Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - Sokol Zásmuky 10-8

7. 3. 2012

Sokol Velim A zdolal v závěrečném kole RP Kolínska Sokol Zásmuky A 10-8, čímž si zajistil konečné páté místo v tabulce této soutěže. Toto celkové umístění je historicky nejúspěšnějším výsledkem současné hráčské generace.

Domácí se ke kýžené metě přiblížili vítěznými debly, které oba velimské páry vyhrály shodným poměrem setů 3:1 - po delší době se opět sešel objev letošní sezóny v podobě dubletu Pavel Kopecký / Martin Škopek, druhý bod přidala stabilní dvojice ve složení František Dej / Pavel Jeřala. Právě tito hráči zamezili v úvodní čtvrtině dvouher obratu ve vývoji skóre, když zvládli náročné pětisetové bitvy: Pavel Jeřala - Vladimír Klimeš 3:2, František Dej - Milan Skyva 3:2. Jejich kolegům se totiž první singlová vystoupení nepovedla a rozdíl ve skóre tak zůstal dvoubodový: František Vejtruba - Martin Chlad 1:3  a Martin Škopek - Tomáš Vojtíšek 0:3. Totožný scénář měla i druhá kvarta singlů, kdy za Velim vyhrávali i prohrávali totožní hráči: Dej - Klimeš 3:0, P. Jeřala - Chlad 3.2, Škopek - Skyva 0:3, Vejtruba - Vojtíšek 1:3. O poznání lepší naláda panovala v domácím táboře ve třetím hracím období dvouher, kdy se k Frantovi a Pašovi přidal i Martin, Fanda Vejtruba si načasování první singlové výhry opět odložil: Škopek - Klimeš 3:0, Dej - Chlad 3:0, Vejtruba - Skyva 2:3, P. Jeřala - Vojtíšek 3:1. Pavel touto výhrou získal pro velimský Sokol devátý bod a slušně zaplněný sektor domácích fans s napětím očekával, kdo završí celosezónní snažení. Desátý bod mohl symbolicky uhrát dlouholetý předseda velimského oddílu Martin Škopek, ale ten si nevěděl rady s hrou Martina Chlada, jemuž podlehl 0:3. "Nanuk" gentlemansky přenechal tuto poctu narozeninovému oslavenci - výhru Velimi a pátou příčku v letošní sezóně RP definitivně stvrdil Fanda Vejtruba po třísetovém vítězství nad Vladimírem Klimešem. Hosté v samém závěru korigovali ze svého pohledu na 8:10 - P. Jeřala - Skyva 0:3, Dej - Vojtíšek 0:3 WO.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dvojí gratulace

(Jan Chlad, 8. 3. 2012 22:11)

Gratuluji oddílu, jak píšete k nejlepšímu umístění v dlouhodobých soutěžích a Fandovi hodně zdraví a sportovní pohody k narozkám. Honza S.Pískovka