Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - FK Kolín F 17-1

29. 9. 2010

První zápas nové sezóny v Regionálním přeboru Kolínska se odehrál ve velimské sokolovně, kam přijel poměřit své síly s domácími borci celek FK Kolín F. Utkání skončilo přesvědčivým a poněkud překvapivým vítězstvím domácích v poměru 17:1. Zhruba po roce a půl se mohli hráči a fans velimského áčka radovat z jeho domácí výhry v regionálních soutěžích Kolínska, neboť poslední zaznamenaná výhra na domácí palubovce byla v RS1 proti Velkému Oseku A 13:5 dne 12. března 2009.

Na výhře se podílel kvintet hráčů ve složení František Dej, Pavel Jeřala, Martin Škopek, Dan Petřík a novic týmu František Vejtruba, který se kromě nesporných herních kvalit ukázal jako skvělý motivátor. O charakteru duelu s FK Kolín F dost napověděly již úvodní debly, které byly v minulé sezóně jednou z bolestí velimského týmu. Tentokrát si obě domácí dvojice poradily se svými protivníky v poměru 3:0 - Franta Dej v osvědčeném složení s Pavlem Jeřalou zdolal pár Ladislav Novák, Milan Kopiště, Dan Petřík si v nově sestavené dvojici s Fandou Vejtrubou poradil s dubletem Filip Fryml, Jiří Tauš.

Za stavu 2:0 se šlo do singlů v optimistické náladě, úvodní dvouhry však nabídly o poznání napínavější podívanou a opět se podařilo odbourat jednu ze slabin loňského nepovedeného ročníku - vyhrávat páté sety. Dan Petřík (ten si samozřejmě  neodpustil svou specialitu v podobě výměny dresu za nepříznivého stavu) udolal Milana Kopiště a totéž se povedlo Frantovi Vejtrubovi proti Ladislavu Novákovi. Na slibných 6:0 upravili shodně po výhrách 3:0 nad mladými hráči FK Kolín F Franta Dej a Pavel Jeřala. Sedmý bod pro Velim si připsal František Dej, jenž zdolal 3:0 Ladislava Nováka. O snížení nepříznivého stavu pro hosty se postaral Milan Kopiště, jenž využil ve čtvrtém setu svůj pátý mečbol proti Františku Vejtrubovi. V loňské sezóně by se možná v hlavách domácích usídlil pověstný červíček pochybností, ale letos je tomu jinak, o čemž svědčí všechny zbylé vyhrané duely - osmý bod zaknihoval Pavel Jeřala po výhře 3:0 nad Jiřím Taušem, do hry následně zasáhl i Martin Škopek, který se nenechal zahanbit a ve své premiéře v letošním RP zdolal Filipa Frymla 3:0. Vítězný desátý bod zaznamenal Pavel Jeřala po výhře nad Ladislavem Novákem, za rozhodnutého stavu si pak po dvou výhrách připsali Frantové Dej a Vejtruba, Martin Škopek a bodík Pavel Jeřala.

Opět se potvrdil známý  jev - když se daří, tak je nakloněna i štěstěna, dnešní procentuální poměr prasátek byl zhruba 85:15 pro domácí, a to i v klíčových momentech jednotlivých duelů. Ke cti hostujících hráčů je třeba podotknout, že tuto skutečnost snášeli velmi sportovně a klidně. Další zápas v RP odehrají velimští hráči příští týden na stolech v Kostelci nad Černými lesy.     

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář