Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim A - Viktoria Radim A 5-13

2. 3. 2011

Viktoria Radim A potvrdila pozici jednoho z TOP týmů RP a po zásluze si z velimské sokolovny odváží tři body za výhru 13:5.

Název domácího týmu Sokol Velim A je po celou dobu jarní části soutěže poněkud zavádějící, neboť i tentokrát do utkání RP nastoupil kvartet hráčů ze soupisky B - týmu, doplněný o lídra A - týmu, Frantu Deje.

Dosud nejpočetnější divácká návštěva v letošním ročníku RP v úvodu sledovala neúspěšné snažení obou velimských deblových párů: příliš se nedařilo osvědčenému dubletu z RS2, Fandovi Vejtrubovi s Lukášem Jeřalou, o poznání více vzdrovala dvojice Franta Dej s Pavlem Kopeckým.

V singlové části se z velimského pohledu solidně dařilo tradiční opoře velimského celku, Frantovi Dejovi, jenž dvakrát zvítězil: nejprve uhrál první bod velimského týmu proti Petru Homolovi a svým druhým bodem odvrátil první mečbol Radimi na tříbodový zisk. Smolný zápas odehrál Franta s Václavem Doskočilem, když se radimský hráč nestačil omlouvat za velký počet prasátek a naopak Fandovi končily míčky na pásce, případně byly hranou síťky odkloněny do autu. Příjemným překvapením večera byly dvě výhry Pavla Kopeckého, který získal cenné skalpy ostřílených harcovníků z týmu soupeře. Při svém prvním vítězství Pavel vedl 10:3 v pátém setu, protivník domácího hráče poněkud znejistil snížením na 10:7. V tomto okamžiku si vzal Pavel na popud Fandy Vejtruby oddechový čas, po němž již toto utkání dovedl do vítězného konce. Poslední bod pro Velim zaznamenal Fanda Vejtruba, čímž upravil konečný stav na 5:13. Kromě vítězných duelů ve dvouhrách zaujala přítomné diváky i nezvykle útočná hra Lukáše Jeřaly, který do svého jediného utkání v singlech vtrhl s vervou a s přehledem získal první set. Byť další sady Lukáš následně prohrál, šlo z jeho strany o zajímavé pojetí hry.