Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - FK Kolín F 8-10

4. 3. 2010

Poněkud smutné jubileum zaknihovali hráči A-týmu velimského Sokola v probíhající sezóně RP - v desátém domácím zápase podlehli jedinému genderově vyváženému celku v soutěži, FK Kolín F, v poměru 8:10. Hosté byli ve většině herních činnostech o něco lepší, a to včetně rozbíjení pivních sklenic.

Úvodní debly skončily smírně - Dan Petřík s Martinem Škopkem podlehli 0:3 dvojici Adéla Heinclová, Josef Krombholz, na sousedním dvorci pak v zajímavé bitvě přetlačil velimský dublet Pavel Jeřala, František Dej Marka Brunclíka s Františkem Krejčím 3:2, když v napínavé koncovce pátého setu domácí nechali hosty vyrovnat ze stavu 9:7 na 9:9, aby následně dvěma vítěznými míčky srovnali účet duelu s FK Kolín F na 1-1.

První duel v singlu na centrkurtu obstarali spoluhráči z tradičního velimského deblového turnaje - z výhry 3:1 nad Danem Petříkem se radoval Marek Brunclík. Na vedlejším stole za Velim srovnal Pavel Jeřala, jenž si poradil 3:1 na sady s Klárou Jursovou. Další dvě dvouhry šly do pátého setu, bohužel již po několikáté v této sezóně se staly kořistí hostujících hráčů - Franta Dej prohrál s Adélou Heinclovou a Martinu Škopkovi nestačilo vedení 2:0 s Josefem Krombholzem. Další dva singly však navnadily velimské hráče i příznivce na bodový zisk - o srovnání skóre se postarali Pavel Jeřala, který podal jeden ze svých nejlepších výkonů v poslední době a po zásluze tak zdolal Marka Brunclíka 3:0, a František Dej, jenž potřeboval o set více k výhře nad Klárou Jursovou. Zlom ve vývoji duelu znamenala kvarta utkání, v nichž domácí uspěli jen z 25 procent - Martin Škopek si nevěděl rady se hrou Adély Heinclové (0:3), Dan Petřík prohrál s Krombholzem (1:3), Franta Dej v repríze finále posledního velimského turnaje TOP12 nezopakoval vítězství s Markem Brunclíkem (1:3), alespoň o čtvrtinovou úspěšnost pro Velim se v této sekvenci zápasů postaral Martin Škopek v měření sil s Klárou Jursovou (3:0). Osmý bod pro FK Kolín pak zaznamenal Josef Krombholz (3:1 nad Pavlem Jeřalou). Jistý bodový zisk pro FK Kolín F se snažil všemožně odvrátit Dan Petřík, který hrál s Adélou Heinclovou. Tento duel šel do páté sady, pro jejíž zisk učinil Dan opravdu všechno - vyměnil si tričko a  ve svých ústech stiskl přívěšek ve tvaru kříže. Nové tričko docela dlouho fungovalo, Dan vedl 9:7, soupeřka však vyrovnala na 9:9, ale postupně tři mečboly zazdila příliš riskantním útokem. Velimský hráč zřejmě neskousl svůj talisman dostatečně, neboť nejenže nevyužil svůj mečbol, ale dokonce za stavu 14:14 se podařilo soupeřce zahrát prasátko a dalším míčkem zajistila kolínskému celku devátý bod. Zisk tří bodů pro hosty stvrdil Marek Brunclík, jemuž rozbité sklo přineslo štěstí v zápase s Martinem Škopkem. Za stavu 5:10 pak místo výsledkově nevýrazné Kláry Jursové zasáhl do dění ve velimské sokolovně František Krejčí, ten však nestačil v pětisetové bitvě na Dana Petříka. Adéla Heinclová a Josef Krombholz pak pošetřili své síly a za rozhodnutného stavu umožnili domácím korekci konečného výsledku na 8:10.

Valnou většinu duelu natáčela na videozáznam reportérka čínské televize, jejíž vedení se rozhodlo do vysílaní uvést v hlavním vysílacím čase duel mezi Pavlem Jeřalou a Markem Brunclíkem. Vzhledem k časovému posunu doporučujeme ke zhlédnutí tohoto prestižního utkání vzít si dovolenou, nahrání na DVD není díky složitému kódování možné, neboť by si pak mohli hráči z kolínského okresu přečíst tajné herní varianty velimského hráče. Podrobnější informace o časech vysílání a úhlu natočení satelitu najdete zde: 中国中央电视台