Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim B - TJ Klučov B 8-10

17. 10. 2013

Sokol Velim B - tým přivítal ve 3. kole RS1 na domácích stolech celek Klučova B. S hráči tohoto družstva svedli kolegové z velimského A - týmu v minulých sezónách nejednu zajímavou partii  v nejvyšší okresní soutěži Kolínska. 

Tentokrát nebudu sáhodlouze popisovat průběh jednotlivých hracích období zápasu, ale zaměřím se v elektronické tužce (novinka na tomto webu  ) na jednu zajímavou situaci v utkání, na níž se přesvědčíte, že o osudu vyrovnaných duelů rozhodují maličkosti.

Hosté šli po úvodních deblech do vedení 2:0, které domácí zneutralizovali v úvodní čtvrtině dvouher. Další dvě kvarty singlů skončily nerozhodně 2:2. Za stavu 7:7 dostal Sokol Velim B do vedení Danek Petřík, jenž zdolal Vladimíra Dvořáka. K dalšímu duelu pak na centrkurtu nastoupili Pavel Sixta a Ivan Douša. Za situace 2:2 na sety to Pavlovi "padalo" a měl při svém vedení 4:1 nakročeno k výhře. Právě šestý balónek páté sady si rozebereme v naší "elektronické tužce". Pavel Sixta útočí na pátý bod, po kterém se mění strany. Ivan Douša je v těžké defenzívě. Po většinu zápasu mezi Velimí B a Klučovem B hráči ledabyle zajišťují oddělení mezi oběma kurty. Nejinak je tomu i při tomto utkání. Mezi dvorci zeje velká díra, rovněž síť je zatažena pouze z cca 75 %. Pavel napřahuje možná k vítězné smeči, když se z několika míst ozývá akustická signalizace "balón" ! Turniket nebyl secvaknutý:

 

tuzka.jpg

 

Místo vedení 5:1 se hraje nový míček a soupeř jde do obrátky za svého vedení 5:4! Nastalou pohodu Ivan Douša zkušeně využívá a vítězí 11:7. Za stavu Sokol Velim B - Klučov B 8:8 na centrkurtu nestačí po prodělané nemoci zesláblý a nerozehraný Pavel Kopecký na Miroslava Pitra a Martin Konrád na vedlejším dvorci svedl neúspěšnou pětisetovou bitvu s velezkušeným Zdeňkem Lambertem. Sokol Velim B si tak ve férově hraném duelu připisuje do tabulky RS1 druhou prohru. V dalším kole čeká velimské borce prestižní derby v Křečhoři, která je zatím bez bodového zisku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář