Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utkání B - týmu 2014 / 2015 1. polovina

31. 12. 2014

11. kolo: Sokol Velim B - Sokol Plaňany 10-8

Poslední soutěžní utkání roku 2014 ve velimské sokolovně se odehrálo 19. prosince. Velimská rezerva zde v dohrávce 11. kola přivítala hosty z Plaňan, kteří zaujali jíž během mezisezónní přestávky, během níž zmutovali z jestřábů na sokoly. V sokolském derby se hrál vyrovnaný zápas, v němž skončily debly a první tři kvarty singlů nerozhodně. O konečné dělbě bodů tak rozhodlo poslední hrací období dvouher, které domácí ovládli v poměru 3:1. Domácí družinu táhl k vítězství její kapitán Pavel Sixta, jenž uhrál 4,5 bodu. Pavlovi zdatně sekundoval Honza Svoboda, který si připsal jen o bod méně. Amy pak přidala dva body za singlové výhry. Hosty bodově držel na kontakt bývalý velimský hráč Vladimír Bartoš, jenž zaznamenal 3,5 bodu.

10. kolo: FK Kolín E - Sokol Velim B 1-17

Velimská rezerva si po výhře v Kolíně nad tamním FK Kolín E drží vyrovnanou bilanci 5 výher a 5 proher. V utkání se dařilo jak zkušeným (Honza Svoboda, Lukáš Jeřala), tak i novicům této sezóny (Jakub Borovička, Tomáš Němec). Oba velimští junioři poprvé v soutěži uspěli ve čtyřhře, Jakub si pak připsal i své premiérové body ve dvouhrách. 

9. kolo:Sokol Velim B - TTC Dobřichovská Pivnice A 4-14

Hráči A - týmu Dobřichovské pivnice zdařile pomstili své kolegy z "béčka", které ve Velimi prohrálo bez jediné výhry. Na hosty našel recept jen Pavel Sixta, jenž vyhrál všechny své zápasy ve dvouhrách. 

8. kolo: Stolní tenis Kolín D - Sokol Velim B 7-11

V minulých sezónách byly v kuloárech stolnětenisových heren Kolínska slyšet časté nářky na stagnaci členské základny a její postupné stárnutí. Duel mezi Stolním tenisem Kolín D a Sokolem Velim B tyto skeptické hlasy poněkud utišil. V sestavách obou družstev se to mládežníky jen hemžilo, když věkový průměr jen lehce navyšoval skorojunior Honza Svoboda a skorojuniorka Zhijing. Zkušenosti hrály v tomto utkání důležitou roli, neboť oba velimští "skorojunioři" uhráli plný piočet bodů. Své první singlové výhry vybojovali i nováčci na velimské soupisce - Kryštof Kubelka a Tomáš Němec, kteří se tak mohli radovat z výhry svého týmu v poměru 11:7.

7. kolo: Sokol Velim B - Sokol Starý Kolín B 6-12

Velimský B - tým mohl odčinit debakl z Radimi v domácím prostředí, kam ale přijel soupeř z nejtěžších - doposud neporažená rezerva Starého Kolína. Ta se mohla tradičně opřít o kvalitní výkon velezkušeného Stanislava Havránka, jenž zatím v soutěži neprohrál v singlu resp. deblu. Bilanci si tento hráč nepokazil ani ve Velimi. Navíc mu zdatně sekundoval i Lukáš Melichar - na 8,5 bodu této dvojice domácí nenašli protizbraň a nakonec podlehli Starému Kolínu 6:12. Body Velimi: Pavel Sixta 2,5, Lukáš Jeřala 2, Pavel Kopecký 1,5.

6. kolo: Viktoria Radim C - Sokol Velim B 16-2

Velimské rezervě se v Radimi vůbec nedařilo. V duelu s dalším celkem ze špice tabulky hosté potvrdili, že letos postupové příčky atakovat nebudou.

5. kolo: Sokol Velký Osek E - Sokol Velim B 4-14

Velimský B - tým zaznamenal svou první venkovní výhru v ročníku ve Velkém Oseku, kde si poradil s tamním E - týmem. Maximální bodové zisky uhráli Lukáš Jeřala a Honza Svoboda, o půl bodu méně zaknihoval Aleš Řehák. Ivana Resová pak přetavila svůj premiérový start ve velimském dresu v jeden bod.

4. kolo: Sokol Velim B - TTC Dobřichovská Pivnice B 18-0

Hráči velimského B - týmu již rovněž udrželi v letošní sezóně čisté konto. Duel s Dobřichovem B proměnili v jednoznačnou záležitost, když svému protivníkovi povolili uhrát pouze 5 vítězných setů. Vítězný line - up domácích tvořili Zhijing Vaňková, Jan Svoboda, Lukáš Jeřala a Aleš Řehák.

 

3. kolo: Sokol Týnec nad Labem B - Sokol Velim B 10-8

Jestliže v minulém kole hráči velimského B - týmu nejtěsnějším poměrem vyhráli, tak v Týnci tomu bylo přesně naopak. Za Velim B poprvé v sezóně nastoupil Honza Svoboda, jemuž se debut po zisku 3,5 bodu bezpochyby vydařil. Aleš Řehák nečekal na své první body ve velimských barvách dliouho, když se z výhry radoval hned dvakrát. 2,5 bodu přidal Lukáš Jeřala.

2. kolo: Sokol Velim B - SK Nová Ves D 10-8

Velimský B - tým si v domácím prostředí připsal první body do tabulky RS2, když v derby zápase udolal Novou Ves D nejtěsnějším poměrem 10:8. V deblu uspěla dvojice Zhijing Vaňková / Lukáš Jeřala, ve dvouhrách shodně třikrát zvítězili Lukáš Jeřala, Pavel Kopecký a Pavel Sixta.

1. kolo: Sokol Velký Osek D - Sokol Velim B 14-4

Tým velimského B - týmu dosáhl dílčího úspěchu již před samotným utkáním, když do Velkého Oseku dal dohromady alespoň tři hráče, a tak se mohl tento zápas úvodního kola RS2 odehrát. Sestavu Velimi tvořili Zhijing Vaňková, Lukáš Jeřala a nováček ve velimském oddílu Aleš Řehák. Trojice velimských statečných dokázala z velkoosecké herny ukořistit 4 body. Nejvíce se dařilo Lukášovi, jenž i přes svou nulovou tréninkovou aktivitu dokázal třikrát zvítězit. Čtvrtý bod pak přidala Zhijing, která konečně protrhla smolnou sérii 69 prohraných singlových zápasů v okresních soutěžích v řadě. Její minulá výhra se mimochodem zrodila rovněž ve Velkém Oseku, kde 11.2. 2011 zdolala Pavla Ottu. Další vítězství může "Amy" se svou družinou přidat ve čtvrtek 9.10. od 19h, kdy Sokol Velim B přivítá v malém sále sokolovny v derby zápase Novou Ves D.    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář