Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Sokol Starý Kolín A 6-12

15. 12. 2013

Sokol Velim A nastoupil do duelu se Starým Kolínem se dvěma Martiny a Františky v sestavě. Pouze z hlediště sledoval tento zápas Pavel Jeřala, jehož zdravotní obtíže nepustily do hry. Hostující celek na Velim dlouhodobě umí, za poslední čtyři sezóny s ní neztratil ani bod při skóre 103:41. Z výhry se starokolínští hráči radovali i tentokrát, když v malém sále velimské sokolovny zvítězili 12:6.

Hosté položili základ k celkové výhře v úvodních deblech, ve kterých zvládli opanovat obě pětisetové bitvy. V první čtvrtině dvouher pak navýšili své vedení na 5:1. Za Sokol Velim A dokázal vyhrát pouze Fanda Vejtruba, jenž porazil 3:0 Stanislava Havránka. Velmi blízko bodovému zisku byl i Martin Konrád, který nevyužil v pátém setu mečbol v utkání proti Luboši Bajtlerovi. Stejný poměr vítězství (1:3) přinesla i druhá kvarta singlů. V jejím úvodu došlo k vraždění neviňátka (Fanda Vejtruba) Václavem Kahounem. Podstatně vyrovnanějších soubojů se přítomní dočkali v souběžně hraných pětisetových koncovkách dalších dvou duelů. Na centrkurtu Martin Škopek přetlačil Luboše Bajtlera 11:9. Na vzdálenějším dvorci pak za hosty bodoval Stanislav Havránek. I závěrečný špíl tohoto hracího období šel do rozhodující sady, v níž Alois Salák zvítězil nad Frantou Dejem. Za stavu 2:8 se tedy šance velimských stolních tenistů na bod do tabulky pohybovaly pouze v teoretické rovině. V třetí čtvrtině dvouher o celkové výhře Starého Kolína rozhodli svými dalšími výhrami Václav Kahoun a Alois Salák. Oba tito hráči si nakonec ve Velimi navýšili své individuální statistiky o 4,5 b.  Druhá polovina singlů skončila nerozhodně 4:4 - ve třetí kvartě za Sokol Velim bodovali Franta Dej a Martin Škopek, ve čtvrté oba Františkové, čímž upravili celkové skóre zápasu se Starým Kolínem A na 6:12.