Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim B - ST Býchory 10-8

1. 12. 2011

Poslední domácí soutěžní utkání v kalendářním roce 2011 mají za sebou i hráči velimského B - týmu. První prosincový den do malého sálu velimské sokolovny dorazil aktuální lídr RS1 z Býchor, jenž si z Velimi odvezl nečekanou prohru v poměru 8:10.

V deblové fázi zápasu si oba týmy připsaly po bodu, když Dan Petřík s Honzou Svobodou zdolali pár ve složení Jiří Čížek, Milan Vendl 3:1 a Pavlové Sixta a Kopecký nestačili na dublet Václav Koubek, Martin Čížek po výsledku 1:3. Nerozhodná úvodní kvarta singlů dala vytušit, že by se po 24 hodinách mohl ve velimské sokolovně uskutečnit další napínavý thriller. Hosté sice šli v 1. čtvrtině do trháku 3:1, když právě tímto poměrem sad vyhrál Václav Koubek nad Pavlem Sixtou a Martin Čížek nad Honzou Svobodou, ale zbývající dva duely tohoto hracího období skončily výhrou domácích hráčů: Kopecký - Vendl 3:0, Petřík - Jiří Čížek 3:2. V dalších dvou kvartách se skóre přelévalo ze strany na stranu: Svoboda - Koubek 0:3, Kopecký - M. Čížek 3:2, Petřík - Vendl 3:0, Sixta - J. Čížek 0:3, Kopecký - Koubek 2:3, Petřík - M. Čížek 3:1, Sixta - Vendl 3:1, Svoboda - J. Čížek 1:3. Rozuzlení tak musela přinést závěrečná čtvrtina dvouher - v ní nejprve posunul do vedení hosty Václav Koubek (ten jako jediný hráč vyhrál ve všech 4 singlech) po výhře 3:0 nad Danem Petříkem. Na centrkurtu se odehrála stolnětenisová varianta populární počítačové hry Need for speed, ve které po pětisetové bitvě plné rychlých výměn udolal Pavel Sixta Martina Čížka. Jistý bod pro Velim zajistil na témže dvorci Pavel Kopecký po výsledku 3:0 proti Jiřímu Čížkovi. Další dva body do tabulky měl na pálce Honza Svoboda, jenž hrál proti Milanu Vendlovi. Honza vedl 2:1 na sety a 10:7, avšak zkušený protivník ukázal v koncovce čtvrté sady pevné nervy a sérií pěti vyhraných míčků srovnal na 2:2. Velimským juniorem promarněná šance na vítězství psychicky neotřásla - Honza chladnokrevně otočil nepříznivě se vyvíjející 5. set a připsal si svou první výhru v letošním ročníku RS1 v ten nejdůležitější možný okamžik.

Závěrečný zápas roku 2011 se vydařil i po fanouškovské stránce, solidně zaplněné hlediště na centrkurtu zrealizovalo na popud webmastera tohoto webu i zcela nové choreo - tzv. pivní vlnu, která spočívá v postupném zvedání sklenic zlatavého moku diváckou řadou.