Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Sokol Velký Osek A 4-14

12. 10. 2013

Podle papírových předpokladů skončil úvodní domácí zápas velimského A - týmu v aktuálním ročníku Regionálního přeboru Kolínska. Do malého sálu velimské sokolovny totiž přijel adept postupu do vyšší soutěže - Sokol Velký Osek A. Hosté dorazili do Velimi s oběma předsezónními posilami, Radkem Ulrichem a Pavlem Wávrou. Domácí nastoupili v ustálené sestavě a předseda velimského oddílu se mohl blýsknout se svou inovací - předtištěným zápisem. S rozšířením kádrů velimských družstev se počítá až pro příští ročník okresních soutěží. František Vejtruba   ke svým hráčským povinnostem přibral i činnost skauta. Fanda k nové funkci přistoupil velmi zodpovědně, seznam vytipovaných posil již visí na nástěnkách na vzdálenějším kurtu.

Na centrkurtu se domácí dvojice Pavel Jeřala / Franta Dej ujala vedení 1:0 nad párem Radek Ulrich / Pavel Wávra. Na dlouhou dobu šlo však o poslední vyhraný velimský set, neboť následovala šňůra 16 vítězných sad hostí. Domácí borci v této fázi promarnili několik setbolů a nadějných vedení. Příkladem budiž utkání mezi Fandou Vejtrubou a Pavlem Wávrou. 1. set vedení 8:4 ►8:11, 2. set 2 setboly ►12:14, 3. set 3 setboly ►15:17. Za stavu 0:5 prolomil vítěznou velkooseckou sérii Martin Škopek, jenž přetlačil 3:2 na sety Bohuslava Mokříže. V další čtvrtině dvouher byl blízko dalšímu bodu pro Velim Pavel Jeřala, který nestačil v dramatické koncovce pátého setu na svého jmenovce Wávru. Tento hráč si v kritických momentech podobně jako v duelu s Fandou Vejtrubou vždy pomohl výtečným servisem. Koncovku páté sady nezvládl ani Franta Dej proti Bohuslavu Mokřížovi, a tak po polovině programu dvouher byl celkový stav 1:9.

Vyrovnaným stavem 2:2 skončilo alespoň třetí hrací období dvouher. V jeho úvodu potvrdili svými třísetovými výhrami vítězství Velkého Oseka Radek Ulrich a Pavel Wávra. Frantovi Dejovi to konečně "začlo padat", což odnesl svou prohrou 1:3 Lubor Lhoták. Vyhrál i Fanda Vejtruba v pátem setu proti Bohuslavu Mokřížovi. Závěrečná čtvrtina singlů přinesla tři jasné výhry hostujících hráčů a vítězství Pavla Jeřaly, takže každý velimský stolní tenista uspěl v jedné dvouhře. Původně hrozící ošatka plná vajec tedy zůstala nakonec prázdná.