Jdi na obsah Jdi na menu

FK Kolín E - Sokol Velim A 10-8

10. 1. 2012

O vítězství FK Kolín E nad Sokolem Velim A rozhodl v závěrečném duelu večera  Josef Krombohlz, který zdolal Františka Deje 3.1 na sety.

Sled zápasu:

1:0 - úvodní bod pro domácí získává dublet František Ptáček / Adéla Vokounová proti velimské dvojici František Vejtruba / Martin Škopek, která byla úspěšná pouze v úvodním dějství tohoto deblu.

1:1 - za Velim srovnává Pavel Jeřala s Frantou Dejem, kteří v pěti setech udolali kolínský pár ve složení Josef Krombholz / Michal Cikán

1:2 - Pavel Jeřala dostává na krátkou chvíli Sokol Velim do vedení, když si ve třech setech poradil s Adélou Vokounovou

2:2 - na sousedním stole bleskově srovnává Milan Kopiště, jehož hra opětovně nesedla Fandovi Vejtrubovi

3:2 - výhra pouze v prvním setu nestačí na bodový zisk Martina Škopka v duelu s Josefem Krombholzem

4:2 - totožným výsledkem 3:1 končí i utkání Michal Cikán - František Dej

4:3 - Pavel Jeřala opět snadno vítězí 3:0, tentokrát na něj nestačí Milan Kopiště

5:3 - Fanda Vejtruba prohrává 1:3 s Josefem Krombholzem. Za zmínku stojí situace ze závěru druhého setu - František je znám svou častou hláškou "jedno podání se dává". Tentokrát tuto herní variantu zrealizoval za stavu 8:10. S takovýmto načasováním nepovedeného podání nebyl v průběhu večera sám, stejným způsobem ztratila set  Adéla Vokounová v zápase s Frantou Dejem, který pro změnu takto "zazdil" setbol proti Jiřímu Laštovičkovi

6:3 - Michal Cikán s přehledem poráží Martina Škopka

6:4 - Franta Dej zdolává 3:1 Adélu Vokounovou, čímž udržuje přijatelný rozdíl v celkovém skóre

7:4 - Michal Cikán další pohodovou výhrou nad Fandou Vejtrubou potvzuje, že svými výkony jasně převyšuje úroveň Regionálního přeboru

7:5 - Pavel Jeřala poráží 11:9 v pátém setu dalšího mládežníka s herní praxí v krajské soutěži, Josefa Krombholze

8:5 - Martin Škopek se vůbec nedostává do zápasu s Adélou Vokounovou a prohrává 0.3

8:6 - Franta Dej vítězí 3:1 nad střídajícím Jiřím Laštovičkou

9:6 - v souboji dvou nejlepších hráčů tohoto večera vyhrává 3:1 Michal Cikán nad Pavlem Jeřalou

9:7 - Fanda Vejtruba poprvé bere bod, když zdolává 3.1 Adélu Vokounovou

9:8 - Jiří Laštovička srovnává dvousetové vedení Martina Škopka, ale pátá sada se stává kořistí velimského hráče. Martina tak nemusí mrzet situace ze hry, kdy se v euforii z domněle zahraného vítězného úderu obrací k lavičce hostů v radostném gestu, avšak soupeř neuvěřiteně míček vrací a po několika výměnách jej následně i uhrává

10:8 - pozornost všech přítomných v sále je soustředěna na rozhodující duel mezi Josefem Krombholzem a Františkem Dejem, za delší konec provazu tahá domácí hráč, který vítězí 3:1 a připisuje pro FK Kolín E do tabulky další dva body

Utkání v Kolíně se časově protáhlo, a tak všichni účastníci vlakového výjezdu do Kolína uvítali ochotu osvědčeného hostinského Miloše, jenž protáhnul zavírací dobu ve velimské hospodě Na růžku, kde tak mohla proběhnout tradiční pozápasová dohrávka. Škoda, že se za ní neudělují do tabulky RP bonusové body, účast ve Final four by byla jistá.