Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - FK Kolín E 12-6

10. 11. 2010

Áčko velimského Sokola si připsalo po výhře nad FK Kolín E osmý bod v Regionálním přeboru, čímž po pěti odehraných kolech převýšilo o 60 % bodový zisk za celou loňskou sezónu v téže soutěži!!!

Rovnovážný stav po deblech obstaral velimský pár ve složení Pavel Jeřala + František Dej, jenž zdolal dvojici Libor Jareš, Zdeněk Somolík 3:0. Ve vyrovnaném duelu podlehla dvojice Martin Škopek + František Vejtruba juniorskému dubletu FK Kolín E 1:3. Veselo bylo ve velimské herně po úvodní kvartě singlů, v níž si domácí připsali samé výhry: Pavel Jeřala si i přes prohru v úvodní sadě poradil s Josefem Krombholzem 3:1 (viz. foto pod článkem), Fanda Vejtruba s přehledem vyhrál 3:0 nad Liborem Jarešem, výborný vstup do singlů měl i Franta Dej (3:0 nad Zdeňkem Somolíkem), o poznání více se na úvodní výhru nadřel Martin Škopek (3:2 proti Janu Votíkovi). 

Po těsné výhře Franty Vejtruby (3:2 s dalším mládežníkem v dresu hostí, Josefem Krombholzem) a snadné výhře Fandy Deje 3:0 s Liborem Jarešem se zdála být pozice velimského "áčka" v tomto utkání pevně ukotvená (stav 7:1). O první úspěch v singlech pro FK Kolín E se postaral Zdeněk Somolík, který zdolal Martina Škopka 3:1. Za tohoto stavu (tj. 7:2 pro domácí) vstoupil do velimské herny kapitán B - týmu, Pavel Sixta, oděn do slávistické čapky. V této souvislosti samozřejmě v sokolovně zavanula bída z Edenu, díky níž hosté opět něco ukrojili z náskoku domácích - nejprve Pavel Jeřala díky střídání na sousedním dvorci vypadl z rytmu v utkání s Janem Votíkem (po jasně vyhrané úvodní sadě) 1:3, Franta  Dej pak ztratil slibně se vyvíjející zápas s Josefem Krombolzem (vedení 2:1 na sety a 9:4). Prokletí oné prašivé čapky naštěstí zlomil Martin Škopek po heroické výhře 3:2 nad Liborem Jarešem, čímž dostal velimský Sokol do klidného vedení 8:4. Ve výtečné atmosféře se poté podařilo Pavlu Jeřalovi otočit nepříznivě se vyvíjejíci utkání proti Zdeňku Somolíkovi (z 0-2 na 3-2). O korekci stavu pro FK Kolín E se postaral Jan Votík, jenž si svým útočným herním stylem poradil hladce 3:0 s defenzivně hrajícím Frantou Vejtrubou, který tak umožnil uhrát rozhodující desátý bod jezdci na bílém koni, Martinovi. Předseda velimského oddílu zdolal 3:0 Josefa Krombholze a nechal tak propuknout malý sál velimské sokolovny v totální euforii. Za již rozhodnutého stavu 10:5 za domácí bodoval Pavel Jeřala (3:0 nad Jarešem) a Franta Dej (WO), šestý bod pro hosty zaznamenal Zdeněk Somolík, jenž zdolal Fandu Vejtrubu  3:1.

 

p1050620.jpg

Pavel Jeřala naštěstí sklonil hlavu v duelu s Josefem Krombholzem jen v prvním setu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář