Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj pro neregistrované 2009

16. 12. 2009

V sobotu 19. prosince proběhl ve velimské sokolovně 15. ročník Turnaje pro neregistrované. Do klání se zapojilo 15 hráčů/hráček , na optimální počet 16 účastníků startovní pole doplnil tvůrce tohoto webu, jenž počtem uhraných míčků zdařile konkuroval procentu úspěšnosti vyhraných zápasů některých členů velimského A-týmu v Regionálním přeboru. Loňské prvenství v turnaji nemohl obhajovat Václav Novák, jehož brilantní výkony na minulém ročníku Turnaje pro neregistrované neunikly pozornosti skautům z Viktorie Radim. Cestovní mapa k uvolněnému trůnu pro vítěze turnaje byla následující: umístit se na pozici jedna či dvě v jedné ze čtyř základních skupin (všechny zápasy se hrály na 3 vítězné sety) a následně uspět v play-off. Podmínce tohoto zadání nejlépe vyhověl Pavel Kopecký, který nezaváhal ani v jednom duelu. Předčasným finále byl čtvrtfinálový souboj vítěze s Jiřím Jedličkou, tento pětisetový duel s koncovkou 11-9 patřil k ozdobám letošního ročníku Turnaje pro neregistrované. Samotné finále nabídlo jednoznačnou podívanou, Pavel Kopecký v něm jasně přehrál Jaroslava Srpa. V zápase o 3. místo pak David Zeman zdolal Luboše Svobodu.

Vítěz turnaje kromě věcných cen získal i divokou kartu na další tradiční velimský turnaj, tentokrát pro registrované hráče, jenž se uskuteční v neděli 27. prosince. Souběžně se závěrečnými duely v play-off probíhalo i klání mezi dámskými účastnicemi turnaje z Nové Vsi, k nimž se přidala hráčka velimského B-týmu Zhijing Vaňková. Její přítomností tak sobotní odpoledne v malém sále velimské sokolovny získalo přívlastek interkontinentální, neboť se jej zúčastnili stolní tenisté hned ze tří světadílů. Poděkování za bezproblémový průběh celého turnaje patří všem jeho účastníkům, firmě KOBLA pak za věcné ceny.

Výsledkový přehled

čtvrtfinále:

Kopecký - Jedlička 3-2, Mbemba - Zeman 1-3, Svoboda - Nedbal 3-0, Drahovzal - Srp 1-3