Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Kolín B - Sokol Velim B 9-9

28. 3. 2011

Regionální soutěž 2. třídy zná svého vítěze - po napínavém boji si z herny Sokola Kolín odváží potřebný bod za remízu 9:9 velimské béčko. Dlouho očekávaný přímý střet obou aspirantů postupu do RS1 přinesl dramatickou bitvu, v níž hosté dlouho tahali za delší konec pomyslného provazu, aby se pak v závěru obávali o zdárný výsledek celosezónního snažení. Do odloženého šlágru RS2 nastoupil velimský celek oslaben o jednu z klíčových opor celého ročníku, Pavla Kopeckého. Sestavu hostujícího družstva tak tvořili Pavel Sixta, Fanda Vejtruba, Honza Svoboda a Lukáš Jeřala.

Velimští hráči se mohli celou sezónu spolehnout na výtečnou úspěšnost ve čtyřhrách a tuto  schopnost stvrdili i v tomto rozhodujícím duelu o postup z prvního místa. Osvědčený dublet ve složení Lukáš Jeřala, Fanda Vejtruba si se svým oponentem poradil hladce 3:0, nově sestavená dvojice Pavel Sixta, Honza Svoboda pak urvala cennou výhru v koncovce pátého setu.

V úvodní kvartě singlů dopadla na velimské hráče (vyjma ostříleného borce Fandy Vejtruby) tíha povinnosti a dvoubodový náskok tak musel po rozpačitém začátku zachraňovat Pavel Sixta (stav 2:4). Druhá čtvrtina nabídla totožný průběh - Honza s Lukášem opět prohráli, opačně se dařilo Frantovi s Pavlem, z čehož vyplýval průběžný stav 4:6. Z celkového pohledu se rozhodující zápas odehrál na začátku třetí kvarty: Honza Svoboda opět promarnil začátek utkání a prohrával s Janem Hollerem 0:1 na sety a 1:7. Druhý set však velimský hráč ještě dokázal získat v poměru 14:12 a následně i celé utkání 3:2 na sady. V dalším průběhu této rundy totiž dokázal ze strany hostí bodovat pouze Fanda Vejtruba, v matných výkonech pokračoval Lukáš a poprvé klopýtl i Pavel, jenž nestačil na Jiřího Waterse ml. (stav 6:8). V závěrečné čtvrtce dvouher nepřetavili svou snahu v RS2 Championshipball Lukáš Jeřala s Honzou Svobodou (stav 8:8). Naději na výhru pro domácí přiživil Jiří Waters ml., který zdolal v úvodní sadě Fandu Vejtrubu. Za tohoto stavu pak na centrkurtu rozehráli své měření sil Jan Holler s Pavlem Sixtou. Navrch v tomto duelu měl od počátku kolínský hráč. Ze zadního stolu naštěstí přicházely z velimského pohledu pozitivní hlášky o vývoji skóre: František Vejtruba nejenže uhájil svůj osobní úspěch v podobě neprohry v celém ročníku RS2, především ale svou výhrou definitivně ukotvil svoje družstvo na pozici lídra soutěže. Jan Holler dovedl svůj zápas s Pavlem Sixtou k třísetové výhře, ale celková remíza 9:9 byla pro domácí málo.