29 mladých stolních tenistů, kteří byli v základní fázi rozděleni do šesti čtyřčlenných a jedné pětičlenné skupiny. Hrálo se v nich o 16 místenek do play - off. Ve vyřazovacích bojích se nejvíce dařilo Adamu Penovi, jenž ve finále zdolal Josefa Formánka ve třech setech. Milan Cincibus bral bronz, když zdolal 3:2 na sady.Adama Ziegelbauera. Dívky si po základních skupinách odehrály samostatný turnaj, který vyhrála Klára Valentová.

Šestnáctičlenný byl i deblový pavouk. Josef Dzurko (ve dvojici s Kamilem Punarem) si v něm s Danielem Buriánkem (v dubletu s Milanem Cincibusem) prohodili medailové sady ze dvouher v dorostenecké kategorii.

Letošní velimský mládežnický turnaj se vydařil - kromě početného účastnického pole klání navštívila řada diváků, kteří se povětšinou rekrutovali z doprovodu jednotlivých hráčů. Ve velkém sále sokolovny tak tato akce atakovala trojciferný počet návštěvníků. Finále žákovské kategorie se hrálo v elektrizující atmosféře. Adam kromě rad svých trenérských mentorů mohl ve finále naplno zužitkovat výhody domácího prostředí. Zdar celé akce podpořila Tělocvičná jednota Sokol Velim, jejíž zástupce br. Sixta dekoroval medailisty jednotlivých kategorií. Turnaj se samozřejmě uskutečnil i za podpory Regionálního svazu stolního tenisu Kolínska. Velký dík patří i manželům Penovým, kteří se postarali o catering v sále. Nezbývá než doufat, že žákům zájem o hru vydrží a přenesou si jej i do dalších věkových kategorií.  

Fotky z turnaje zde

Medailisté jednotlivých kategorií:

žáci:

 1. Adam Pena (Sokol Velim)
 2. Josef Formánek (ST Euromaster Kolín)
 3. Milan Cincibus (Sokol Týnec nad Labem)

dorost:

 1. Daniel Buriánek (Sokol Týnec nad Labem)
 2. Josef Dzurko (Stolní tenis Kolín)
 3. Jaroslav Horák (Velim)

čtyřhry:

 1. Kamil Punar / Josef Dzurko (Stolní tenis Kolín)
 2. Milan Cincibus / Daniel Buriánek (Sokol Týnec nad Labem)
 3. Neprášek / Formánek (ST Euromaster Kolín), Horák / Kout (Velim, Stolní tenis Kolín)

dívky:

 1. Klára Valentová (Český Brod)
 2. Dominika Fořtová (Nová Ves)
 3. Simona Fořtová (Nová Ves)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář