Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Zásmuky A - Sokol Velim A 10-8

10. 12. 2011

V Zásmukách se konal přímý souboj o pátou pozici v tabulce Regionálního přeboru mezi domácím Sokolem a hosty z Velimi. Štastněji z něj odešli domácí hráči, kteří zvítězili po velmi napínavé koncovce tohoto duelu v poměru 10:8.

Do dění ve čtyřhrách tentokrát na velimské straně nezasáhl Pavel Kopecký, jenž vytvořil v probíhající sezóně úspěšný dublet s Martinem Škopkem. Pavla tentokrát zastoupil Fanda Vejtruba, který odehrál s Martinem vyrovnaný zápas s domácí dvojicí Ladislav Suchý, Martin Chlad. Všechny sady skončily rozdílem dvou míčků, bod za výhru 3:1 šel na domácí konto. Totožným výsledkem skončilo i utkání Tomáš Vojtíšek / Milan Skýva - Franta Dej / Pavel Jeřala.

Bodový rozdíl se mezi oběma oddíly nezměnil ani po úvodní čtvrtině dvouher, v níž se urodily tyto výsledky: Vojtíšek - Dej 0:3, Skýva - Jeřala 3:0, Suchý - Vejtruba 0:3, Chlad - Škopek 3:1. Druhé hrací období přineslo větší radost domácímu družstvu, které jej vyhrálo 3:1 po rezultátech Skýva - Dej 3:0, Suchý - Jeřala 0:3, Chlad - Vejtruba 3:1, Vojtíšek - Škopek 3:2. V tento okamžik vedly Zásmuky 7:3 a vypadalo to na jejich komfortní vítězství. Velimští borci ve třetí kvartě zabojovali a přiblížili se opět na rozdíl dvou bodů: Suchý - Dej 0:3, Chlad - Jeřala 0:3, Vojtíšek - Vejtruba 3:2, Skýva - Škopek 1:3. Stejná distance v sokolském derby zůstávala i po polovině poslední čtvrtiny dvouher: Chlad - Dej 0:3 a Vojtíšek - Jeřala 3:0. Bod z vedení domácích 9:7 umazal po výhře 3:1 nad Ladislavem Suchým Martin Škopek, skutečným vyvrcholením hracího večera pak byl duel mezi Milanem Skývou a Františkem Vejtrubou. Fanda vyrovnal dvousetové vedení zásmuckého hráče a o osudu celého utkání tak musela rozhodovat dramtická koncovka pátého setu. Tu František prohrál poměrem 13:15 a kromě náramkových hodinek v Zásmukách ztratil i možnost na obsazení páté příčky po polovině soutěže pro svůj tým.