Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín A 12-6

25. 10. 2013

Supervolební večer mají za sebou hráči a příznivci velimského oddílu stolního tenisu. Kromě voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se v malém sálu velimské sokolovny konala důležitá volba o (ne)setrvání velimského A - týmu v nejspodnějších patrech tabulky Regionálního přeboru Kolínska. Za domácí družstvo kandidovali: Martin Škopek (předseda velimské strany stolního tenisu), Pavel Jeřala, František Dej, František Vejtruba a Deblan Dubletovič. "Volební místnost" se otevřela úderem devatenácté hodiny a krátce před 22. hodinou již byly známé oficiální volební výsledky. Kandidátka velimského oddílu stolního tenisu získala celkem 12 preferenčních hlasů: Deblan Dubletovič 1, Martin Škopek 2, Pavel Jeřala 4, František Dej 3 a František Vejtruba 1 hlas. V samotném závěru kampaně povolila Ústřední volební komise dopsání kandidáta WO, který si připsal jeden preferenční hlas.

Rekapitulace průběhu voleb: V samotném úvodu to vypadalo na jasný volební pat. V prvních dvou obdobích referenda (čtyřhry, 1. kvarta singlů) si obě kandidující strany připsaly shodně po třech preferenčních hlasech. Pak jsme se však strojem času přenesli do doby, kdy zde vládla jedna strana. Velimská strana stolního tenisu měla pestřejší kampaň, která přinesla tolik ceněné hlasy. Bylo jich dostatek pro naplnění potřebného kvóra (10) pro zvolení varianty úprku ze spodku tabulky. Tuto hranici symbolicky prolomil domácí předseda Martin Škopek - zapisovatelé z volební komise v tu chvíli ohlásili průběžný výsledek 10:3! V samotném závěru večera se volební preference opět vyrovnaly a samotnou koncovku voleb těsně ovládli hosté v poměru 2:3. Oficiální rezultát tak zněl 12:6. Během večera se v domácích barvách vyprofiloval do role lídra Pavel Jeřala, jenž uzmul maximum preferenčních hlasů (4,5). Zdatně mu sekundoval i Franta Dej se ziskem 3,5. Hostující kandidátní listinu táhnul Kamil Lacina, který si připsal hodnotu 2,5 b.

Referendum se odehrálo v soutěživé, ale naprosto korektní atmosféře, což dokumentují například tyto dva momenty: Franta Vejtruba v duelu s Kamilem Lacinou přiznává ve svůj neprospěch teč pásky, kterou soupeř neviděl. Na centrkurtu zase Miloš Svoboda s noblesou překonával ústrky v podobě neuvěřitelného množství inkasovaných prasátek. Shodou okolností se oba tito zmínění borci během volební kampaně věnovali nejvíce charitativní činnosti. Ta se projevovala darováním hned několika servisů v klíčových momentech jednotlivých setů. Na rozdíl od dob minulých nepanoval zákaz podávání alkoholických nápojů v den voleb, a tak jsme mohli v našem volebním štábu řádně oslavit nejen vítězství, ale i narozeniny velimského předsedy.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář