Jdi na obsah Jdi na menu
 


ST Býchory - Sokol Velim A 13-5

2. 10. 2013

Po několikaměsíční pauze se opět rozběhly okresní soutěže ve stolním tenisu. Nejvyšší z nich, Regionální přebor Kolínska, slibuje zajímavou podívanou. Po několika letech čítá startovní pole 12 účastníků - naposledy tomu tak bylo v sezóně 2009/2010, v níž se jako nováček představil velimský Sokol. Tehdy skončil poslední se ziskem pouhých pěti bodů, což snad letos nezopakuje. Obsadit nějakou solidní pozici však nebude vůbec snadné. Prim v přeboru by měl hrát ambiciózní Velký Osek, jenž v posledních sezónách značně posílil sestavu a svou kvalitu naznačil stříbrnou pozicí v Letní soutěži Sokola Písková Lhota. V nejvyšších patrech tabulky by se podle papírových předpokladů měly pohybovat i v ustálených sestavách hrající družstva Starého Kolína A, Kostelce B a samozřejmě Nové Vsi A, jež sestoupila z krajské soutěže. Obtížný úkol v podobě obhájení pozic z uplynulé sezóny čeká Sokol Zásmuky, podobně jako tento celek vloni by letos mohla roli černého koně soutěže splnit řada dalších klubů.

Jedním z nich by mohl být i tým z Býchor, který na svoji soupisku pro letošní ročník zapsal Jakuba Vendla, jenž v minulém ročníku hájil barvy FK Kolín B v divizi. Právě do Býchor k úvodnímu duelu nové sezóny zavítal Sokol Velim A. Domácí i díky stoprocentnímu bodovému zisku zmíněného hráče zvítězili 13-5, ale rozdíl ve hře tak markantní nebyl. Duel trval zhruba tři hodiny a velimští stolní tenisté ztratili několik zápasů v páté sadě. Ve čtyřhrách za Velim uspěla dvojice Franta Dej, Pavel Jeřala. Pavlovi se podařilo dvakrát zvítězit i v singlech, po jedné výhře pak zaznamenali oba Františkové z velimské soupisky.

Příští pátek do malého sálu velimské sokolovny zamíří stolní tenisté Sokola Velký Osek A, duel začíná v tradičních 19 hodin.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář