Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utkání A - týmu 2014 / 2015 2.polovina

27. 3. 2015

22. kolo: Sokol Velim A - Sokol Zásmuky A 18-0

Hráči velimského Sokola dokázali na čtvrtý pokus doma v roce 2015 v RP Kolínska zvítězit. Soupeře na prolomení této série měli ideálního, neboť do velimské herny přijel poslední tým tabulky - Sokol Zásmuky A. Rčení „jednou jsi dole, jednou nahoře," platí obecně a ve sportu dvojnásob. Hosté před dvěma lety vyhráli základní část RP. Nyní jsou beznadějně poslední, na výhru v soutěži čekají od začátku listopadu a do Velimi dorazili pouze v tříčlenné sestavě. Kmenová sestava velimského A - týmu neměla se situací hostujícího družstva pražádné slitování, a tak si všichni její členové (Franta Dej, Fanda Vejtruba, Pavel Jeřala a Martin Škopek) připsali shodně po 3,5 bodu.  

dohrávané 20. kolo: Sokol Velim A - ST Býchory 8-10

Velimským stolním tenistům se v domácí herně opět nedařilo a v kalendářním roce 2015 na svou první domácí výhru v nejvyšší okresní soutěži stále čekají. Sokol Velim A tentokrát podlehl předposlednímu týmu tabulky z Býchor nejtěsnějším možným poměrem 8:10. Velimi vyrovnané byly již úvodní čtyřhry, v nichž se hosté radovali ze dvou pětisetových výher. V sestavě domácích chyběl lídr týmu Franta Dej, jehož zdařile alternoval Pavel Sixta. Ten se stal nejúspěšnějším domácím hráčem ve dvouhrách, když tři z nich vyhrál. Shodně dvakrát v singlu uspěli Fanda Vejtruba a Pavel Jeřala, jednou zvítězil Martin Škopek.

21. kolo: Stolní tenis Kolín A - Sokol Velim A 14-4

Podzimní duel mezi těmito oddíly skončil remízou, odveta jednoznačnou záležitostí domácích. Za Sokol Velim A dvakrát ve dvouhře vyhrál Martin Škopek, jednou Pavel Jeřala a Franta Dej.

 

19. kolo: TJ Klučov A - Sokol Velim A 6-12

Hráči velimského A - týmu prodloužili sérii vítězných venkovních zápasů na tři, když uspěli v Klučově po výsledku 12:6. Velimská družina stejně jako v Radimi uchvátila obě čtyřhry. Domácí sice v úvodním hracím období singlů srovnali, ale sudé kvarty dvouher vyšli výrazně lépe velimskému celku. Body Velimi: P. Jeřala 3,5 b., Vejtruba 2,5 b., Dej 2,5 b., Škopek 1,5 b., WO 2 b.

18. kolo: Viktoria Radim A - Sokol Velim A 8-10

Sokolu Velim A se podařilo v roce 2015 v RP podruhé naplno bodovat, když znovu vyhrál venku. Velimští hráči uspěli v Radimi, kde zvítězili nejtěšnějším možným poměrem 10:8. Hosté se opět přesvědčili, jak důležité jsou úvodní čtyřhry. Ty velimské dvojice vyhrály shodně 3:2 a tento dvojbodový náskok se ukázal jako rozdílový. Ve dvouhrách třikrát ze tří pokusů vyhrál Franta Dej, jehož stejným bodovým ziskem napodobil i Martin Škopek. Dva body zaznamenal Pavel Jeřala.  

17. kolo: Sokol Velim A - Sokol Starý Kolín A 5-13

Velimští stolní tenisté opět nepřerušili sérii neúspěšných vzájemných měření sil se Sokolem Starý Kolín, jemuž tentokrát doma podlehli v poměru 5:13. Domácí ztratili obě čtyřhry, přičemž zamrzela zejména prohra páru Dej / P. Jeřala. Tato dvojice totiž promarnila vedení 2:0 na sety. Stav 0:2 po deblech se s takto kvalitním soupeřem těžko otáčí a zázrak se ani tentokrát nekonal. V singlech každý z domácích hráčů uhrál alespoň jednu výhru, pět bodů však na bodový zisk samozřejmě nestačilo.

 

16. kolo: Stolní tenis Kolín B - Sokol Velim A 7-11

Dvojměsíční čekání velimských stolních tenistů na výhru v RP skončilo v Kolíně, kde hosté vyhráli nad týmem ST Kolín B v poměru 11-7. Vítězství Velimi předurčily již úvodní čtyřhry, v nichž uspěly obě hostující dvojice. Ty tentokrát hrály ve složení František Dej / Pavel Jeřala a Martin Škopek / Pavel Sixta. Prvně jmenovaný pár pak přidal v singlech pět bodů. Druhá deblová dvojice přispěla k výhře čtyřmi body, když třikrát uspěl Pavel Sixta a jednou Martin Škopek.

15. kolo: SK Nová Ves A - Sokol Velim A 11-7

Velimským stolním tenistům úvod kalendářního roku 2015 nevyšel, když i v třetím utkání RP tohoto roku prohráli. Tentokrát nestačili v Nové Vsi na tamní A - tým, jemuž podlehli v poměru 7:11. Domácím se tak povedla vendeta za těsnou prohru v úvodním kole Českého poháru. Čtyřhry skončily nerozhodně 1:1, když za Velim bodovala dvojice Dej / P. Jeřala. Nerozhodný stav byl i po úvodní kvartě dvouher, v níž uspěli oba členové velimské vítězné deblové dvojice. Utkání se lámalo ve druhé čtvrtině singlů, kterou domácí vyhráli 3:1. Hotovou výsledkovou katastrofou pro hosty bylo 3. období dvouher, které skončilo vítězstvím Nové Vsi 4:0. Za rozhodnutého stavu 10:4 pak hosté konečné skóre zkorigovali na 7:11, a to i díky dvěma vzdaným duelům z domácí strany. 

14. kolo: Sokol Velim A - Sokol Velký Osek B 8-10

Velimští stolní tenisté po prohře v Kolíně neuspěli ani doma, kde podlehli Velkému Oseku B těsně 8-10. O možné podobě konečného výsledku dost napověděla webová stránka s on-line kondiciogramem, která pro nositele křestního jména František věštila pro datum 23.1.2015 kritický den. Současná chřipková vlna zasáhla i do domácích řad, když do utkání nemohl pro nemoc nastoupit bodový lídr týmu Franta Dej. Jeho pozici v sestavě zaujal Pavel Sixta, jenž se alternace v sestavě zhostil se ctí. Nejprve ve dvojici s Pavlem Jeřalou získal pro Velim první bod ve čtyřhře, pak si ještě připsal dvě singlové výhry. Ve dvouhrách se dařilo i jeho deblovému parťákovi Pavlu Jeřalovi, jenž dokázal třikrát zvítězit. O výsledné dělbě bodů rozhodla slabší bodová podpora druhé velimské deblové dvojice, kterou tvořili Martin Škopek a Fanda Vejtruba. Po prohrané čtyřhře Martin dvakrát uspěl v singlových duelech, jeho spoluhráči se zvítězit nepodařilo ani jednou. Kondiciogram vyšel beze zbytku, Fanda zaznamenal první vejce A - týmu v kalendářním roce 2015. Doufejme, že jich v dalším průběhu roku bude co nejméně!

13. kolo: FK Kolín D - Sokol Velim A 11-7

Velimští stolní tenisté překvapivě podlehli poslednímu týmu tabulky v poměru 7-11. Hráči velimského Sokola v letošní sezóně úspěšně překonali syndrom pátého setu, ale další neduh plně neodbourali: mentálně se připravit na souboj s papírovým outsiderem. V nedávné historii se tento jev týkal především velimské rezervy, tentokrát postihnul i A - tým. Každý, kdo někdy provozoval kterýkoliv sport na libovolné úrovni, to dobře zná. Jedete si připsat do tabulky povinné body. Na začátku zápasu vám nějaký špíl uteče. Lehce znejistíte, ale stále si říkáte, že vaše herní kvalita se musí projevit a duel následně otočíte. S přibývajícími zápasy však kýžený efekt nepřichází, naopak je to protivník, jenž cítí šanci a roste mu sebevědomí. Pak buď znejistíte ještě více a nebo utkání silou vůle urvete. V Kolíně z velimského pohledu bohužel nastal první případ. Konečný výsledek předznamenaly již úvodní debly, které hosté nezvládli. V singlech se očekávaný obrat nekonal, když po dvou výhrách zaznamenali Franta Dej a Pavel Sixta, po bodu pak Martin Škopek, Pavel Jeřala a jedno WO. Domácí družina se tak mohla radovat z vůbec prvních bodů v letošní sezóně Regionálního přeboru.

12. kolo: Sokol Velim A - Sokol Kostelec nad Černými lesy B odloženo

Utkání bylo odloženo z důvodu termínové kolize se zápasem Českého poháru mezi Velimí a Novou Vsí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

glosa

(favej, 15. 1. 2015 5:22)

Michale, děkuji, napsal jsi to velmi dobře. Rád bych, abychom se všichni poučili a táhli za jeden provaz.