Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim B - FK Kolín G 18-0

18. 11. 2010

V boji o čelní pozice v RS2 se ve velimské sokolovně střetly týmy Sokola Velim B a FK Kolín G. Po dvou domácích zbytečných ztrátách museli domácí vyhrát za tři body a to se jim podařilo. Nicméně s ohledem na dosavadní výsledky obou družstev v soutěži se konečný výsledek 18:0 (54:8 na sety) rozhodně neočekával. K pohodě v malém sále sokolovny přispěly úvodní čtyřhry, v nichž si oba velimské páry připsaly třísetové výhry: Franta Vejtruba / Lukáš Jeřala - Jiří Tauš / Filip Fryml 3:0, Pavel Sixta / Pavel Kopecký - Michaela Martínková / Vendula Nutilová 3:0.

Singly přinesly taktéž jednoznačnou podívanou, ještěže český jazyk disponuje dostatečným množstvím výrazů, jimiž se lze vyjádřit, aniž by se autor opakoval:

3:0 přehrál, 4:0 smetl, 5:0 udolal, 6:0 zvítězil, 7:0 získal bod, 8:0 vyhrál, 9:0 nezakolísal, 10:0 zaknihoval výhru, 11:0 nezaváhal, 12:0 dosáhnul vítězství, 13:0 namarkoval bod, 14:0 udržel čisté konto, 15:0 překonal, 16:0 přispěl výhrou, 17:0 poradil si, 18:0 dovršil triumf.

Nejdramatičtější moment duelu s FK Kolín G se tak odehrál v době, kdy se hrála 9. a 10. hra. Hráč B -týmu, jenž uhraje 10. bod, dává do placu jistý nápoj. Na vzdálenějším dvorci začal o něco dříve Lukáš Jeřala svůj zápas proti Jiřímu Taušovi, na centrkurtu se snažil rychle vyhrát Pavel Sixta proti Filipu Frymlovi, aby se této povinnosti zbavil. Po rychlém prvním setu to vypadalo, že Pavel Lukáše předežene, ale druhý set nezvládl, takže na něj opět tento vítězný rituál připadl.