Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení sezóny: A - tým

12. 5. 2013

Po minulé úspěšné sezóně, v níž velimský Sokol skončil na páté příčce RP, byli příznivci tohoto oddílu zvědavi, zda tuto pozici dokáži velimští stolní tenisté přinejmenším obhájit. Bohužel se tak nestalo a Sokol Velim A nakonec sezónu zakončil na předposlední příčce tabulky se ziskem 12 bodů, což je o 13 méně než v sezóně předcházející. Štěstím pro velimský Sokol byly výsledky Kostelce C, na jehož špatnou fazónu možná velimští hráči podvědomě hřešili. Tlak od posledního týmu tabulky nebyl nijak výrazný, a tak byli velimští borci i přes sérii nepříznivých výsledků víceméně v klidu. O rozpačitém vyznění celé sezóny rozhodly tři domácí prohry v poměru 8:10 v první polovině soutěže. Sebedůvěrou velimského A - týmu otřásla zejména prohra se Sokolem Zásmuky, nad nímž velimští hráči vedli průběžně 8:5. Podobně naději na bodový zisk skýtaly duely s Klučovem B i s nováčkem z Býchor, ale i z těchto utkání si tři body  odvezli z malého sálu velimské sokolovny hostující hráči. Ve druhé polovině soutěže se navíc ve velimském A - týmu kumulovala zranění některých hráčů. Tradiční velimská opora, Franta Dej, tak letos odehrála jen 11 z 18 možných zápasů. Frantovi se i vinou zdravotních problémů snížila úspěšnost v singlech oproti minulé sezóně (60,53 % x 82,54 %), o něco méně se také dařilo  Pavlu Jeřalovi (45,59 % x 52,32 %). Zbývající dva kmenoví hráči Sokola Velim A sice zaznamenali zlepšení (Martin Škopek z 25,76 % na 31,43 % a Fanda Vejtruba z 35,19 % na 43,33 %), ale v celkovém součtu to bylo málo. Velimským stolním tenistům se totiž letos příliš nedařilo ve čtyřhrách. Paša s Frantou Dejem vyhráli více než polovinu svých zápasů(6:5), Martin s Fandou uspěli ale jen ve 2 z 15 deblů. V této sezóně spolu příliš nehráli Martin s Kopajdou (0:2, v sezóně 2011 / 2012 6:2). Větší variabilita deblových sestav by možná nebyla pro příští ročník na škodu, od klávesnice se to dobře radí :-).    

Podobně jako v minulé sezóně se v tabulce RP rychle utvořila silná čtveřice, kterou tentokrát tvořily Sokol Kostelec B, FK Kolín D, Sokol Starý Kolín A a Sokol Zásmuky A. Ze svých tradičních pozic v popředí RP naopak ustoupila Viktoria Radim A. Téměř stoprocentně mohli být spokojeni s průběhem sezóny v Zásmukách - toto družstvo přitom ještě vloni urputně bojovalo se Sokolem Velim o pátou příčku v RP. Tamnímu Sokolu (jehož B - tým vyhrál i RS2) chybělo k dokonalosti jen zvládnutí jednoho duelu z kvinty posledních singlových zápasů závěrečného finále. Vítězi "final two" ze Starého Kolína se ve finále povedl podobný kousek jako Zásmukám ve Velimi v základní části, když výborným finišem Starokolíňáci obrátili již zdánlivě ztracený zápas. 

Všechny tři okresní soutěže byly velmi dobře vedeny Markem Brunclíkem a Františkem Krejčím, jimž patří za jejich úsilí velký dík. I vzhledem k  hrozícím pokutám (vedoucí velimského B - týmu by mohl vyprávět) se zlepšil přenos výsledků, a tudíž byly tabulky všech soutěží prakticky každý týden aktuální bez zkreslení, které by bylo zapříčiněno pozdě dodanými výsledky. Zatímco organizace soutěží byla bezproblémová, tak jako slabší stránka stolnětenisového dění na Kolínsku se jeví paradoxně samotný zájem hráčů o tuto hru. Svědčí o tom slabá účast na okresních přeborech i devalvace závěrečného "final - four" nejvyšší okresní soutěže, která se vinou nezájmu dvou družstev zredukovala na pouhé prosté finále.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář