Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj pro neregistrované 2013

15. 12. 2013

V sobotu 14. prosince 2013 se ve Velimi uskutečnil 19. ročník turnaje pro neregistrované stolní tenisty. Pořadatelé se jej tentokrát rozhodli umístit do velkého sálu sokolovny se čtyřmi hracími stoly a dobře udělali. Letošního ročníku se totiž zúčastnilo 16 hráčů dospělé kategorie a 19 juniorů! Potěšitelný je zejména nárůst počtu hráčů z řad mládežníků, neboť v minulých ročnících se nezřídka stávalo, že se samostatný turnaj pro juniory z důvodu jejich nezájmu vůbec nekonal.

Žáci byli rozděleni do tří pětičlenných skupin a jedné čtyřčlenné. V rámci skupin se hrálo systémem každý s každým na dvě vítězné sady. Do play-off pak postupovali stolní tenisté, kteří se umístili na prvních dvou příčkách. Ze skupiny A si účast ve vyřazovacích bojích zajistili Marek Vácha a Jan Hyšpler,  ze skupiny B Tomáš Němec a  Martin Horník, ze skupiny C Petr Štros a Kryštof Kubelka a ze skupiny D David Koděra a Veronika Němcová. S úskalím play-off se nejlépe vypořádal Petr Štros, jenž ve finále zdolal 3:1 na sety Tomáše Němce. Bronzovou medaili vybojovala Veronika Němcová po výhře nad Davidem Koděrou.

Kategorie dospělých se odehrála na stejném principu. Z kvarteta čtyřčlenných základních skupin do play - off postoupili Libor Bolfik, Vlasta Funda, Josef Kuba, Milan Matička, Petr Janoušek, Jaroslav Nezavdal, Luboš Svoboda a Petr Svoboda. Vyřazovací část opanoval Josef Kuba, který během celého turnaje neztratil jediný set. Ve finále porazil Petra Janouška 3:0 a po zásluze se stal novým premiantem tohoto tradičního předvánočního klání. Po roční odmlce znovu získal bronzovou medaili Petr Svoboda, jenž si tentokrát v duelu poražených semifinalistů poradil 3:1 na sety s Vlastou Fundou.