Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín A 12-6

17. 10. 2012

Po dvou prohrách v úvodních duelech nového ročníku RP čekal před hráče velimského oddílu nelehký úkol v podobě "povinného" domácího vítězství nad oddílem Stolní tenis Kolín A. První viditelnou změnou v domácím táboře byl nový design dresů. Další případná prohra by znamenala významné komplikace do zdárného výhledu celé sezóny 2012/2013, čemuž odpovídala i mírná nervozita ve tvářích domácích borců v prvních zápasech. Ta se zrcadlila i v úvodních čtyřhrách - Fanda Vejtruba s Martinem Škopkem nestačili na pár ve složení Kamil Lacina, Martin Bednařík (1:3) a osvědčený domácí dublet Pavel Jeřala, Franta Dej se hodně natrápil s párem Vladimír Havlíček, Miloš Svoboda - toto utkání se rozhodovalo až v pátém setu, v němž domácí dlouho prohrávali a zejména Franta již propadal poraženecké náladě, nicméně po výsledku 16:14 v páté sadě skončily úvodní debly nerozhodným výsledkem 1:1.

Rovněž úvodní singly skončily nerozhodně, když se na obou kurtech hrálo prakticky synchronně: zatímco na centrkurtu Franta Dej zdolal Martina Bednaříka 3:1, tak na sousedním dvorci prohrál Fanda Vejtruba s Milošem Svobodou 1:3. Právě v tomto duelu došlo ke dvěma nestandardním situacím: vyhlášený příznivec SK Slavie F. V. se nechal inspirovat vítěznou bitkou svých soukmenovců ve stanici metra Staroměstská a pokračoval v chuligánství ve Velimi dosud nevídanou demolicí bariér mezi oběma kurty, samozvaný zapisovatel tohoto zápasu zaknihoval výhru kolínského borce 11:8 ve 4. setu ve chvíli, kdy se teprve čerpal time-out. Z velimského pohledu bohužel zápis nebylo nutno přepisovat, neboť přesně tímto výsledkem tento duel skončil. V symetrii našli zpočátku zalíbení i hráči druhé poloviny úvodní kvarty dvouher - Pavel Jeřala prohrál úvodní set s Vladimírem Havlíčkem 3:11, naopak Martin Škopek si totožným poměrem poradil s Kamilem Lacinou. Ačkoliv se oba zápasy dále vyvíjely odlišně, zůstal po nich stav nerozhodný 3:3 - Paša prohrál 1:3  a Martin ubojoval výhru 3:2.

Následná kvarta čtyřher přinesla úspěch pouze domácím barvám a de facto rozhodla o konečném tříbodovém zisku pro Sokol Velim: Fanda Vejtruba přetlačil 3:2 na sady Martina Bednaříka, Pavel Jeřala předvedl své první exkluzivní vystoupení tohoto večera proti Miloši Svobodovi, jemuž povolil ve třech setech dohromady 16 bodů, Martin Škopek dokázal jako jediný velimský hráč porazit Vladimíra Havlíčka 3:2 a Fanda Dej si hladce poradil 3:0 s Kamilem Lacinou.

Za stavu 7:3 opět v domácím dresu zazářil Pavel Jeřala, který tentokrát vylepšil svůj rekordní výsledek na pouhých 13 soupeřových bodů. V tomto okamžiku byl již tříbodový zisk velmi blízko, avšak v nejbližších dvou zápasech jím velimští hráči v pětisetových bitvách pohrdli: Martin Škopek nestačil v rozhodující sadě 11:13 na Miloše Svobodu a Fanda Dej 8:11 na Vladimíra Havlíčka. Devátý bod tak musel uhrát až Fanda Vejtruba, jenž si poradil s "načnutým" Kamilem Lacinou 3:0. Lepší psychické rozpoložení velimského hráče se ukázalo zejména ve druhém setu, v němž hráč St Kolín vedl již 6:2. V této souvislosti nelze nevzpomenout na "dohrávku" po posledním vzájemném duelu ve velimské sokolovně, kdy nám tento hráč podepsal přestupní lístky, které jsme nakonec stornovali, abychom v letošní sezóně měli přes koho dělat body :-). Kýžený desátý bod získal Martin Škopek po výhře 13:11 ve třetím setu nad Martinem Bednaříkem.

Za již rozhodnutého stavu pak daly výsledku konečnou podobu následující duely:

F. Dej zdolal Miloše Svobodu 3:0, výtečně hrající Vladimír Havlíček si z Velimi odvezl třetí výhru z dvouher po vítězství 3:1 nad Fandou Vejtrubou a Kamil Lacina nenastoupil do utkání s Pavlem Jeřalou.