Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - SK Nová Ves A 9-9

Sousedské derby s Novou Vsí A skončilo dělbou bodů, když Pavel Jeřala a Franta Dej svými výhrami stihli na poslední chvíli smazat manko z úvodních čtyřher.

Debly tentokrát bodový zisk pro velimské barvy nepřinesly. Blíže k výhře měl pár Franta Dej, Pavel Jeřala, jenž prohrál v pěti setech s dubletem Karel Bodlák, Oldřich Zeman. Martin Škopek s Danem Petříkem prohráli 0:3 s dvojicí Miroslav Březina, Josef Řehák, přičemž za stavu 8:10 ve třetím setu rozhodla hrana stolu, jejíž dotek s míčkem však viděl pouze hostující hráč. Dvoubodové vedení si hosté udrželi i po úvodní kvartě singlů, která skončila následujícími výsledky: Petřík - Řehák 1:3, Dej - Březina 3:1, P. Jeřala - Bodlák 3:0, Škopek - Zeman 1:3. Domácím se pak lépe povedla 2. čtvrtina dvouher, v nichž zaznamenali 75 % úspěšnost - Franta Dej opět vyhrál, když tentokrát zdolal Josefa Řeháka 3:1, Pavel Jeřala  nestačil na Miroslava Březinu (1:3), vítězné pětisetové bitvy svedli Martin Škopek s Danem Petříkem: Martin na centrkurtu zdolal Karla Bodláka, Dan v nekonečném zápase plném dlouhých výměn získal cennou výhru nad Oldřichem Zemanem. Ve třetí kvartě singlů se podařilo hostům opět odskočit na rozdíl dvou bodů, v úvodu tohoto hracího období prohrál Pavel Jeřala s Josefem Řehákem (1:3) a Martin Škopek s Miroslavem Březinou (0:3). Na 6:7 snížil výborně hrající Franta Dej (3:1 s Oldřichem Zemanem), o vyrovnání se postaral Dan Petřík (3:1 proti Karlu Bodlákovi). Stejná situace se opakovala i v závěrečné čtvrtce, v níž Novou Ves A dostali do trháku svými třísetovými výhrami Josef Řehák a Miroslav Březina, v opačném gardu se k velké radosti velimských fans totéž podařilo Frantovi Dejovi i Pavlu Jeřalovi, a tak toto utkání dospělo do konečného rovnovážného stavu 9:9.