Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín A 13-5

18. 1. 2012

Velimští stolní tenisté si připsali cennou výhru v boji o celkové páté místo v tabulce Regionálního přeboru, když podruhé v sezóně zdolali tým Stolní tenis Kolín A - tentokrát v poměru 13:5. Číselně vypadá toto utkání jako jednoznačná záležitost domácích, ale k vidění byly povětšinou líté boje, které se několikrát rozhodovaly až v pátém setu.

Úvodní debly skončily nerozhodně, když za Velim uspěla dvojice Pavel Jeřala, František Dej. Dění ve čtyřhrách poněkud ovlivnil necitlivý vstup velimského sokolníka na scénu, když se během hry snažil řešit služební záležitosti. Vyrovnaný stav byl i po úvodních singlech, které šly oba do pátého setu - Franta Dej uspěl s Milošem Svobodou, méně se vedlo Fandovi Vejtrubovi v duelu s Martinem Bednaříkem. Zbytek první a celá druhá kvarta dvouher se stala stoprocentní kořistí domácích, po nichž byl velimský Sokol v komfortním vedení 8:2. Devátý bod přidal Pavel Jeřala, jenž otočil stav 0:2 v zápasu proti Miloši Svobodovi, jehož herní styl "Pašovi" tradičně nesedí. Za Stolní tenis Kolín A po dlouhé době dokázal bodovat Martin Bednařík, který vyhrál 3:2 nad Martinem Škopkem. Zajímavý byl třetí set v jejich podání - "Nanuk" vedl 7:0 a záhy prohrával 7:8. Za stavu 9:3 definitvně o výhře Velimi rozhodli souběžně oba Františkové - Dej zdolal na centrkurtu Aleše Malenovského a na sousedním kolbišti Vejtruba Martina Bednaříka. Další duely pak uzavřely celkové skóre na výsledném poměru 13.5 pro domácí.

V podání domácích hráčů a příznivců pak proběhla tradiční "dohrávka", do které se statečně zapojil i jeden hostující hráč. I tato nezbytná fáze každého velimského zápasu neskončila v kvapíkovém tempu a neustále byly rozehrávány další "sety".