Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utkání A - týmu 2016 / 2017

1. 2. 2017

12. kolo: Sokol Velim A - Kostelec B 6:12

Velimští hráči završili své lednové účinkování v RS1 třetí porážkou v řadě, tři body si tentokrát odvezl z velimské sokolovny Kostelec nad Černými lesy B. Obraz střetnutí předznamenaly již úvodní debly, které se staly kořistí hostí. Ve dvouhrách shodně zaknihovali poměr 2:1 oba Pavlové, dalším se již tolik nedařilo.  Na Sokol Velim se tak dotáhl s totožnou bilancí 6:0:6 ST Euromaster Kolín D.

11. kolo: Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín A 7:11

Velimskému A - týmu se nedařilo úplně podle jeho představ i v domácí předehrávce, když nestačil na Stolní tenis A v poměru 7:11. Po vyrovnaných čtyřhrách se v singlech dařilo jen Frantovi Dejovi, jenž měl bilanci 3:0. Zbylí hráči jej bodově příliš nepodpořili.

10. kolo: Sokol Velký Osek - Sokol Velim A 15:3

Velimští stolní tenisté v prvním utkání po novém roce podlehli ve Velkém Oseku tamnímu C - týmu 3:15, přičemž ze hry dokázal bodovat pouze jednou Pavel Sixta.

9. kolo: Sokol Velim A - TJ Klučov A 13:5

Sokol Velim potvrdil cenný zisk ze Starého Kolína v domácím prostředí, když si bez větších problémů poradil s Klučovem. V polovině soutěže tak Velim okupuje třetí příčku se ziskem 18 bodů.

8. kolo: Sokol Starý Kolín A - Sokol Velim A 7:11

Přepište dějiny! Velim vyhrála ve Starém Kolíně. Po mnoha letech nezdarů, kdy velimská družina odjížděla ze „Staráku" výsledkově krutě bita, dokázala tohoto soupeře udolat 11:7. O nerozhodný stav po čtyřhrách se postarala dvojice Sixta / Petřík (před zápasem jejich bilance 1:5). První hrací období dvouher nijak nevybočovalo z trendu minulých zápasů mezi těmito soupeři, neboť domácí v něm zvítězili 3:1 (bod hostů zaznamenal Pavel Jeřala). V druhé čtvrtině singlů zůstal rozdíl v celkovém skóre dvoubodový - tři  utkání šla do pátého setu, v nichž za Velimi uspěli Pavel Sixta a Petr Petřík.  Ve třetí kvartě se hostům podařilo srovnat na 7:7 po výhrách Franty Deje, Pavla Jeřaly a Petra Petříka. Velimská ekipa následně přenesla vítěznou euforii i do samotné koncovky zápasu, v níž zaskočeného rivala přehrála 12:2 na sety.

7. kolo: ST Euromaster Kolín D - Sokol Velim A 11:7

Velimský A - tým odcestoval k utkání do Kolína bez svých dvou nejlepších hráčů aktuální sezóny - Franty Deje a Petra Petříka. Místo nich do zápasu nastoupili dva ostřílení stolní tenisté z velimské rezervy - Martin Škopek a Fanda Vejtruba. Naopak domácí celek dal dohromady ze svého středu silnou sestavu. Debly skončily shodně výhrou Euromasteru 3:1. Ve dvouhrách převaha domácích pokračovala, za hosty dokázal dvakrát bodovat Pavel Sixta a jednou Pavel Jeřala. Za rozhodnutého stavu 11:3 se závěrečná kvarta singlů nehrála, na konto Velimi tak přibyly bez boje 4 body.

6. kolo: Sokol Velim A - SK Nová Ves A 12:6

Velimská družina potvrdila vzestup své formy a po rozpačitém začátku si připsala třetí výhru v řadě, když doma zdolala Novou Ves A 12:6. Domácím k úspěchu přispěla i premiérová výhra deblového páru Sixta / Petřík. Této dvojici se dařilo i v programu dvouher. Petr Petřík své bývalé spoluhráče nijak nešetřil a všechny své odehrané zápasy s přehledem vyhrál. Pavel Sixta přidal tři body, Franta Dej dva a Pavel Jeřala jeden bod. Závěrečná kvarta singlů se nesla v duchu intenzivního upevňování česko - čínských vztahů, když hned třikrát zvítězil hráč Wo. Reakci „pražské kavárny" na tuto skutečnost zjišťujeme...

5. kolo: Viktoria Radim A - Sokol Velim A 6:12

Velimská ekipa nezadržitelně míří do horní poloviny tabulky RS1. V pondělním zápase s přehledem uspěla na horké půdě v Radimi, odkud si odvezla výhru 12:6. Dvojice F. Dej / P. Jeřala si udržela vysoký standard, když zdolala pár Doskočil / Hovorka 3:0. Petr Petřík sice v deblech na svou premiérovou výhru stále čeká, ale v singlech přidal opět „plnou palbu 4:0". Franta Dej nezůstal nijak pozadu (3:0), solidně se dařilo i oběma Pavlům (shodně 2:2).

4. kolo: Sokol Velim A - Stolní tenis Kolín B 13:5

Stolní tenisté velimského Sokola mohli napravit kolínské zakolísání v duelu proti dalšímu družstvu z téhož oddílu, a to se jim beze zbytku podařilo.  V deblu sice uspěla pouze sehraná dvojice Dej / P. Jeřala, ale v singlech hned trojice domácích hráčů nezakolísala (P. Petřík 4:0, F. Dej 3:0, P. Jeřala 3:0). Jednou vyhrál Martin Škopek a 13. bod šel na velimské konto bez boje.

3. kolo: Stolní tenis Kolín A - Sokol Velim A 10:8

Utkání, jemuž by slušela remíza 9:9, nakonec skončilo těsnou výhrou domácích stolních tenistů. V týmu hostů znovu zazářila předsezónní posila  svým čtyřbodovým ziskem, Franta Dej přidal 2,5b. a Pavel Jeřala 1,5 b.

2. kolo: Sokol Velim A - Velký Osek C 6:12

Velimští stolní tenisté v domácím prostředí na premiérovou výhru nenavázali, když nestačili na hráče C - týmu Velkého Oseka v poměru 6:12. Debly skončily nerozhodně 1:1, když první deblovou výhru sezóny pro Velim zaznamenala dvojice P. Jeřala / F. Dej. Hosté se ujali vedení 4:2 po úvodní kvartě singlů, v níž za domácí dokázal uspět jen Franta Dej. Jako klíčové se ukázalo hned následující hrací období, v němž sice Franta s Petrem shodně uspěli ve 4 setech, ale oba Pavlové nezvládli vyrovnané pětisetové bitvy. Třetí čtvrtka dvouher kopírovala tu první, jediná výhra Franty Deje přinesla čtyři mečboly pro hosty. Petr Petřík dokázal jeden z nich odvrátit po pětisetové výhře nad častým účastníkem velimských turnajů Markem Brunclíkem, jeho kolegové již tak úspěšní nebyli.  

1. kolo: Kostelec nad Černými lesy B - Sokol Velim A 8:10

Sokol Velim A odstartoval stejně jako  vloni svou soutěžní pouť v Kostelci nad Černými lesy duelem s tamním B - týmem. Ustálené rčení praví, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky - nicméně pro úvodní čtyřhry tato premisa neplatila. Ačkoliv oba týmy hrály v obměněném složení, dopadly debly stejně: domácí hráči dvakrát vyhráli, i poměr setů 6:1 byl zachován. Program dvouher nabídl z velimského pohledu naštěstí odlišný vývoj. Dvojice Franta Dej (4:0), Petr Petřík (3:1) úspěšně pokračovala v intencích výborně zahraného přátelského utkání se Sokolčí (13:5), Pavel Sixta zaznamenal dvě vítězství a v kontextu celkové výhry přidal nesmírně důležitý bod Martin Škopek. Cenné tříbodové vítězství je tak nadějným počinem do nové sezóny.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář