Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předsezónní novinky

2. 10. 2016

Los nového ročníku okresních soutěží:

Losovací aktiv proběhl 9. září v Zásmukách. Velimský oddíl zastupovala dvojice Fanda Vejtruba a Pavel Jeřala.  Do aktuálního ročníku se přihlásilo 38 družstev - při tomto počtu došlo k rozšíření počtu soutěžních tříd ze tří na čtyři. Velimský A - tým  bude startovat v 10 členné RS 1. třídy, B - tým v 9 členné RS 4. třídy. Velimská rezerva měla původně startovat v RS3, na žádost Velimi však došlo k výměně soutěží s klubem z Býchor.

Změny v kádru:

Soupiska velimského oddílu aktuálně čítá 16 hráčů. Do A - týmu přišla výrazná posila z Nové Vsi - nově bude hájit barvy velimského družstva Petr Petřík. Podstatně se obměnila soupiska B - týmu - hráčskou licenci obdrželi další členové mládežnické líhně, jiní naopak do soutěžních zápasů již nezasáhnou. Rovněž B - tým hlásí jeden přestup: z ST Euromaster Kolín do Velimi přestoupil Jan Hyšpler. 

Další upgrade domácí herny:

I v letošní pauze došlo k dalšímu vylepšení zázemí velimských stolních tenistů. Z pohledu samotné hry je nejdůležitější novinkou instalace nového osvětlení v herně. Expanzní nádoba v herně byla nahrazena tlakovou ve sklepě a byla vymalována šatna stolních tenistů.

Přípravné utkání se Sokolem Sokoleč 20.9.2016

Velimský A - tým nastoupil ke generálce na nadcházející ročník RS1 v kompletním složení a s hosty si v domácím prostředí poradil v poměru 13:5. Čtyřhry skončily nerozhodně 1:1, domácí do nich nastoupili v očekávaném složení. Dvojice Dej / P. Jeřala zvítězila v třech setech, nově sestavený dublet Sixta / Petřík v pěti sadách nestačil na vítěze (Šťastný / Vaníček) velimského deblového turnaje z roku 2013. V singlech se kromě tradiční opory Franty Deje dařilo i předsezónní posile ve velimském kádru Petru Petříkovi. Oba borci dokázali zvítězit ve všech 4 duelech. Pavlové Sixta a Jeřala zaznamenali po 2 výhrách. 

Veteraniáda 10.9. 2016:

Sokol Písková Lhota uspořádal již 7. ročník „Veteraniády", tedy klání, jehož se stolní tenisté smí zúčastnit  po dovršení 60 let věku. Z velimského oddílu tuto podmínku splňuje pouze Fanda Vejtruba, jenž i letos do „Pískovky" vyrazil. Fanda v konkurenci 17 hráčů zvítězil v soutěži útěchy.

Tréninkový kemp v Hodoníně

Velimští mládežničtí trenéři František Vejtruba a Pavel Jeřala vyrazili vlakem do Hodonína na letní  kemp stolního tenisu, aby načerpali další poznatky pro tréninkový proces. Z velimského oddílu se kempu aktivně zúčastnil Adam Pena. Stránky kempu zde.

Žákovský turnaj v Kolíně 12.6. 2016:

Oddíl ST Euromaster Kolín uspořádal v neděli 12. června mládežnický turnaj, jehož se z velimského klubu zúčastnili 4 hráči. Těm se v tomto klání příliš nedařilo - pouze Petr Balouš se dokázal ze základních skupin kvalifikovat do play - off, kde skončil ve čtvrtfinále.

Z klubového života - výjezd do Mostiště:

Na tradiční výpravu do Mostiště (víkend 16.-18.9.) tentokrát odcestovala trojice ve složení Martin, Paša a Sísa. Pinčes šel tentokrát stranou, předsezónní forma se ladila u vepřových hodů. Vzhledem k absenci Faveje se nekonal i další doplňkový sport - orientační pochod.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář