Jdi na obsah Jdi na menu
 


RP2 2008/2009 část 1.

6. 10. 2008

Sokol Velký Osek A - Sokol Velim 8-10

V pátek 12.12. se ve velkoosecké herně uskutečnil jeden z klíčových duelů o zisk prvenství v RP2 kolínského okresu.   Do hry zasáhlo hned několik hráčů z první patnáctky žebříčku dle úspěšnosti v RP 2 - za domácí Lubor Lhoták ml. (před zápasem bilance 22-2) a Blanka Hanušová (20-8), za Velim Franta Dej (23-2), Pavel Jeřala (28-2), Vlasta Slušný (19-2) a Martin Škopek (15-7).  Souboj tedy sliboval divácky zajímavou podívanou - a již úvodní čtyřhry očekávaní naplnila.

Oba debly skončily výsledkem  3-2 pro Velim. Martin Škopek si s Vlastou Slušným udrželi dosavadní neporazitelnost v letošní sezóně, když porazili dvojici Hanušová, Houdek. Pavel Jeřala s Frantou Dejem zdolali debl Lubor Lhoták ml., Karel Novotný.   V úvodních dvouhrách si hladce poradil domácí Lubor Lhoták s Vlastou Slušným 3-0, na stejném stole si stejným poměrem setů poradil Franta  Dej s  Františkem Houdkem. Zatímco na stole číslo 2 byly odehrány již dva duely, na stole č. 1 za totožnou dobu získal důležitý bod pro Velim Pavel Jeřala po výhře 3-1 nad Karlem Novotným. Martin Škopek zdolal ve svém úvodním vystoupení 3-2 na sady Blanku Hanušovou, toto utkání bylo hráno strategií "vracet soupeři, nechť ten zkazí". Na vedlejším stole se odehrál jeden z vrcholných zápasů letošního ročníku RP 2, v němž Lhoták porazil Jeřalu 3-1 na sety. Oba hráči nabídli přítomným divákům atraktivní stolní tenis, v němž opatrnost neměla své místo. Vlastík Slušný se následně trápil s Františkem Houdkem, naštěstí pro velimský tým se však radoval z výhry 3-2 na sety. Totožným výsledkem pro velimské barvy skončil i duel Hanušová-Dej, domácí hráčka promarnila vedení 2-0 na sety. Martin Škopek začal mít s přibývajícím časem problémy se zraněným ramenem, prohrál 3-0 s Karlem Novotným a své místo v sestavě přenechal Danu Petříkovi. Vymrzlý Dan vstoupil do dění v zápase hned proti jednomu z top hráčů RP2, Luboru Lhotákovi. Tomuto hráči kladl znatelný odpor, avšak bod získal domáci borec po výhře 3-1. Tato prohra velimské stolní tenisty až tak nemrzela, neboť v bloku utkání si třísetové výhry připsali hned tři hráči - Houdek - Jeřala 0-3, Hanušová - Slušný 0-3, Novotný - Dej 0-3. Tato série výher znamenala jisté vítězství Velimi v tomto prestižním klání. Vedení 10-4 velimské hráče uspokojilo a ve zbylých zápasech se  z výher radovali pouze domácí, čímž korigovali celkový účet bitvy o čelo tabulky v RP2 na 8-10.

Body Velimi: čtyřhry 2, Franta Dej 3, Pavel Jeřala 2, Vlasta Slušný 2, Martin Škopek 1

Sokol Velim - SK Křečhoř 15-3

Netradičně v pátek 5.12.  přivítal Sokol Velim  v derby zápase SK Křečhoř. Za soupeře nastoupili mladí hráči z Velimi, kteří jsou v celku SK Křečhoř na hostování, duel byl tedy o to pikantnější. Domácí hráli tentokrát v sestavě Pavel Jeřala, Martin Škopek, Franta Dej a Dan Petřík. 

Úvodní čtyřhry napověděly, že se očekávané vítězství Velimi nebude rodit snadno. Martin Škopek hrál tentokrát s Danem a proti deblu Pavel Sixta, Lukáš Jeřala ztratili domácí borci úvodní set. V úvodu druhého setu se "hosté" ujali vedení 5-1, ale množstvím nevynucených chyb se o výhru v sadě i zápasu připravili. Stejným poměrem skončilo i utkání Pavel Jeřala, Franta Dej vs. Martin Babický, Pavel Urbánek. Do první dvouhry nastoupil Pavel Jeřala proti Pavlovi Sixtovi a již v tomto duelu se ukázalo, že se Pašovi dnes příliš dařit nebude. Tento pětisetový zápas Paša nakonec uhrál především svou zkušeností. V ostatních zahajovacích dvouhrách byl průběh hry mnohem jednoznačnější, Franta Dej, Martin Škopek i Dan Petřík shodně porazili své protihráče bez ztráty setu. Premiérový bod pro SK Křečhoř zajistil Pavel Sixta, jenž zdolal po tuhé bitvě Dana Petříka 16-14 v pátém setu. Dan měl v této sadě řadu mečbolů, vedl již 10-6, leč příležitost nevyužil a soupeř ho zaslouženě ztrestal. Zatím největší překvapení dosavadního průběhu letošního ročníku RP2 se odehrálo v duelu Pavel Jeřala - Martin Babický. Zápas šel znovu do 5 setů, tentokrát ale  Pavel takové štěstí neměl. Paša si pak spravil reputaci alespoň ve svých zbylých dvou duelech, v nichž porazil 3-0 na sety Pavla Urbánka a v prestižním duelu svého bratra Lukáše, který tuto prohru těžce vydýchaval. (nelze se divit - středa: HC Slavia - Zurich 1-5, čtvrtek: SK Slavia - HSV 0-2, pátek: Lukáš - Paša 0-3). Franta Dej pokračoval ve výborných výkonech, protivníkům toho moc nedovolil a za páteční večer si na své konto připsal 4,5 bodu. Martin Škopek sehrál dva pětisetové boje, v nichž dosáhl padesátiprocentní úspěšnosti - porazil Lukáše Jeřalu a prohrál s Pavlem Sixtou. Dan Petřík svá dvě poslední vystoupení zvládl, porazil Martina Babického 3-1 a Pavla Urbánka 3-0.    

Přestože výsledek 15-3 pro Velim vypadá jednoznačně, naznačili mladí hráči svůj potenciál a pokud jej budou dále rozvíjet, tak mohou být po mnoho let důstojnými nástupci současné hráčské sestavy velimského týmu.

Body Velimi:

čtyřhry 2, Franta Dej 4, Pavel Jeřala 3, Martin Škopek 3, Dan Petřík 3

Body SK Křečhoř:

Pavel Sixta 2, Martin Babický 1

Pozápasové ohlasy:

Pavel Jeřala: " Jednoznačně nejhorší zápas v sezóně, je těžké se nahecovat proti klukům, které jsem učil hrát stolní tenis.

Lukáš Jeřala: " Paša je proti ostatním naprosto tragickej, mě sestřelí..."

Pavel Sixta: " Zápas hodnotíme dobře, výhra nám utekla o pár bodíků..."

Sokol Velim - SK Nová Ves C 17-1 a D  16-2

Do velimské sokolovny dorazil tým Nové Vsi C a odvezl si porážku v poměru 1-17. Jediný bod pro hosty vybojoval Roman Šíma, když zdolal 3-1 na sety Dana Petříka. Za domácí tentokrát nenastoupil Martin Škopek, který odcestoval na zahraniční soustředění. V deštivém a větrném  počasí navštívili zápas jen čtyři diváci, což je nejslabší účast v letošní sezóně.

V sobotu 29. listopadu mohli své kolegy pomstít na domácích stolech hráči Nové Vsi D, ale opět se z vítězství radovali hráči velimského Sokola, zápas skončil výsledkem 16-2 pro Velim.

Další utkání sehrají velimští stolní tenisté ve svém domácím prostředí v pátek!!!! 5. prosince, kdy hostí v prestižním utkání SK Křečhoř. Začátek utkání je od 18,30. Velký náboj tomuto střetnutí dodává přítomnost nadějných hráčů z Velimi v dresu soupeře. 

Sokol Velim - Sokol Kolín B 15-3

Stolní tenis je naštěstí halový sport, a tak mohl být přes panující mlhavé počasí ve velimské sokolovně sehrán další zápas RP2. Soupeřem domácích bylo béčko kolínského Sokola. Domácí potvrdili roli favorita a soupeře vyprovodili s výsledkem 15-3. Jistotou úvodního bodu pro Velim je dublet ve složení Martin Škopek, Vlasta Slušný (před tímto zápasem bilance ve čtyřhrách 3-0). Tentokrát zvítězili nad dvojicí T. Kronus (3-0), A. Malenovský (1-2) v poměru 3-0 na sety, byť všechny sady se rozhodovaly až v koncovkách. Vyhrála i druhá domácí dvojice ve složení Pavel Jeřala, Franta Dej (dosud 1-1). Zápas proti deblu J. Holler (1-0), J. Waters ml. (0-0) skončil taktéž 3-0. V úvodní dvouhře si velmi rychle poradil Pavel Jeřala (před zápasem ve dvouhrách s bilancí 10-1) s J. Watersem ml. (0-0). Tradici třísetových výher potvrdili i Vlasta Slušný (8-2) proti J. Hollerovi (2-2) a Franta Dej (8-2) proti T. Kronusovi (3-9). Vyhlídky na případné vítězství Velimi s čistým kontem přeťal Aleš Malenovský (8-4), který přehrál Martina Škopka (2-4) 3-1 na sety. Následovala sedmizápasová vítězná šňůra domácích. Vlastík Slušný porazil 3-1 Waterse, jenž podal podstatně lepší výkon než ve svém úvodním vystoupení. Franta Dej si poradil ve třech setech s Hollerem, Martin Škopek dvakrát vybojoval pětisetové výhry proti Kronusovi a Hollerovi, zvláště ve druhém zmiňovaném utkání byly k vidění divácky atraktivní výměny. Dvě vítězství si připsal i Pavel Jeřala, který nejprve v prestižním duelu zdolal A. Malenovského 3-1 a potom T. Kronuse znovu 3-1. Franta Dej zaznamenal relativně snadnou výhru nad Watersem. Do zápasového dění zasáhl i Dan Petřík (3-2), který prohrál s Malenovským 1-3  a Kronusem 2-3. Zbylá utkání skončila poměrem 3-0 pro domácí borce - šlo o utkání Škopek vs. Waters, Jeřala - Holler a Dej - Malenovský. K velké spokojenosti velimských fans tak domácí hráči zaknihovali další jednoznačné vítězství - tentokrát v poměru 15-3.

Sokol Týnec nad Labem B - Sokol Velim 5-13

Do Týnce nad Labem odjížděli stolní tenisté Sokola Velim v pozici lídra soutěže s cílem potvrdit dosavadní výborné výsledky. Velimským borcům se podařilo vyhrát obě čtyřhry (Novotný, Chval - Škopek, Slušný 0-3 a Chobotová, Fousková - Jeřala, Dej 1-3). Po úvodních dvouhrách byl však stav vyrovnaný, Radek Novotný porazil Dana Petříka 3-1 a Jan Chval přehrál Vlastu Slušného v poměru 3-0. Domácí kladli tuhý odpor, Franta Dej s Pavlem Jeřalou sice opět zajistili pro Velim dvoubodový náskok (Pavel otáčel zápas s Věrou Fouskovou z nepříznivého stavu 0-2), v následujících třech duelech byli ale týnečtí dvakrát úspěšní (Chval - Petřík 3-2, Chobotová - Slušný 0-3, Fousková - Dej 3-1). Zápas se v Týnci zlomil v sérii čtyř utkání, v nichž velimští hráči nepovolili domácím zisk jediného setu. Ve zbytku her opět kralovali velimští hráči, škoda prohry Pavla Jeřaly po dvousetovém vedení s Janem Chvalem - Pavel tak přišel o svou dosavadní neporazitelnost v RP2.

 

Sokol Velim - TJ Klučov D 15-3

Duel velimských stolních tenistů s loňským vítězem RP2 skončil jednoznačnou výhrou domácího celku v poměru 15-3. Ve velimské sokolovně se předpokládal jeden z vrcholů letošní sezóny, ale zápas zůstal poněkud  za očekáváním. Průběh utkání  ovlivnila neúčast čtvrtého hráče Klučova D - pět zápasů tak skončilo WO. I ve zbylých duelech měli navrch velimští borci - utkání na stolech skončila v poměru 10-3 pro domácí. Do dějiště utkání dorážím díky poruše hnacího vozidla vlaku Os 9323 se zpožděním, a tak nevidím výhru dvojice Martin Škopek, Vlastimil Slušný nad dubletem Klučova (Douša, Slaný) 3-0. Druhá čtyřhra se z již výše zmíněné absence hráče Klučova nekonala, Pavel Jeřala s Frantou Dejem tedy šli do dvouher bez rozehrání z deblu. Se započtením kontumačních vítězství Velim před singly vedla 6-0. Velimští hráči pak v dalších zápasech dokázali, že by vyhráli i za předpokladu, že by absentující hráč Klučova čistě teoreticky všechna svá utkání vyhrál. Nejvíce výher (3) si na zelených velimských stolech připsal Pavel Jeřala, jenž postupně porazil Doušu 3-1, Pitra 3-1 a Slaného 3-2. Vlastík Slušný rovněž neprohrál, zdolal Slaného 3-0 a Doušu 3-1. V posledním zápase přenechal své místo v sestavě Danovi Petříkovi, který i přes svou nerozehranost porazil Pitra 3-1. Franta Dej porazil Pitra 3-1, Slaného 3-2 a podlehl Doušovi 1-3. Martin Škopek nejprve hladce porazil ve třech setech Pitra, pak však nebyl dvakrát úspěšný - Slanému podlehl 2-3 a Doušovi 0-3. 

Po skončení zápasu následovala tradiční dohrávka v hospodě, kde tentokrát hrála prim oslava narozenin předsedy velimského stolnětenisového oddílu. Další zápas odehraje Sokol Velim v pátek 31.10. na stolech týneckého béčka.  

Viktoria Radim C - Sokol Velim 4-14

Velimští borci v úvodním utkání RP2 překvapivě hladce vyhráli v Radimi v poměru 14-4!!!

Průběh úvodních čtyřher potvrzoval předzápazové předpoklady o tom, že půjde o vyrovnaný duel. Oba týmy si z deblů připsaly po bodu, za Viktorii Radim C bodovala dvojice Pavel Thiel, Miloslav Mašín (tito hráči zvítězili nad Pavlem Jeřalou a Františkem Dejem 3-1 na sety), vyrovnání pro Sokol Velim zajistil po pětisetové bitvě dublet ve složení Martin Škopek, Vlastimil Slušný.

Dění v singlech pravidelně v měření sil těchto celků  startují na prvním stole Pavel Thiel s Pavlem Jeřalou.  V pondělí se více dařilo velimskému Pavlovi, který vyhrál 3-0. Skóre na první pohled vypadá jednoznačně, o vítězství Paši se však rozhodovalo vždy ve velmi těšných koncovkách jednotlivých setů. Stejným poměrem setů vyhrál na vedlejším stole ve své soutěžní premiéře ve velimském dresu Vlastík Slušný. Velim šla do bodového trháku, nástup hostujícího týmu na chvíli zastavil Josef Klimák, který si poměrně snadno poradil s Martinem Škopkem. Zahanbit se nenechal ani další nováček ve velimském dresu, Franta Dej, jenž porazil 3-0 Miloslava Mašína, a Velim tak v tuto chvíli vedla 4-2 na zápasy. O další navýšení rozdílu ve skóre prestižního duelu se postarali Pavel "Paša" Jeřala (výhra 3-0 nad Jaroslavem Prorokem) a Vlastimil Slušný (výhra 3-1 nad Josefem Klimákem). Teprve druhý bod ze singlů pro Viktorii Radim zajistil Miloslav Mašín po výhře nad Martinem Škopkem. František Dej pokračoval ve spolehlivých výkonech a po výhře 3-0 nad Pavlem Thielem opět zvýšil vedení Velimi. Pro zranění musel bohužel dva své zbylé zápasy skrečovat domací hráč Jaroslav Prorok, Velimi proto stačilo ve zbývajích dvouhrách získat jednu výhru k definitivnímu vítězství. Pavel Jeřala dlouho tábor fans hostí nenapínal, po jeho výhře 3-0 nad Josefem Klimákem bylo o celkovém vítězi duelu rozhodnuto. V závěrečných zápasech se opět více dařilo hostujícímu týmu, který si na konec připsal úctyhodný počet 14 výher.  Za domácí bodoval již jen Miloslav Mašín, který si poradil s Vlastou Slušným. Za zmínku stojí i zápas Martina "Nanuka" Škopka proti Pavlu Thielemu, v němž velimský borec vyhrál 3-2 na sety. Nanukovi se v tomto duelu podařilo zahrát velké množství prasátek, čímž řádně pocuchal nervovou soustavu radimského borce. 

Úvodní zápas se velimského týmu vydařil nad očekávání, příslibem pro další utkání jsou výkony nových velimských posil, které se uvedly ve velkém stylu. Další duel odehrají velimští borci 23. října na domáci půdě proti Klučovu D.

 

Náhledy fotografií ze složky foto z RP2 2008-2009


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář