Jdi na obsah Jdi na menu

Velim B - Sokol Týnec n. Labem C 7-11

20. 10. 2009

Teprve ve třetím kole RS2 narazilo velimské béčko na soupeře, jenž dorazil v kompletní sestavě - do velimské sokolovny zavítal C-tým Týnce nad Labem.

V deblech zvítězil pár Lukáš Jeřala, Pavel Sixta nad dubletem Jiří Fousek, Vladislav Buriánek 3-2, když velimští borci vedli již 2-0 na sety. Na druhém stole pak prohrála druhá velimská dvojice ve složení Zhijing Vaňková, Pavel Urbánek proti Martě Váňové s Janem Jehličkou 0-3. Mrzet musí domácí zejména třetí set, který protivník otočil z nepříznivého stavu 3-9. V první rundě singlů vyhráli všichni vítězní hráči ze čtyřher: Lukáš snadno přehrál Buriánka 3-0, Pavel Sixta stejným poměrem Fouska, Zhijing  naopak podlehla 1-3 Jehličkovi, stejným výsledkem skončil i duel Pavla Urbánka s Martou Váňovou. Rovnovážný stav skóre dlouho nevydržel, do brejku šlo týnecké céčko - Lukáš prohrál 0-3 s Fouskem, bez ztráty setu rovněž vyhrál Buriánek nad Zhijing. V tomto měření sil zaujala výměna, v níž Zhijing několikrát za sebou tvrdě smečovala, týnecký hráč v hluboké defenzivě vždy nějak vrátil, aby následně odvrátil poslední smeč úderem, jenž skončil na hraně stolu na straně Zhijing. Bohužel to nebyl poslední povedený kousek tohoto hráče. O snížení nepříznivého stavu se postaral Pavel Sixta, který sice prohrál úvodní set s Martou Váňovou, ale pak soupeřčin herní styl dokonale přečetl a v jednom setu jí nechal uhrát první bod až za stavu 10:0. Vyrovnání měl na své pálce Pavel Urbánek, avšak promarnil vedení 2:0 na sady proti Janu Jehličkovi. Pavel pak v herním útlumu prohrál 0:3 s Buriánkem, o další navýšení vedení pro Týnec se postaral Fousek po třísetové výhře nad Zhijing. Za stavu 4:8 vykřesali pověstnou jiskru naděje pro Velim Pavel Sixta (3:1 proti Jehličkovi) a Lukáš Jeřala (vydřel výhru 3:2 proti Váňové). Výhru Týnci poté přiblížil Fousek po další třísetové výhře nad Pavlem Urbánkem, jemuž tento večer herně nevyšel. Na 7:9 snížil Lukáš Jeřala, jenž si snadno poradil s Jehličkou. Na rozdíl jednoho bodu mohl Velim přiblížit Pavel Sixta, který v pátem setu promarnil pár mečbolů proti Buriánkovi - týnecký hráč v napínavé koncovce předvedl další težko uvěřitelný balonek. Napínavá koncovka v podobě dívčí války o případný remízový bod se tak nekonala - takto pouze upravila týnecká hráčka po výhře nad Zhijing celkové skóre na 11:7 pro svůj celek.

body Velimi B:

debl 1-1, Pavel Sixta 3-1, Lukáš Jeřala 3-1, Zhijing Vaňková 0-4, Pavel Urbánek 0-4

body Týnce nad Labem C:

debly 1-1, Vladislav Buriánek 3-1, Marta Váňová 2-2, Jan Jehlička 2-2, Jiří Fousek 3-1