Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - FK Kolín E 6-12

20. 3. 2010

Velimský Sokol odehrál svůj poslední zápas v aktuální sezóně RP doma proti celku FK Kolín E. Domácím borcům se v tomto duelu vedlo podobně jako v celé soutěži s třetinovou úspěšností, což samozřejmě k bodovému zisku nestačí.

Soupeř položil základ ke své výhře v deblech, které oba vyhrál: Pavel Jeřala s Františkem Dejem podlehli 0:3 dvojici Petr Nekovář, Michal Cikán, neúspěšnou pětisetovou bitvu svedli Martin Škopek s Danem Petříkem proti dubletu Ladislav Novák, Milan Kopiště. Velimští hráči vedli 2-0 na sety, v pátém setu za stavu 8:8 zahrál hostující hráč v obtížné situaci výtečný vítězný balonek, na nějž hráči Kolína navázali dvěma dalšími úspěšnými výměnami.

1. čtvrtina singlů přinesla oběma stranám po dvou výhrách - Dan Petřík si poradil s Ladislavem Novákem 3:0, Pavel Jeřala (hrající po delší pauze) podlehl Michalu Cikánovi 1:3, nedařilo se ani Františku Dejovi proti Milanu Kopištěmu (1:3), zajímavý zápas pak odehrál Martin Škopek proti Petru Nekováři - předseda velimského oddílu obdržel za svůj výkon v prvním setu letenku na Kanárské ostrovy, ve druhé sadě již několik míčků uhrál, aby následně třemi vyhranými sety utkání dokonale otočil.

2. a 3. kvarta dvouher rozhodla o výhře FK Kolín E v celém duelu - velimským hráčům se v každém z těchto hracích období dařilo jen z 25 %: z vítězství se radoval pouze Pavel Jeřala, jenž postupně porazil Ladislava Nováka i Petra Nekováře shodným poměrem setů 3:1. Pavlovým spoluhráčům se tak dobře nevedlo - zápas s FK Kolín E vůbec nesedl Frantovi Dejovi (Dej - Cikán 1:3, Dej - Novák 2:3), na své úvodní výhry nenavázali Martin Škopek (Škopek - Kopiště 1:3, Škopek - Cikán 0:3) ani Dan Petřík (Petřík - Nekovář 0:3, Petřík - Kopiště 2:3).

Poslední čtvrtina skončila rovnovážným stavem: Martin Škopek si připsal druhý bod po výhře 3:0 nad Ladislavem Novákem, Dan Petřík podlehl 1:3 Michalu Cikánovi. Franta Dej skrečoval duel proti Petru Nekovářovi, identicky postupoval i Milan Kopiště, který se měl střetnout s Pavlem Jeřalou.

Závěrečným duelem v Regionálním přeboru stolnětenisové dění v malém sále velimské sokolovny pro jarní část roku nekončí, na programu je přátelské měření sil s SK Mostiště 2003, tradiční velikonoční deblový turnaj a v neposlední řadě velimský celek zasáhne do dění v Letní lize.