Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim B - Sokol Velký Osek B 15-3

22. 11. 2011

Po včerejším klopýtnutí ve Velkém Oseku proti jejich "áčku" se "vendeta" hráčům velimského B - týmu vydařila, když v domácím prostředí zdolali Sokol Velký Osek B 15-3.

Velimští hráči si na sedmý pokus konečně dopřáli luxus v podobě náskoku 2:0 po úvodních deblech: Pavlové Sixta a Kopecký vydřeli pětisetovou výhru nad dubletem Antonín Kukal, Karel Kohoutek a Lukáš Jeřala s Danem Petříkem neztratili set proti dvojici Luboš Čebiš, Karel Svoboda. Na začátku singlového programu se na centrkurtu odehrál zajímavý zápas mezi Pavlem Sixtou a Lubošem Čebišem - v páté sadě vedl domácí kapitán již 10:1, avšak následně nechal soupeře stáhnout na 10:9 (Pavel si zjevně neuvědomil, že toto polechtání nervové soustavy přítomných hráčů a fans Velimi má dlouhodobě výhradně patentováno Dan).  Naštěstí pro Velim skončil 20. míček tohoto setu úspěšně proměněným mečbolem. Na sousedním dvorci si mezitím poradil poměrem 3:1 Lukáš Jeřala s Karlem Svobodou, a tak šla Velim B do solidního vedení 4:0. Čtyřbodový rozdíl se nezměnil ani po dalších dvou singlech, v nichž Pavel Kopecký porazil Antonína Kukala 3:2 a Dan Petřík si neporadil s Karlem Kohoutkem po výsledku 0:3. Oba týmy setrvaly na totožné distanci i po další kvartě dvouher: L. Jeřala  - Čebiš 0:3, Kopecký - Svoboda 3:0, Petřík - Kukal 3:0 a Sixta - Kohoutek 0:3. Utkání se rozhodlo ve třetím hracím období singlů, v němž se dařilo pouze domácím: Kopecký - Čebiš 3:2, Petřík - Svoboda 3:0, Sixta - Kukal 3:1. Za již rozhodnutého stavu skrečoval své dva zbylé zápasy nejzkušenější stolnětenisový matador v herně, Karel Kohoutek.  Z následného programu se pak podařilo dohrát pouze duel mezi Pavlem Sixtou a Karlem Svobodou, ve kterém zvítězil domácí hráč 3:1. Po vynuceném přerušení z důvodu výměny halogenové zářivky odstoupil z rozehraného utkání Luboš Čebiš, jenž v té chvíli prohrával s Danem Petříkem 0:1 na sady. Nezahrál si ani Lukáš Jeřala, jemuž nenastoupil do závěrečného utkání Antonín Kukal.