Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim B - Sokol Týnec nad Labem B 8-10

28. 2. 2013

Velimský B - tým odehrál svůj předposlední domácí zápas v aktuálním ročníku RS1 proti Týnci nad Labem B a odešel z něj poražen v poměru 8:10. Hosté tak velimskému družstvu oplatili stejnou mincí výsledek z první poloviny RS1.

V úvodních deblových duelech se urodily dvě třísetové výhry na obou stranách: Pavel Sixta / Pavel Kopecký - Věra Chobotová / Milan Cincibus 3:0 a Martin Konrád / Lukáš Jeřala - Radek Novotný / Vladislav Buriánek 0:3. Dění ve dvouhrách se neslo v podobně vyrovnaném duchu, tři kvarty ze čtyř skončily nerozhodným stavem 2:2. Rozhodující bodový rozdíl mezi oběma družstvy tak vznikl již v úvodním hracím období singlů, které se po výsledku 1:3 lépe vyvedlo hostům z Týnce. Domácí mohly zejména mrzet pětisetové prohry Pavla Sixty a Martina Konráda - Pavel prohospodařil vedení 2:0 na sety nad Milanem Cincibusem, Martinovi těsně uteklo vítězství v jeho utkání proti Věře Chobotové, která vyhrála rozhodující sadu 14:12. Ve zbývajících duelech této části dvouher se zrodily následující výsledky: Kopecký - Buriánek 3:1 a L. Jeřala - Novotný 0:3.

2. čtvrtina přinesla pohodlné třísetové výhry obou velimských Pavlů: Kopecký - Novotný 3:0, Sixta - Chobotová 3:0. Týnečtí udrželi své vedení díky výhrám Cincibuse nad L. Jeřalou 3:1 a Buriánka nad Konrádem 3:1. Změnu ve vývoji zápasu nepřinesla ani třetí kvarta singlů: svou první výhru tohoto hracího večera si připsal Martin Konrád (3:1 proti Novotnému), Pavel Sixta přetlačil 3:2 Vladislava Buriánka, Pavel Kopecký nenašel recept na Milana Cincibuse (0:3) a podobně se vedlo Lukáši Jeřalovi proti Věře Chobotové (0:3).

Závěrečná porce singlových duelů byla poslední příležitostí pro Sokol Velim B něco udělat s celkovým rozdělením bodů. Za stavu 6:8 však skončily další dva singly téměř synchronně ve stejný okamžik výhrami týneckých stolních tenistů - na centrkurtu  prohrál Martin Konrád s Milanem Cincibusem 2:3 a na sousedním dvorci Pavel Sixta s Radkem Novotným 1:3. Milanu Cincibusovi se již podruhé během čtvrtečního večera povedla obrátka z 0:2 na 3:2, čímž završil svou dnešní bilanci ve dvouhrách na 4:0. Utkání mezi Pavlem Sixtou a Radkem Novotným se za nerozhodného stavu 1:1 lámalo ve třetí sadě, v níž velimský hráč nevyužil několik setbolů, díky čemuž prohrál 17:19. Za rozhodnutého stavu 6:10 se v malém sále ještě odehrály dvě líté pětisetové bitvy, v nichž  tentokrát uspěli domácí hráči: Kopecký - Chobotová 3:2 a L. Jeřala - Buriánek 3:2.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář