Jdi na obsah Jdi na menu

TOP 12 2012

31. 12. 2012

Čtrnáct dní po turnaji pro neregistrované hráče se v malém sále velimské sokolovny sešli i licencovaní hráči, aby se utkali o prestižní trofej v podobě stolnětenisového stolku. Převahu ve startovním poli měli domácí hráči, kromě nich o vítězství ještě zápolili Aleš Malenovský (ST Kolín), Marek Brunclík (Sokol Týnec nad Labem), Luděk Pych starší (SK Nová Ves) a obhájce prvenství Luděk Pych mladší (SK Nová Ves).

Sítem bojů v základních skupinách neprošli Vilda Šmejkal, Aleš Malenovský, Martin Škopek, Honza Svoboda a Zhijing Vaňková.  Ve čtvrtfinále se radovali z postupu pouze zástupci skupiny A, která se papírově i reálně ukázala silnější než skupina B:

Luděk Pych ml. (A1)  - Pavel Sixta (B4) 3:0

Marek Brunclík (A3) - Lukáš Jeřala (B2) 3:0

Pavel Jeřala (A2) - Luděk Pych st. (B3) 3:1

František Vejtruba (A4) - Pavel Kopecký (B1) 3:0

V semifinále došlo na reprízu finále letošního ročníku Okresního přeboru, v němž se střetli Luděk Pych mladší a Marek Brunclík. I tentokrát zvítězila juniorská naděje z Nové Vsi, byť tentokrát týnecký hráč ukořistil alespoň jeden vítězný set. Druhé semifinále nabídlo vyrovnanou podívanou, když o postupujícím do finále z vnitroklubového duelu mezi Pavlem Jeřalou a Františkem Vejtrubou musel rozhodnout pátý set. V něm uspěl Paša a na Františka tak zbyl boj o bronzovou medaili.

Závěrečná utkání hracího dne skončila porážkami velimských borců. V zápase o třetí místo prohrál Fanda Vejtruba s Markem Brunclíkem 0:3 a ve finále Pavel Jeřala s Luďkem Pychem mladším 1:3.

Slavnostní vyhlášení výsledků turnaje tradičně moderovali Paša s Martinem, velký úspěch tentokrát slavila jedna vánoční oděvní součástka. Zatímco Luděk Pych mladší vyhrál velimský turnaj TOP12 podruhé za sebou, poturnajovou dohrávku ovládl již poněkolikáté v řadě Miroslav Kalousek,  jemuž se místo míčků dařilo vybírat spotřební daň.