Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - SK Nová Ves A 6-12

9. 11. 2011

Ve třetím domácím zápase velimského "áčka" se v malém sále sokolovny představil třetí celek loňského ročníku - SK Nová Ves I. A. Ani tohoto medailistu se domácím překvapit nepodařilo, derby zápas skončil výhrou hostujícího favorita v poměru 6:12.

Pro domácí se jedno pozitivum potvrdilo v úvodních deblech - pozici nejúspěšnějšího velimského dubletu upevnili svojí další výhrou Martin Škopek s Pavlem Kopeckým, kteří porazili pár ve složení Karel Bodlák, Petr Petřík 3:0. Stejným výsledkem, avšak bohužel v opačném gardu, skončilo měření sil v utkání Dan Petřík / František Dej - Josef Řehák / Miroslav Březina.

Singlové menu odstartovala vybraná lahůdka na centrkurtu, kde se představili František Dej a Josef Řehák. Hostující hráč opanoval první set a v dalším průběhu tohoto duelu podával velmi kvalitní výkon, jenž by ve většině zápasů v RP stačil k pohodlně výhře. Domácí borec ale předvedl výtečnou hru s minimem chyb a nakonec se mohl radovat spolu s domácími fans z výhry 3:1. Celkový stav byl v tuto chvíli 2:2, neboť na vzdálenějším kurtu si bez ztráty setu poradil Petr Petřík s Pavlem Kopeckým. Možný bod zlomu ve vývoji derby se udál v duelu mezi Martinem Škopkem a Karlem Bodlákem, v němž Martin prohrál 2:3. Vedle sice taktéž v pěti setech uspěl Dan Petřík proti Miroslavu Březinovi, byť si neodpustil svoje bláznivé koncovky setů, ale za stavu 3:3 se již misky vah začaly překlápět na stranu A - týmu Nové Vsi.

Ve druhé kvartě dvouher uspěl z pohledu domácích jen Franta Dej, jenž zdolal Karla Bodláka 3:0. František v úvodní sadě odvrátil pět setbolů protivníka, v té druhé se pak podobný kousek málem povedlo zopakovat Karlovi, který překazil 4 z 5 možných zakončení setu. Nová Ves šla do vedení 6:4 po těchto zápaech: Kopecký - Řehák 0:3, Dan Petřík - Petr Petřík 0:3 a Martin Škopek - Miroslav Březina 1:3. Výsledkovou katastrofu poté přinesla třetí čtvrtina, v níž se s výher radovali jen hosté: Petřík - Řehák 1:3, Škopek - Petřík 1:3, Kopecký - Bodlák 0:3 a Dej - Březina 2:3. Před posledním hracím obdobím již tedy bylo o finální dělbě bodů rozhodnuto, náladu si třísetovými výhrami mírně zvedli Franta Dej (proti Petru Petříkovi) a Dan Petřík (proti Karlu Bodlákovi). Nedařilo se Martinu Škopkovi (1:3 s Josefem Řehákem) i Pavlu Kopeckému (0:3 proti Miroslavu Březinovi).