Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Klučov B - Sokol Velim A 7-11

7. 3. 2013

Téměř na rok přesně se v tradiční "vlakové" destinaci znovu odehrál zápas mezi TJ Klučov B a Sokolem Velim A. V minulém ročníku zde velimské družstvo zvítězilo 12:6 a i tentokrát odjelo z Klučova s tříbodovým ziskem po výhře 11:7.

Velimský tým nastoupil do tohoto utkání "v plné palbě", v sestavě tedy nechyběl nejúspěšnější hráč posledních sezón ve velimských barvách, František Dej. Frantova přítomnost byla znát  - spolu se svým osvědčeným deblovým parťákem, Pavlem Jeřalou, získal pro Sokol Velim A premiérový bod po výhře nad klučovským dubletem Vladimír Dvořák / Ivan Douša 3:1. Za domácí kontrovala dvojice Zdeněk Lambert / Jiří Ševčík, která zdolala v pětisetové bitvě hostující pár Martin Škopek / František Vejtruba. Rovnovážný stav naposledy panoval po úvodních dvouhrách, v nichž Pavel Jeřala přetlačil 3:2 Ivana Doušu a výhře 3:0 domácího Jiřího Ševčíka nad Fandou Vejtrubou. Za stavu 2:2 se pak velimským borcům povedla uhrát vítězná šňůra 6:0 - Dvořák - Škopek 0:3, Lambert - Dej 1:3, Ševčík - Jeřala 0:3, Dvořák - Vejtruba 2:3, Lambert - Škopek 1:3, Douša - Dej 1:3.  Průběžné skóre 2:8 skýtalo velkou pravděpodobnost výhry velimského týmu po neúspěšné sérii sedmi zápasů bez bodového zisku. Domácí však nechtěli odevzdat body zadarmo a v následných špílech řádně zabojovali. Nejprve se odehrály dva pětisetové duely, ve kterých si oba celky připsaly po bodu: Dvořák - Jeřala 3:2 a Lambert - Vejtruba 2:3. Další trojice zápasů vnesla pověstný červíček pochybností do velimských řad, neboť TJ Klučov B v ní byl stoprocentně úspěšný: Douša - Škopek 3:0, Ševčík - Dej 3:1, Lambert - Jeřala 3:2. Kýžený desátý bod pro Sokol Velim A přinesla až pětisetová výhra Fandy Vejtruby nad Ivanem Doušou. Konečnou podobu výsledku 7:11 pak dodaly výsledky utkání Ševčík - Škopek 3:1 a Dvořák - Dej 0:3 bez boje.

Velmi pestrá byla i "dohrávka" ve velimské restauraci "Na růžku", kde jsem zhodnotili tento vyhraný zápas, oslavili narozeniny Fandy Vejtruby, připili na zdraví vnoučete zdejšího restauratéra, dozvěděli se prostou matematickou operací skutečný věk předsedy velimského oddílu stolního tenisu na základě jeho barvité historky a v neposlední řadě jsme zahájili inaugurační proces pana Zemana za jeho osobní přítomnosti. Pan Zeman nás překvapil svou detailní znalostí stolnětenisového dění na Kolínsku, pobavil nás několika bonmoty a věren své tradici si neodpustil několik uštěpačných poznámek, jimiž například komentoval prohru Pavla Jeřaly s Vladimírem Dvořákem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář