Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - TJ Klučov B 9-9

11. 2. 2011

Velimští stolní tenisté si sice po další domácí remíze udrželi domácí neporazitelnost, ale čekání na plnohodnotný tříbodový přísun způsobuje plíživý pokles v tabulce Regionálního přeboru.

Do duelu s Klučovem B zasáhl kvartet hráčů ve složení Dan Petřík, František Dej, František Vejtruba a Pavel Sixta. Nejdramatičtější duely byly k vidění v úvodních deblových zápasech, které končily vyrovnanou koncovkou v pátém setu: z domácího pohledu uspěla dvojice Dan Petřík / František Dej, dobrý výkon se nepodařilo přetavit v těsnou výhru dubletu František Vejtruba / Pavel Sixta. Vyrovnaný stav po deblové části předznamenal dění ve dvouhrách - všechny kvarty singlů skončily nerozhodným stavem 2:2.

V prvním hracím období za Velim postupně vyrovnávali nepříznivě se vyvíjející skóre Fanda Vejtruba s Danem Petříkem. Ve druhé čtvrtině se totéž povadlo Frantovi Dejovi a Pavlu Sixtovi, na úvod třetí kvarty dvouher šla Velim poprvé do vedení, když se z další výhry radoval Franta Dej (6:5). Tato situace se opakovala po zahájení posledního hracího období, kdy Velimi svitla naděje na plný bodový zisk po výhře Dana Petříka (8:7). Škoda, že v poslední čtvrtině singlů neplatí pravidlo "kdo vyhraje první set, vyhraje celý zápas" : urvat výhru v první sadě se podařilo všem domácím borcům, ale pouze František Dej dokázal dobře rozehraný zápas dovést do vítězného konce a tím tak na poslední chvíli zachránit alespoň rovnovážný stav utkání mezi Sokolem Velim A a TJ Klučov B.

Příští týden zavítají velimští hráči do Kolína, kde je čeká duel s aktuálním lídrem tabulky Regionálního přeboru, družstvem FK Kolín E (tento tým má však odehrán větší počet duelů než jeho nejbližší pronásledovatelé).