Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Velim B - Viktoria Radim B 9-9

14. 2. 2013

K dalšímu zápasu Regionální soutěže 1. třídy přijela do malého sálu velimské sokolovny Viktoria Radim B. Tento celek tvoří z převážné většiny starší, ostřílení hráči - někteří z nich však utkání ve stolním tenisu využívají k ventilaci svých negativních emocí. V dřívějších vyhecovaných vzájemných duelech mezi oběma oddíly sice občas docházelo k drobným incidentům, ty se však daly ještě s přihmouřením oka zařadit do kategorie "patří to ke hře".  Ve čtvrtečním utkání se do role "zlobivého dítěte" v radimskému týmu převtělil Miloslav Mašín, bohužel tentokrát bylo jeho nesportovní chování hodně přes únosnou míru.

Do zápasu s Radimí B nastoupil velimský celek s novým hráčem v sestavě. Platná licence byla vyřízena Martinu Konrádovi, jednomu z členů bývalé vyhlášené tréninkové skupiny Pavla Jeřaly. Martin hrál v deblu s Danem Petříkem a velimští borci v této sestavě nestačili na dublet Pavel Thiel / Jaroslav Prorok. Stav po deblech byl vyrovnaný 1:1, neboť dvojice Pavel Sixta / Pavel Kopecký zvítězila nad radimským párem Miloslav Mašín / Vlastimil Říha. V úvodní rundě singlů se dařilo více Velimi, která toto hrací období vyhrála 3:1 (Sixta - Thiel 3:0, Konrád - Mašín 1:3, Kopecký - Prorok 3:2, Petřík - Říha 3:2). Druhá kvarta singlů přinesla totožný poměr výher, když za zmínku stojí především první výhra Martina Konráda v soutěži (Konrád - Thiel 3:1, Kopecký - Mašín 1:3, Petřík - Prorok 3:2, Sixta - Říha 3:2. Sokol Velim tedy po polovině singlů vedl 7:3 a vypadalo to na jeho pohodovou celkovou výhru. Ve třetí čtvrtině dvouher ale radimská Viktorie velimský náskok stáhla na 2 body, když za domácí dokázal zvítězit pouze Pavel Kopecký (Kopecký - Thiel 3:0, Petřík - Mašín 0:3, Sixta - Prorok 2:3, Konrád - Říha 1:3).

Za stavu 8:6 pro Velim odstartovala závěrečná kvarta singlů dvěma pětisetovými bitvami, z nichž ovšem pouze jedna byla dohrána! Devátý bod pro Sokol Velim zajistil Dan Petřík, jenž 3:2 na sety přetlačil Pavla Thiela. Podobnou příležitost měl i Pavel Sixta v duelu s Miloslavem Mašínem. Domácí stolní tenista si troufale dovolil v páté sadě zahrát prasátko, čímž na sebe strhl lavinu vulgárních urážek. Velkým štěstím bylo, že ve velkém sálu velimské sokolovny zrovna neprobíhalo cvičení matek s dětmi. Velimský hráč byl přívalem nadávek natolik znechucen, že z tohoto utkání odstoupil. Toto extempore se pak projevilo i na atmosféře zbývajících dvou  duelů, v nichž byli úspěšní hosté z Radimi (Konrád - Prorok 2:3, Kopecký - Říha 1:3).

Vzhledem ke svému chování je člen soupisky Viktorie Radim B Miloslav Mašín ve velimské sokolovně "persona non grata". Oficiální protest vedoucí B  - týmu nevznesl, byť rubrika zápisu o vyhotovení přílohy připomíná spíše sešit na piškvorky :-).

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ještě k "radimskému večeru" ve Velimi

(DaPe , 17. 2. 2013 16:22)

Radim prohrávala a "radimský Mašín" neměl svůj zápas pod kontrolou.Od úvodního setu velimského hráče slovně napadal a urážel,což se s odehranými míčky a sety stupňovalo a vše vygradovalo v pátém setu za stavu 1:1,kdy už to byl nepřetržitý sled sprostých,vulgárních urážek a podlého nesportovního chování,což domácí hráč odmítl snášet a ze zápasu odstoupil.Můžu všem říci,že je úžasné sledovat,jak dospělý chlap sprostě a nechutně nadává 23-letému klukovi jen proto,že ten hraje dobře a má reálnou šanci vyhrát a chová se slušně.Nicméně účelu bylo dosaženo:kontumační bod pro Radim a v rozjitřené a emocemi nabité atmosféře se rozhořčení domácí hráči nedokázali znovu koncentrovat a zápas dospěl k remíze.Radimský recept !Mašín" zafungoval,vyvolat konflikt a vytočeného soupeře dorazit.Zde je ještě třeba ocenit gentlemanské a sportovní gesto Pavla Thiela,za což si ho vážím a děkuji mu za ně.Nicméně pachuť z chování "Mašína" zůstala a velimští hráči se dohodli na tomto:
1) V dané soutěži na dané úrovni žádný velimský hráč nesehraje žádné utkání proti M.Mašínovi
2)Upozorňujeme radimský oddíl,že M.Mašín není ve Velimi vítán a nebude mu umožněn vstup do herny (jeho případné zápasy budou kontumovány v jeho prospěch,ale M.Mašín už si ve Velimi nezahraje)
3)Vyzýváme hráče na okruhu k bojkotu "radimského Mašína" protože při takovémhle chování se brzy může stát,že na soutěžní utkání místo raket budeme vozit basebalové pálky a to přece NECHCEME