Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - Sokol Starý Kolín A 8-10

16. 3. 2011

Velimské "áčko" bylo blízko dalšímu nerozhodnému výsledku, avšak na domácí půdě těsně podlehlo favorizovanému celku Starého Kolína. Nutno sportovně přiznat, že hosté značně přispěli k dramatičnosti duelu tím, že nechali vyniknout občasnou oporu velimského celku, čínského hráče WO, jenž uhrál 5 bodů...

Hosté sice zmírnili počáteční handicap vyhranou čtyřhrou, následně ale udržel pětibodový náskok pro domácí svou výhrou Franta Vejtruba (6:1). Další dva singly vyzněly pro hosty - pozitivní zprávou pro hráče a fanoušky velimského stolního tenisu je skutečnost, že v jedné z těchto dvouher nastoupil po několikaměsíční herní pauze Pavel Jeřala, byť jeho návrat za zelené stoly měl poněkud trpkou příchuť v podobě drtivé porážky od Stanislava Havránka. Pavel se naštěstí prvním neúspěchem nenechal odradit a v dalším zápase zdolal bez ztráty setu Aloise Saláka. Dobrá nálada v domácím táboře panovala i na centrkurtu, neboť Pavel Kopecký opět prokázal, že značně převyšuje úroveň RS2, jejímž je kmenovým hráčem: v pětisetovém duelu přemohl třetího hráče žebříčku RP, Václava Kahouna. 

Stav 8:3 skýtal bodové ambice pro velimský celek, herní um a snaha Starého Kolína probojovat se do čela RP byly ale silnější - hostující tým se dostal před závěrečnou dvouhrou do vedení 9:8. Tříkrát se sice domácím podařilo dovést utkání do páté sady, avšak v ní domácí borci vždy odešli poraženi (2x Dan Petřík - proti Aloisi Salákovi a Stanislavu Havránkovi a Pavel Jeřala proti Václavu Kahounovi).

Alespoň o bod se tedy musel v závěrečném duelu večera  porvat Pavel Kopecký s Aloisem Salákem. Tento zápas, hraný na centrkurtu ve výborné atmosféře, přinesl zajímavý stolní tenis s příslušnou dávkou adrenalinu. Pavlovi se podařilo v tomto utkání srovnat na 1:1, ve zbývajících dvou sadách se projevila větší zkušenost hostujícího borce, který tak dovedl svoji družinu nejen ke tříbodovému zisku z Velimi, ale i na pozici premianta Regionálního přeboru Kolínska.

 

 

vel-stk.jpg

 

závěrečný duel mezi Pavlem Kopeckým a Aloisem Salákem

     

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář