Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní přebory 2012

25. 11. 2012

V sobotu 24. listopadu se v Zásmukách uskutečnily okresní přebory ve stolním tenisu. Slunečné počasí vybízelo k pěší turistice, čehož využil autor těchto stránek. Návštěva stolnětenisového turnaje může být i docela adrenalinovou záležitostí, zvláště v situaci, když je k dosažení cíle nutné překonat mysliveckou palebnou linii. Bez inkasovaného broku jsem dorazil do zásmucké sokolovny, kde probíhaly líté boje ve dvouhrách i čtyřhrách. Na rozdíl od venkovních aktivit ostré sluneční paprsky příliš nesvědčily samotné hře, nicméně podmínky byly pro všechny hráče stejné.

Na okresní přebory dorazilo 13 účastníků, což je vzhledem k celkovému počtu registrovaných stolních tenistů nízké číslo. Čtyřnásobné zastoupení měly shodně oddíly Sokol Velim a Sokol Starý Kolín, tři hráči reprezentovali SK Novou Ves a po jednom aspirantovi na prvenství měly celky ze Zásmuk a Týnce nad Labem. Alespoň dění za zelenými stoly v pohodové atmosféře rychle ubíhalo a již před 14. hodinou byli vyhlášeni vítězové obou kategorií.

Jako první byli známi vítězové deblové soutěže. Velimský oddíl měl v turnajovém pavouku dva páry - Franta Dej hrál s Pavlem Jeřalou a Pavel Sixta s Pavlem Kopeckým. Ve čtvrtfinále nestačili Pavlové na týnecko - zásmuckou dvojici Marek Brunclík, František Krejčí, v semifinále pak skončili ambice na prvenství druhého velimského dubletu, jenž podlehl budoucím vítězům ze Starého Kolína (Václav Kahoun, Dilyan Krastev). Finále se stalo vnitroklubovou záležitostí Sokola Starý Kolín: Krastev, Kahoun - Salák, Bajtler 3:1.

Ve dvouhrách se hrálo nejprve ve skupinách systémem každý s každým, dva nejlepší z každé z nich postoupili do play-off. Z velimských hráčů se podařilo dostat do vyřazovacích bojů jen Frantovi Dejovi, jenž ve čtvrtfinále podlehl Luboši Bajtlerovi 1:3. Okresním přeborníkem ve stolním tenisu pro rok 2012 se stal Luděk Pych mladší, který proplul celou souěží bez jediného prohraného setu. Stříbrnou medaili získal Marek Brunclík, bronzové pak putovaly do Starého Kolína zásluhou Václava Kahouna a Luboše Bajtlera.

Pro hráče, kteří nepostoupili do play-off hlavního turnaje, byl uspořádán doprovodný B - turnaj. Ve čtvrtfinále Pavel Kopecký zdolal Luďka Pycha staršího 3:2, stejným poměrem setů skončil i zápas Pavel Sixta - Dilyan Krastev. Ve velimském semifinále Pavel Jeřala přehrál Pavla Kopeckého 3:0 a v tom druhém nestačil Pavel Sixta na Františka Krejčího. B - turnaj pak vyhrál právě tento zásmucký hráč, jenž si poradil 3:0 na sety s Pavlem Jeřalou.

 

Náhledy fotografií ze složky Okresní přebory 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář