Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utkání A - týmu 2014 / 2015 1.polovina

13. 12. 2014

11. kolo: Sokol Zásmuky A - Sokol Velim A 2-16

Sokol Velim je po polovině soutěžního ročníku na krásné čvtrté příčce! K tomu, aby na ní mohl po 11. kole zakotvit, musel uspět v Zásmukách. Za velkého přispění domácích, kteří k zápasu nastoupili jen v tříčlenném složení, se jim to po hladké výhře v poměru 16:2 podařilo. Velimští stolní tenisté tak již podruhé v podzimní části nastoupili k utkání, v němž před úvodní čtyřhrou vedli s komfortním pětibodovým náskokem. Hosté se však s takovým bodovým rozdílem nespokojili a v dalším průběhu jej zdařile navyšovali. K jednoznačné výhře Velimi přispěli shodným ziskem 3,5 bodu Martin Škopek a Pavel Sixta, po dvou bodech pak zaznamenali Franta Dej a Pavel Jeřala.

10. kolo: Sokol Velim A - ST Kolín A 9-9

Zaplněný malý sál velimské sokolovny byl svědkem dramatického derby zápasu, z něhož oba soupeři odešli smírně po remíze 9-9. Domácí Sokol nabral v duelu s ST Kolín A po úvodních čtyřhrách dvoubodovou ztrátu, kterou se dlouho marně snažil zlikvidovat. První, druhá i třetí kvarta singlů totiž skončila stejným poměrem 2:2. Velimský A - tým zastihla úvodní polovina soutěže ve velké pohodě, což se odrazilo i na úspěšnosti jeho hráčů v pětisetových bitvách. Zatímco v minulých sezónách byly koncovky pátých sad Achillovou patou velimské družiny, letos je statistika (s výjimkou utkání v Býchorech) v tomto ohledu pro Velim podstatně příznivější. Zářným příkladem nabytého sebevědomí byl právě duel s druhým týmem tabulky, v němž domácí vyhráli minizápas pětisetových špílů 4:1. Poslední z nich zvládl na začátku poslední kvarty dvouher Martin Škopek, jenž tak přispěl k výhře Velimi v tomto hracím období v poměru 3:1. Po tomto průběhu panovala s perně vybojovaným bodem do tabulky v táboře domácích velká spokojenost. Franta Dej se na jeho zisku podílel čtyřmi výhrami, a blíží se tak vyrovnání své 14 zápasové vítězné šňůry ze začátku sezóny. Po dvou bodech pak přidali Martin Škopek a Pavel Sixta, jeden bod zaznamenal Pavel Jeřala.

9. kolo: ST Býchory - Sokol Velim A 8-10

Útok velimských stolních tenistů na pozici zajišťující účast ve final - four zdařile pokračoval v Býchorech. Hosté utkání dobře rozehráli již v úvodních čtyřhrách, které obě vyhráli. V singlech pak dovedli zápas k zisku 3 cenných bodů do tabulky RP, když 3x ze tří pokusů uspěl Franta Dej, tři výhry zaznamenal i Pavel Jeřala. Zbylé dva body pak na velimské konto připsal Fanda Vejtruba.  

8.kolo: Sokol Velim A - TJ Klučov A 12-6

Sokol Velim A se vrátil na domácí vítěznou vlnu, když zdolal TJ Klučov A 12-6. Velimští se tentokrát mohli spolehnout na dvě opory: jednou občasnou, čínského hráče Wo, jenž pětkrát bodoval díky absenci čvrtého hráče hostí, a jednu tradiční - Frantu Deje, jenž si připsal další hrací večer bez prohry. Jeho týmoví parťáci si ve dvouhrách připsali sice jen po jedné singlové výhře, což však k bezpečné celkové výhře stačilo. Velimští stolní tenisté aktuálně s kladnou bilancí výher a proher atakují pozici v první čtyřce RP. 

7. kolo: Sokol Velim A - Viktoria Radim A 8-10

Velimskému "áčku" se v dosavadním průběhu RP doma dařilo na výbornou a zálusk na další bodový zisk mělo i v duelu s Radimí. Po úvodních deblech zůstaly šance obou družstev vyrovnané, když za Velim zvítězil dosud neporažený pár Franta Dej / Pavel Jeřala a neúspěšnou pětisetovou bitvu svedla dvojice Martin Škopek / Fanda Vejtruba. Dva prohrané pětisetové špíly stály i za propadem domácích o dva body po úvodní kvartě singlů. Stejným poměrem 1:3 skončilo i druhé hrací období dvouher, když za Sokol Velim dokázal uspět jen Fanda Vejtruba. Domácím se podařilo vrátit zpět do hry v další čtvrtině singlů, v níž snížili na průběžný stav 6:8. Proti dalšímu obratu ve skóre pak ale byly obě radimské juniorky, které uhrály rozdílové body. Na konečných 8-10 následně skóre korigovali oba velimští Františkové. 

6. kolo: Sokol Starý Kolín A - Sokol Velim A 13-5

Rozjetá Velim  přibrzdila ve "Staráku", kde se jí tradičně nedaří. Tentokrát velimští stolní tenisté dokázali uhrát pět bodů, když 2,5 z nich zaznamenal Franta Dej, 1,5 Pavel Jeřala a 1 Pavel Sixta.

5. kolo: Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín B 11-7

Velimští stolní tenisté jsou v domácím prostředí zatím bez zaváhání, když tentokrát zdolali Stolní tenis Kolín B 11-7. Franta Dej navíc prodloužil své vítězné série jak v singlu, tak i v deblu. Zdatně mu tentokrát sekundoval jeho parťák ze čtyřhry Pavel Jeřala - dohromady se tito hráči postarali o sedm velimských bodů. 2,5 bodu pak přidal Fanda Vejtruba, jeden Pavel Sixta. Na důležité deblové výhře se v páru s Fandou Vejtrubou podílel Martin Škopek.

4. kolo: Sokol Kostelec nad Černými lesy B - Sokol Velim A 9-9

Povedený start velimské ekipy pokračoval i v Kostelci. Hosté zde uhráli remízu 9-9. Famózní formu si na úvod sezóny drží Franta Dej, který znovu zaznamenal plný bodový zisk a ještě od začátku nového ročníku neprohrál. Františkovi se vyplácí jeho tréninková píle z letní mezisezóny. Po 2 bodech přidali Martin Škopek a Fanda Vejtruba. Pavel Jeřala mohl opět zaznamenat rozdílovou výhru, avšak slibné vedení ve svém čtvrtém špílu v utkání  ve tři body pro Velim nepřetavil.

3. kolo: Sokol Velim A - SK Nová Ves A 10-8

Hráči A - týmu zaznamenali cennou výhru v derby s Novou Vsí. Excelentní výkon podal Franta Dej, jenž uhrál 4,5 bodu. Po dvou bodech získali Martin Škopek a Pavel Sixta. Pavel Jeřala zvítězil v singlu jen jednou, zato v pravý čas, když v závěru zaznamenal rozdílový bod po výhře 3:1 nad Miroslavem Březinou.

2. kolo: Sokol Velký Osek B - Sokol Velim A 14-4

Sokol Velim A čekal po hladké výhře v úvodním kole mnohem těžší protivník, když k dalšímu zápasu RP nastoupil ve Velkém Oseku s tamním B - týmem. Velimskou sestavu tentokrát tvořili Martin Škopek, Fanda Vejtruba, Pavel Jeřala a Pavel Sixta. Z pracovních důvodu nemohl do Velkého Oseku odcestovat Franta Dej, a tak jeho pozici v deblu s Pavlem Jeřalou zaujal Pavel Sixta. Záskok to byl podařený, nově sestavená velimská dvojice přetlačila 3:2 domácí dublet Čebiš / Lhoták. Méně se dařilo druhému velimskému páru ve složení Martin Škopek / Fanda Vejtruba, kteří podlehli 1:3 dvojici  Konrád / Svoboda. Pavel Jeřala na úvod singlového programu zdolal bývalého velimského hráče Martina Konráda 3:2 a v tu chvíli nic nenasvědčovalo jednoznačné záležitosti v podání domácích. Přestože se utkání hrálo desátého října, došlo v podání velimského družstva na smolnou páteční třináctku. Přesně tolik dvouher v řadě totiž hosté nezvládli a odvezli si nakonec z Velkého Oseka solidní příděl. 

1. kolo: Sokol Velim A - FK Kolín D 18-0

Hráči velimského A - týmu zvládli vstup do nového ročníku RP s velkým přehledem, když zdolali ve svém domácím prostředí FK Kolín D bez jediného zakolísání v poměru 18:0. Kromě svátku velimských Františků se tak v tradiční pozápasové dohrávce slavil i posun na první příčku tabulky RP. Pozici lídra bude Sokol Velim A hájit příští týden u jednoho z favoritů soutěže - týmu Velkého Oseka B, za nějž nastupuje bývalý velimský hráč Martin Konrád. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář