Jdi na obsah Jdi na menu

RP 2009

3. 10. 2009

FK Kolín E - Velim A 12:6

V jedenáctém kole RP si velimští stolní tenisté připsali další porážku, když tentokrát podlehli na stolech předposledního celku tabulky FK Kolín E 6:12. Za Sokol Velim se nejvíce dařilo Pavlu Jeřalovi, který zaznamenal tři body, dvěma výhrami přispěl k celkové bilanci Franta Dej, bodík zaknihoval Dan Petřík a bez bodu zůstal Pavel Sixta. Napravit nelichotivou bilanci mohou velimští stolní tenisté za týden, kdy se vrátí na místo činu, neboť se střetnou v odloženém zápase 9. kola proti FK Kolín F.

FK Kolín F - Velim A 11-7

V dohrávaném utkání RP "překvapivě" prohráli velimští stolní tenisté na FK Kolín F v poměru 7-11. Body za hosty: Franta Dej 2,5 b., Pavel Jeřala 2,5 b., Martin Škopek 1b., Dan Petřík 1 b. Polovinu soutěže tak hráči velimského Sokola uzavírají na poslední příčce, když jediný bod urvali na stolech Klučova C. Doufejme, že odvetná fáze přinese hráčům i příznivcům velimského stolního tenisu více radosti.

Velim A - Starý Kolín A 8-10

Velimští stolní tenisté si bodově opět nepolepšili, tentokrát podlehli v domácím prostředí A-týmu Sokola Starý Kolín v poměru 8:10. V utkání zazářil Dan Petřík, podobně jako v duelu s Radimí B se jeho bodová produktivita nesešla s potřebným počtem výher jeho spoluhráčů.

Potěšitelným faktem je ta skutečnost, že v posledních zápasech velimští hráči nenastupují do singlů s nepříznivou bilancí 0:2 - tentokrát vyrovnaný účet duelu po čtyřhrách zajistili Franta Dej s Pavlem Jeřalou, když zdolali dvojici Václav Kahoun, Lukáš Melichar 3:1. Druhý velimský dublet ve složení Martin Škopek, Dan Petřík prohrál 0:3 s párem Luboš Bajtler, Alois Salák.

V úvodních dvouhrách za domácí nastoupili oba procentuálně nejlepší hráči Velimi, Pavel Jeřala a Franta Dej. Na centrkurtu svedli výtečný zápas se spoustou nečekaných zvratů Pavel Jeřala s Václavem Kahounem. Tomuto duelu chybělo jediné - výhra domácího borce. Pavel po zisku první sady vedl ve druhé 9:4, soupeř však šňůrou sedmi bodů otočil, podobné se mu povedlo ve třetím setu, kdy Pavel vedl 9:6. Ve čtvrtém setu naopak měl starokolínský hráč několik možností za svého vedení 10:7 zápas ukončit, rozhodnutí ale muselo padnout až v pátém setu. V něm se Pavlovi vůbec nedařilo, prohrával 3:9 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Ve výborné atmosféře domácí hráč srovnal na 10:10, bohužel pak zkazil servis a následný mečbol již Václav Kahoun využil. Na sousedním hřišti Franta Dej prohrál 0:3 s Lubošem Bajtlerem. První runda singlů přesto skončila vyrovnaným skóre - první zdařilé vystoupení během pátečního večera absolvoval Dan Petřík, jenž si poradil 3:1 se Salákem a stejným poměrem vyhrál Martin Škopek nad Lukášem Melicharem. Martin nastoupil poprvé do soutěžního zápasu s novou pálkou a hned si s ní připsal vítězný bod. Vyrovnaný stav panoval i po druhé kvartě singlů: Franta Dej prohrál s dobře hrajícím Kahounem 1:3, Dan Petřík navázal na svůj výkon z předchozího duelu, když zdolal 3:1 Bajtlera, Martin se přesvědčil, že nová pálka umí i prohrávat, o čemž svědčí těsná prohra 2:3 se Salákem, Pavel Jeřala si mírně spravil chuť po výhře 3:0 nad Melicharem. Klíčová pro vývoj zápasu byla třetí čtvrtina, v níž se velimským hráčům dařilo jen z 25 %: Petřík-Kahoun 0:3, Škopek-Bajtler 0:3, Jeřala-Salák 1:3 a Dej-Melichar 3:1. Z těchto čtyř duelů byl k vidění zajímavý a vyrovnaný zápas mezi Pavlem Jeřalou a Aloisem Salákem, v těsných koncovkách měl navrch hostující hráč. Poslední čtvrtina začala prohrou Martina Škopka s Václavem Kahounem, který tak zaznamenal svůj čtvrtý bod ze singlů a celkově devátý pro svůj tým. Desátý měl na pálce Luboš Bajtler, ten však nepřetlačil na centrkurtu Pavla Jeřalu, jemuž podlehl 2:3. O tom, zda si Starý Kolín odveze bod či všechny tři body, rozhodovaly zbylé dva zápasy. Hostující tým se rozhodl učinit změnu v sestavě, když Pavel Vyšata nahradil Lukáše Melichara. Nový hráč narazil na rozjetého Dana Petříka  a podlehl mu 0:3. Finální verdikt tak padl v utkání, v němž Franta Dej podlehl Alosi Salákovi 1:3.

Čekání na první výhru v RP pokračuje, mohlo by snad skončit v pátek 4.12., kdy velimský tým hostí Klučov B. Duel na FK Kolín F je odložen na 15.12.!!!

Kostelec C - Velim A 12-6

Před pondělním utkáním velimského béčka ve Velkém Oseku s tamním céčkem jsem si dovolil ten luxus, že jsem si na základě dosavadních statistických údajů zkusil předpovědět výsledek, a předpřipravit si tak reportáž z utkání, na kterém jsem nebyl. Trefil jsem nejen přesný výsledek, ale i body některých hráčů. Před dalším klíčovým zápasem A-týmu Velimi o udržení jsem zvažoval, zda si v redakčním systému něco dopředu nachystat dle objektivních ukazatelů či zadat dopředu výhru Velimi v určitém poměru. Osud jsem po krátké uváze nepokoušel a nechal vše na hráčích. Velimský tým bohužel v dalším úhleném kameni v boji o udržení v RP neuspěl a podlehl v Kostelci tamnímu "céčku" 6:12. Velimáci opět zaplatili daň z nezkušenosti, neuspěli, přestože vyhráli oba debly a promarnili celkem šest mečbolů. Další zápas odehrají velimští borci na domácích stolech proti Sokolu Starý Kolín A v pátek 20. listopadu od 18.30, případná bodová ztráta by vzhledem k vývoji v tabulce již byla docela kritická, proto přijďme podpořit velimské hráče v co nejhojnějším počtu, hráči tradičně určitě nic nevypustí, zkusme je tedy korektním, nicméně bouřlivým povzbuzováním dovést k vytouženým třem bodům do tabulky RP.

Velim A - Sokol Kolín A 4-14

Ani v šestém zápase Velimi v RP se hráči a příznivci velimského týmu nedočkali vítězství. Po těsné prohře s radimskou Viktorií B se čekal další vyrovnaný duel, tentokrát s áčkem kolínského Sokola.  Soupeř si ale oproti očekávání připsal jasnou výhru v poměru 14-4, přestože se domácím podařilo urvat po delší době vyhranou čtyřhru.

V deblech se v týmu hostí představil vítěz posledního ročníku velimského velikonočního deblového turnaje, Kamil Lacina. Ten spolu s Martinem Bednaříkem porazil domácí pár Martin Škopek, Dan Petřík 3-1 na sety. Ve vyrovnané koncovce čtvrtého setu zamrzela zkažená podání domácích hráčů  za stavu 9-8 pro Velim a 10-10. Na sousedním stole se z třísetové výhry radovala dvojice Pavel Jeřala, Franta Dej, když zdolala dublet Aleš Malenovský, Miloš Svoboda. Po úvodní rundě siglů odskočil soupeř do dvoubodového vedení - Pavlu Jeřalovi nesedl herní styl Miloše Svobody, jemuž podlehl 0-3; Dan Petřík svedl vyrovnanou, avšak neúspěšnou bitvu s Martinem Bednaříkem (2:3), Franta Dej si výtečně poradil s Alešem Malenovským 3:0, totéž ale šlo říci i o duelu mezi Martinem Škopkem a Kamilem Lacinou (0:3). Další kvarta zápasů přinesla podobný scénář a totožný bodový zisk - jedinou výhru pro Velim zaznamenal Pavel Jeřala po pětisetové výhře nad Kamilem Lacinou (toho poněkud vyvedla z konceptu Zhijing, která ocenila Pašovu vítěznou výměnu zakončenou prasátkem). Shodným výsledkem 1:3 skončily zápasy Škopek-Malenovský, Dej-Bednařík i Petřík-Svoboda. Po polovině singlů byl tedy stav 3:7. Třetí čvrtina dvouher se velimským hráčům nepovedla vůbec a o výsledku bylo jasno: Dej-Svoboda 2-3, Škopek-Bednařík 0-3, Jeřala-Malenovský 1-3 a Petřík-Lacina 0-3. V závěrečném kole předvedl svůj nejlepší výkon večera Pavel Jeřala, jenž nedal šanci Bednaříkovi (3:0), dalším velimským borcům se na Pašovu výhru navázat nepodařilo: Petřík-Malenovský 1-3, Dej-Lacina 1-3, Škopek-Svoboda 1-3.

Tradiční pozápasové posezení party  lidí okolo velimského oddílu stolního tenisu se tentokrát neslo v duchu skandování hesla "Tak jsme dvanáctý, no a có, no a có".

moment večera: za nepříznivého stavu 2:5 se pokusil otočit kormidlo utkání nejmenovaný kapitán velimského B-týmu, když vysvětil palubovku pivem, avšak ani tento zajímavý taktický moment změnu ve vývoji skóre nepřinesl.

Obrazek

Pavel Jeřala vs. Aleš Malenovský 1-3

Velim A - Radim B 8-10

K premiérovému vítězství tentokrát nebylo daleko - stačilo by, kdyby velimští proměnili alespoň polovinu z následných čtyř situací:

• mečbol dvojice Martin Škopek, Dan Petřík proti radimskému dubletu Prorok, Homola
  • mečbol Martina Škopka proti Jaroslavu Prorokovi
  • vedení Franty Deje 2-1 na sety a 9-6 proti Václavu Doskočilovi
  • vedení Pavla Jeřaly 9-6 v pátém setu proti témuž hráči

Bohužel ve všech těchto bodech se z vítězství radoval soupeř, který si tak odvezl do Radimi nesmírně cenné tři body.

Současnou bolestí velimského celku jsou čtyřhry a potvrdilo se to i v duelu s Radimí B. Martinovi s Danem se podařilo ve čtvrtém setu zlikvidovat pětibodové manko v koncovce, v následném pak promarnili již vzpomínaný mečbol. Pavel s Frantou svedli vyrovnaný zápas s dvojicí Václav Lágner, Václav Doskočil, avšak odešli z něj poraženi v poměru 1:3 na sety.

Do singlů tedy nastupovali domácí s hráči za nepříjemného stavu 0:2. Ztráta se prohloubila po úvodních dvouhrách, v nichž Dan Petřík podlehl Václavu Doskočilovi 0-3 a Pavel Jeřala Václavu Lágnerovi 2-3. Paša ve druhém setu prohospodařil vedení 9-6. První bod večera pro velimské barvy zaznamenal Franta Dej, který si snadno poradil s Petrem Homolou. Na sousedním dvorci došlo k dalšímu výše vzpomínanému klíčovému momentu - Martin Škopek sice zlikvidoval vedení 2:0 Jaroslava Proroka, v pátém setu ale soupeř odvrátil mečbol a svůj následně využil. Za stavu 1:5 pozvedl velimský prapor Dan Petřík, jenž si poradil 3-1 s Václavem Lágnerem. Na kontakt bohužel velimský tým nedostal Franta Dej, kterého rozhodilo několik prasátek o hranu stolu ze strany Václava Doskočila, jemuž se to podařilo i za stavu 2:1 a 9:6 pro Frantu. Po prohře Martina Škopka s Petrem Homolou to vypadalo se šancemi velimského týmu hodně bledě. O korekci stavu skóre se postarali Franta Dej (3:1 s Lágnerem) a Pavel Jeřala (3:1 s Prorokem). Soupeř odskočil na 4:8 po výhře Doskočila (3:1 s Martinem). Naději pro domácí znamenaly třísetové výhry Pavla Jeřaly (proti Homolovi) a ve výtečné formě hrajícího Dana Petříka (proti Prorokovi). Šance na tříbodový zisk pro Velim zhasla po prohře Martina Škopka 2:3 s Václavem Lágnerem, ve hře tak zůstal zisk alespoň jednoho bodu, k němuž bylo docela blízko - zde došlo k naplnění poslední z výše uvedených odrážek. Pavel vedl v bouřlivé atmosféře, o níž se postarali domácí fans nad Václavem Doskočilem v pátém setu 9:6, soupeř i za pomoci svého tradičního prasátka otočil na 9:10, za tohoto stavu si vzal Paša time-out, po němž srovnal na 10-10, což však byl jeho poslední bodový zisk. Účet zápasu s Radimí uzavřeli Dan Petřík (výhra 3:2 nad Homolou) a Franta Dej (výhra 3:1 s Prorokem).

hláška večera: "Martine, ty se potíš jako nanuk!" (Peter)

Klučov C - Velim A 9-9

Po třech úvodních prohrách se velimští stolní tenisté dočkali prvního bodu - hráči si ho vybojovali na stolech v Klučově v bitvě s tamním "céčkem". Stoprocentní bodový zisk ze singlů si připsal Franta Dej, Pavel Jeřala mu zdatně sekundoval se třemi body, po bodu si připsal Martin Škopek a Dan Petřík, pro nějž to byla úvodní výhra v RP. Bohužel se velimskému týmu nepodařilo urvat alespoň jednu čtyřhru, bod z deblů chyběl k převážení skóre na hostující stranu. Na první bod mohou navázat velimští hráči příští pátek, kdy opět zavítá do velimské sokolovny Viktoria Radim - tentokrát její béčko.

Velim A - Radim A 4-14

Cestou na další domácí zápas jsem si říkal, že by velimské "áčko" mohlo napodobit FC Burnley, které jako nováček soutěže dokázalo porazit na domácím hřišti Manchester United, bohužel se však ukázalo, že Regionální přebor není Premier League, a tak podle očekávání vyhráli hosté z Radimi 14-4. Domácí opět zaplatili svou nováčkovskou daň - vloni se dařilo hráčům velimského celku vyhrávat duely díky zkušenostem a sebevědomí i v případech, kdy byli v herních činnostech se soupeřem vyrovnaní či dokonce horší, letos je tomu logicky naopak. V utkání zazářil Pavel Jeřala, který zaznamenal tři body, čtvrtý bod pak přidal Martin Škopek, pro nějž to byla premiérová výhra v RP.

V deblech poprvé nastoupila nově sestavená dvojice ve složení Martin Škopek, Jan Svoboda  - proti Liboru Pospíšilovi a Václavu Trnkovi svedli velimští hráči vyrovnaný boj jen v úvodní sadě, kterou prohráli 9-11. Pavel Jeřala s Frantou Dejem  odehráli kvalitní a vyrovnaný zápas  proti deblu Petr Svojša, Vlastimil Říha, z něhož bohužel odešli poraženi 1:3, přestože vedli 1:0 na sety a 8-5 ve druhém setu.

Do úvodních singlů obsadil velimský kapitán Pavla Jeřalu a Frantu Deje. Fanda svůj zápas proti Václavu Trnkovi prohrál ve čtyřech setech, když hráč hostí při svých vyhraných míčcích vyluzoval vítězné skřeky. Paša naopak svůj duel proti Liboru Pospíšilovi dovedl do pátého setu, v němž prohrával 2-5, pak se mu však povedl husarský kousek - obrátka na 8:5. Za tohoto stavu si vzali hosté krátký oddechový čas, avšak první bod pro domácí tímto krokem neodvrátili. Po zápase došlo mezi oběma aktéry k menší slovní kontroverzi, předmětem sporu byla Pašova reklamace soupeřova servisu. Zápasovou bilanci i náladu si Libor Pospíšil zlepšil hned v následujícím duelu, v němž porazil Fandu Deje 3-0. Do pohody dostaly hostující celek i další hry, v nichž Říha a Svojša přehráli domácí borce 3-0, jeden set pak ztratil Václav Trnka proti Honzovi Svobodovi. Svoji premiérovou výhru zaknihoval v RP Martin Škopek, když udolal Vlastimila Říhu 3-1. Martin po vyhraném úvodním setu notně zabrnkal na nervy sobě i divácké obci ve druhé sadě, v níž ztratil hodně nadějné vedení. Ve zbylých setech se naštěstí mohl spolehnout na svůj servis, s jehož příjmem měl soupeř problémy. K vynikajícím výkonům se rozehrál Pavel Jeřala, jenž zdolal 3:2 Svojšu a následně i ve vítězné euforii 3:0 Říhu. Pro Velim to však byly poslední body v tomto měření sil, ke stoprocentní bilanci ze singlů chyběla Pašovi výhra nad Trnkou (1:3), v tomto duelu Paša ve svém vyhraném setu probendil vedení 8:1, kdy soupeře nechal dorovnat skóre. Toto utkání bylo vhodné ke sledování i pro nevidomé diváky, neboť hráč Radimi si opět neodpustil hlasitou akustickou signalizaci svých získaných bodů. Duel s Radimí se tentokrát příliš nevyvedl Frantovi, který zakončil své singly s bilancí 1:12 na sety, do zápasu nakonec naskočil i Lukáš Jeřala, který po příchodu z pracovního procesu zasáhl do závěrečného duelu, v němž prohrál 0:3 s Petrem Svojšou.

Bilance velimských hráčů:

debly 0:2, Paša 3:1, Franta 0:4, Martin 1:3, Honza 0:3, Lukáš 0:1

Nová Ves A - Velim A

K druhému zápasu v Regionálním přeboru nastoupili velimští hráči v blízké Nové Vsi, kde podlehli tamnímu áčku v poměru 4-14. První výhru v soutěži si připsal deblový pár Pavel Jeřala, Franta Dej, v singlech zaznamenal dva body Pavel Jeřala a bodík Franta Dej. Zatím bez vítězství v RP zůstávají Martin Škopek s Danem Petříkem. Nejbližší měření sil čeká Sokol Velim na domácí palubovce v pátek 16.10. proti Radimi A, což bude další obtížný zápas.

Velim A - Kostelec B 2-16

V dlouho očekávaném úvodním vystoupení velimského celku v Regionálním přeboru se překvapení nekonalo, aspirant postupu z Kostelce nedal domácím šanci a zvítězil jasně 16-2. I přes nepříznivě se vyvíjející skóre však velimští borci zápas nevypustili a srdnatě bojovali o každý míček, což dokázalo vděčné publikum náležitě ocenit.

Oba debly skončily výhrou Kostelce v poměru 3-0, Martin Škopek s Danem Petříkem měli šanci pouze ve třetím setu, kdy vedli 9-7, leč následně sérií čtyř uhraných balonků zápas uzavřel soupeř (Roman Burda, Jaroslav Pokorný), na sousedním dvorci podobně prohráli Franta Dej s Pavlem Jeřalou proti Michalu Herštusovi s Miroslavem Vackem. První vyhraný set pro velimské barvy tak zaznamenal až v siglech Pavel Jeřala, který do duelu s Jaroslavem Pokorným vlétl pořádně namotivovaný, v dalších setech ale již protivník Pašovu hru lépe přečetl a dokázal na ni správně reagovat. Získaný set to byl pro domácí na dlouhou dobu bohužel poslední, v dalších šesti duelech kraloval jasně Kostelec - třísetové výhry zaznamenal Roman Burda proti Danovi i Frantovi, Miroslav Vacek proti Frantovi a Martinovi, Jaroslav Pokorný proti Danovi a Michal Herštus proti Martinovi. V posledně zmiňovaném utkání zaujal Martin dvojitým prasátkem, kdy míček po kontaktu s páskou skončil na hraně stolu. Na první výhru v RP se čekalo až do desátého zápasu, kdy si mohl Paša po výhře 3-1 nad Herštusem vychutnat bouřlivý aplaus velimského obecenstva. Pašovi pomohla otočka ve třetím setu z 5-8 na 11-9, v tom závěrečném soupeři nepomohl za stavu 6-9 ani technický time-out, Paša se nenechal rozhodit. Toto vítězství pak zůstalo dlouho osamocené, nejblíže další výhře byl Martin, který promarnil dvousetové vedení proti Jaroslavu Pokornému. Pašovi se dařilo obrat každého protivníka alespoň o set, Kostelec i za již rozhodnutého stavu nic nevypouštěl a skóre ve svůj prospěch dál utěšeně navyšoval. K radosti domácích fans se mu to však nevydařilo alespoň v posledním duelu večera, kdy na centrkurtu zdolal Franta Dej Michala Herštuse 3-2 po napínavém průběhu, kdy soupeř srovnal z 0-2 na 2-2 na sety.

Závěrečná dohrávka ve výčepu pak neměla chybu, k pivu se servírovaly chutné výpečky, na nichž si aktéři duelu i fans náležitě pochutnali.