Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Sokol Kolín A 9-9

8. 12. 2010

Po pondělním zápase rezerv obou sokolských týmů se ve Velimi o dva dny později střetla také družstva A - týmů a nabídla infarktovou koncovku se šťastným koncem pro hostující celek. Za stavu 9-8 pro domácí zachránil bod pro Sokol Kolín Aleš Malenovský, jenž přetlačil v rozhodujícím pátém setu Fandu Vejtrubu 14-12. Defibrilační přístroj naštěstí nikdo z přítomných aktérů nepotřeboval...

Konečný výsledek předznamenaly již úvodní debly - oba týmy si připsaly po bodu. František Vejtruba s Martinem Škopkem podlehli dvojici Kamil Lacina, Martin Bednařík 1:3, když ve čtvrtém setu nevyužili velimští hráči dva setboly. O poznání lépe se vedlo dubletu František Dej / Dan Petřík, který si poradil s párem ve složení Aleš Malenovský, Miloš Svoboda. Dan při jedné z výměn uklouzl a pošramotil si koleno. I přes tuto nepříjemnost tento hráč absolvoval celý hrací večer.

Po úvodních singlech šli hosté poprvé a naposledy v utkání do vedení: Fanda Vejtruba prohrál těsně 2:3 s Martinem Bednaříkem, pátá sada vyzněla v poměru 11:9 pro hostujícího hráče. Začátek ve dvouhrách nevyšel ani Frantovi Dejovi, jenž ztratil čtvrtý set v napínavé koncovce 14:16 s Milošem Svobodou. První kvarta singlů ale nakonec skončila nerozhodně: Kamil Lacina si vůbec nevěděl rady se hrou (potahem pálky) Martina Škopka a Dan Petřík i přes nepříjemné zranění z deblu udolal 3:2 na sety Aleše Malenovského.

Do vedení dostal velimský celek Fanda Vajtruba, jenž si poradil s Milošem Svobodou 3:0, náskok pak potvrdil po dalším heroickém výkonu Dan Petřík, který přetlačil v pěti setech Martina Bednaříka. Hosté následně snížili na 4:5 zásluhou Aleše Malenovského po vítězství 3:1 nad Martinem Škopkem. Jednobodový rozdíl ve prospěch domácích byl i po dalších dvouhrách: Franta Vejtruba zdolal Kamila Lacinu, třetí singl po sobě tentokrát nezvládl Dan Petřík, jenž nestačil na Miloše Svobodu. Jeden z klíčových momentů pro celkový vývoj duelu se odehrál v následných singlech: Fero Dej si poradil s Alešem Malenovským, avšak na sousedním stole nezvládl koncovku pátého setu (11:13) Martin Škopek v utkání se svým jmenovcem Bednaříkem. Místo pohodlného vedení 8:5 panoval v tuto chvíli těsný stav 7:6 pro domácí.

Do samotné koncovky šli v mnohem lepší pozici domácí hráči, a to zásluhou Franty Deje - tento hráč si připsal hned dvě výhry (nad Bednaříkem a Lacinou). Martin Škopek bohužel opět svedl neúspěšný pětisetový boj, když prohrál 5:11 v této sadě s Milošem Svobodou. Za stavu 9:7 pro Velim zachránili bod pro Sokol Kolín hráči, jimž se v dosavadním průběhu singlů příliš nevedlo: nejprve v kvapíkovém tempu jednoznačně vyhrál Kamil Lacina nad Danem Petříkem a pozornost všech zúčastněných tak mohla být upřena na centrkurt, kde se střetl Fanda Vejtruba s Alešem Malenovským. První sada vyzněla snadno pro domácího hráče, toho však v úvodu druhého setu přibrzdila obnovená tržná ranka na dlani (nějak se nám naneštěstí nemoci a drobné úrazy v poslední době nevyhýbají). Rozhodující zápas vyvrcholil dramatickým průběhem pátého setu: Fanda vedl 5:1, protivník otočil na 5:6 a 8:10, domácí hráč dokázal několik mečbolů odvrátit, ale ke svému se nepropracoval, a tak za velké radosti hostující lavičky po výhře 14:12 ukořistil Aleš Malenovský pro Sokol Kolín A alespoň bod za konečnou remízu 9:9.