Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - Sokol Zásmuky A 8-10

31. 10. 2012

Cestou na zápas se Sokolem Zásmuky jsem si říkal, že se konečně splní Fandovi Vejtrubovi jeho přání, aby si zahrál ve velkém sále. Ulicemi Velimi totiž procházely směrem k dějišti utkání desítky ultras s nápaditou choreografií a ty by se do malého sálu určitě nevměstnaly. Nakonec se stoly přenášet nemusely, neboť tito fanatici nebyli do sokolovny vpuštěni z bezpečnostních důvodů. Prý hrozilo zapálení budovy od zakutálené dýně...Duch Halloweenu se přesto ve velimské herně usídlil - v malém sále strašil svými výkřiky hostující hráč Calimero, jemuž občas zdatně sekundovali někteří domácí borci svými expresivními výrazy. Vše pak stylově korunovala hororová koncovka duelu, kterou domácí prohráli 0:5.

Po nerozhodných čtyřhrách (Dej / P. Jeřala - Křeček / Vojtíšek 0:3 a Škopek / Vejtruba - Skyva / Chlad 3:0) se po úvodní kvartě singlů dostali do vedení hosté: Franta Dej nestačil na Tomáše Vojtíška 0:3, blízko bodu byl Fanda Vejtruba v zápasu s Jiřím Křečkem, avšak tento velimský hráč nevyužil vedení 2:0 na sety resp. 5:0 a 8:5 na míčky v rozhodující páté sadě. Do páté sady šel i duel Martina Škopka s Milanem Skyvou, rovněž zde byl domácí stolní tenista neúspěšný, když prohrál 14:16. Na centrkurtu se dařilo Pavlu Jeřalovi, který zdolal Martina Chlada 3:1.

Rovnovážný průběžný stav 5:5 nastal po druhém hracím období dvouher, které se tentokrát lépe vydařilo domácím borcům: Fanda Vejtruba zdolal 3:1 Martina Vojtíška, Pavel Jeřala stejným výsledkem zmírnil euforii Jiřího Křečka  a také Franta Dej potřeboval čtyři sety k udolání Milana Skyvy. Další maratón předvedl Martin Škopek, jenž sice uhrál 15 vítězných balónků v pátém setu, přesto to k navýšení velimského bodového konta nestačilo - z výhry 17:15 se radoval Martin Chlad.

Velimi vyšel na výbornou úvod druhého poločasu singlů, po níž šla do vedení 8:5: Pavel Jeřala vyhrál 3:2 nad Tomášem Vojtíškem, Martin Škopek 3:1 nad Jiřím Křečkem a Franta Dej 3:0 nad Martinem Chladem. Do konce utkání zbývalo 5 dvouher a každá z nich mohla přinést cenný bodový zisk do tabulky RP pro Sokol  Velim:

pokus č. 1: Fanda Vejtruba urputně bojuje o výhru s Milanem Skyvou, avšak prohrává 9:11 v rozhodující páté sadě

pokus č. 2: Martin Škopek si zase dlouze zahraje, po pěti setech ale gratuluje Tomáši Vojtíškovi k jeho výhře

pokus č. 3: Franta Dej to má těžké, na druhé straně stolu má hned dva protivníky: Jiřího Křečka a jeho věrného druha Calimera. S přesilou si Franta neví rady a prohrává 1:3

pokus č. 4: za remízového stavu 8:8 se karta začíná definitivně obracet, Fanda Vejtruba totiž nestačí na Martina Chlada po výsledku 1:3

pokus č. 5: Pavel Jeřala se dostává do nezáviděníhodné situace: musí vyhrát i počtvrté během večera, aby pro svůj tým zajistil alespoň bod. Úvod "Pašovi" vychází, postupně vede 1:0 a 2:1 na sety. Milan Skyva ovšem v sudých sadách kontruje, a tak se musí o dělbě bodů rozhodnout v nejzazším možném termínu - pátém setu posledního duelu večera. V tom má od začátku navrch hráč Zásmuk, který se dostává do komfortního vedení 9:4. V této situaci si bere velimský stolní tenista time-out, což se ukazuje jako prozíravé rozhodnutí, jehož výsledkem je snížení na 8:9. Hostující hráč není žádný zelenáč, vybírá si svůj oddychový čas a bohužel i v jeho případě šlo o dobrý tah, díky němuž uhraje potřebné dva zbývající míčky k celkovému vítězství pro své družstvo.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nazor

(favej, 1. 11. 2012 19:04)

kvalitni soupeř kvalitní zápas a porážky ke sportu patří.je to jenom sport.