Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim A - TJ Klučov C 8-10

29. 1. 2010

Zápas velimských stolních tenistů s týmem Klučova C byl skutečným vyvrcholením dosavadního zmaru domácích v Regionálním přeboru. Za stavu 7:2 pro Velim se zdál být jediným problémem uzavřený výčep dole v sokolovně, pak však v malém sále mocně zaúřadoval strach z možné výhry....

 

Vstup do utkání měli domácí borci skvělý, o čemž svědčí oba vyhrané debly. Martin Škopek s Danem Petříkem si poradili s párem Jiří Ševčík, Ondřej Fišar v poměru 3:1 na sety, i když si dovolili svůj tradiční luxus v podobě dvou promarněných mečbolů ve třetí sadě. O poznání těžší cestu k důležitému bodu měl druhý domácí dublet  ve složení Pavel Jeřala, Franta Dej proti klučovské dvojici Ivan Douša, Zdeněk Potměšil - hosté totiž vedli 2-0 na sety a v pátém 7-2 na získané míčky.

 

Po úvodních singlech  bylo srovnáno, neboť za hosty bodovali Jiří Ševčík (po výhře 3:1 nad Danem Petříkem) a Ondřej Fišar (3:0 s Pavlem Jeřalou). Ze strany hostujících stolních tenistů to bylo z pohledu jejich bodových zisků na delší dobu vše, neboť následoval na domácí palubovce ze strany A-týmu dosud nevídaný jev v podobě pětibodové vítězné šňůry. František Dej si poradil 3:1 s Ivanem Doušou, Martin Škopek přetlačil 3:2 Zdeňka Potměšila (přestože výsledek prvního setu 1:11 moc optimismu nedával), Franta Dej opět zvítězil v poměru 3:1 (tentokrát nad Ondřejem Fišarem), stejný výsledek zaknihoval i Pavel Jeřala po výhře nad Ševčíkem, vítěznou řadu natáhl i Martin Škopek (3:2 s Ivanem Doušou). Celkové skóre 7:2 bylo v této chvíli komfortní, leč k celkové výhře stále chyběly potřebné tři body.

 

První vzpruhu pro Klučov C znamenala výhra Zdeňka Potměšila nad Danem Petříkem, o nalomení psychiky domácích se postaraly dva pětisetové duely, v nichž se radovali hosté (Dej-Ševčík 2:3, Škopek-Fišar 2:3). Pověstný červíček pochybností o prvním vítězství v soutěži se naplno vylíhl po duelu Dana Petříka s Ivanem Doušou - domácí hráč za stavu 1:1 na sety vedl ve třetím 9:3, bohužel z předpokládaného vedení 8:5 to bylo rázem jen o bod (7:6). Vývojem zápasu zaskočení domácí pak nechali stolní tenisty Klučova C zápas otočit na 7:10 (Jeřala - Potměšil 2:3, Škopek - Ševčík 0:3, Petřík - Fišar 1:3, Jeřala - Douša 2:3). Slabou náplastí pro domácí fans pak byla vydřená výhra 3:2 nejlepšího hráče domácího celku, Franty Deje, proti Zdeňku Potměšilovi.              

 

Obrazek

 

Pavel Jeřala vs. Ivan Douša 2:3

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

seasons

(hanza, 30. 1. 2010 11:18)

to je ae skoda, dalsi sezonu urco vihrajem