Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční deblový turnaj 2010

5. 4. 2010

Tradičně o velikonočních svátcích se v malém sále velimské sokolovny uskutečnil oblíbený deblový turnaj, jehož se tentokrát zúčastnilo 11 párů z 5 oddílů: Sokol Velim reprezentovaly dvojice ve složení Martin Škopek + Lukáš Jeřala, František Dej + Pavel Jeřala, Pavel Sixta + Pavel Kopecký, silné zastoupení měli naši kamarádi z klubu SK Mostiště 2003, kteří sestavili tři dublety (Tomáš Turek + Antonín Mudra, Josef Simler + Jan Simler a Václav Turek + Petr Karel), o medaili se přijel porvat ostřílený deblový pár ze Sokola Písková Lhota Petr Bláha s Petrem Mrázem, SK Nová Ves nastoupila se dvěma dvojicemi ve složení Karel Bodlák + Jiří Voslař a Martin Holeček + Michal Růžička, zbylé dva páry pak tvořili ZhiJing Vaňková (Sokol Velim) s nejmladším účastníkem turnaje, Luďkem Pychem (SK Nová Ves) a Dan Petřík (Sokol Velim), jehož parťákem v týmu pro letošní ročník byl Milan Kopiště (FK Kolín E).   

 

 Lichý počet účastníků má nevýhodu v nestejném počtu zápasů v jednotlivých skupinách, s tímto menším zádrhelem jsme se vyrovnali stejně jako s faktem, že před zahájením turnaje došlo v restauraci pivo. Z obou skupin postupoval do play-off kvartet nejlépe umístěných, v "áčku" si suverénně počínali borci ze Sokola Písková Lhota, kteří ztratili pouhé dva sety. Poněkud překvapivě jim zdatně sukundovaly mladé pušky z domácího oddílu s bilancí 4-1. O zbylá dvě místa byl napínavý boj až do konce základní skupiny, rozhodovaly vzájemné zápasy, v nichž měla nejlepší bilanci dvojice z Nové Vsi Karel Bodlák, Jiří Voslař. Až se čtvrtým místem se musel spokojit domácí dublet Pavel Jeřala + František Dej, jenž v soutěži zachránil vítězný duel s SK Mostiště v poměru 3:1, případná výhra velimského týmu 3:2 by do další fáze poslala hráče z Rokycanska. Tabulku skupiny A uzavřela dvojice ZhiJing Vaňková, Luděk Pych, která hrála v tomto složení poprvé a v turnaji jistě nasbírala cenné herní zkušenosti. "Béčko" mělo také jasného vítěze, dublet ve složení Dan Petřík, Milan Kopiště vyhrál všechny své duely, o bod méně nasbírala dvojice z Nové Vsi (Martin Holeček + Michal Růžička), vyrovnanou bilancí se prezentoval deblový pár z Mostiště (Václav Turek, Petr Karel), jedna výhra pak stačila k postupu velimské dvojici Lukáš Jeřala, Martin Škopek.

Rčení o tom, že play-off bývá úplně jinou soutěží, se ve velimské sokolovně potvrdilo mírou vrchovatou. Ve čtvrtfinále se ze tří čtvrtin dařilo lépe postaveným celkům po základní části, Písková Lhota (Mráz, Bláha)  zdolala domácí dvojici Lukáš Jeřala, Martin Škopek 3:1, ve vnitroklubovém duelu hráčů z Nové Vsi se z úspěchu v poměru 3:2 radovala dvojice Martin Holeček + Michal Růžička, velimské naděje (Pavel Sixta + Pavel Kopecký) si poradily 3:0 s SK Mostiště 2003 (Petr Karel + Václav Turek), překvapením v podobě výsledku 0:3 skončilo utkání Dan Petřík + Milan Kopiště vs. František Dej, Pavel Jeřala. Semifinálové zápasy skončily shodným rezultátem 3:0, když Písková Lhota zdolala Novou Ves a v repríze bitvy ze základní skupiny se tentokrát vedlo lépe zkušenější dvojici František Dej, Pavel Jeřala. Souboj o třetí místo mezi Sokolem Velim (Pavel Kopecký + Pavel Sixta) a Novou Vsí (Martin Holeček + Michal Růžička) nabídl zajímavou pětisetovou přetahovanou, která svým průběhem zastínila  i následné finále. K radosti domácích hráčů i příznivců skončil pátý set poměrem 13:11 pro domácí. Ve finále byla pod dojmem vzájemného zápasu ze základní skupiny jasným favoritem Písková Lhota, ale velimští hráči si dokázali  vzít z tohoto z jejich pohledu nepovedeného duelu správné ponaučení a chytře zvolenou taktikou uchvátili nejdůležitejší utkání turnaje přesvědčivou výhrou 3:0. 

K velimským turnajům neodmyslitelně patří i pozápasové posezení spojené s občerstvením a předáváním cen, opět jsme si užili zábavu za moderátorské taktovky dvojice Martin Škopek, Pavel Jeřala.  Sluší se taktéž připomenout sponzory letošního Velikonočního deblového turnaje, jimiž byly Sokol Velim, Pivovar Nymburk, síť velimských prodejen potravin Vojty Černého a restaurace Sokolovna - Jarda Funda.

 

Výsledkový přehled:

skupina A:

 1. Petr Bláha, Petr Mráz 5-0 15-2
 2. Pavel Sixta, Pavel Kopecký 4-1 12-8
 3. Karel Bodlák, Jiří Voslař 2-3 9-9
 4. Pavel Jeřala, František Dej 2-3 8-10
 5. Tomáš Turek, Antonín Mudra 2-3 9-11
 6. ZhiJing Vaňková, Luděk Pych  0-5 2-15

skupina B:

1. Dan Petřík, Milan Kopiště 4-0 12-6
2. Martin Holeček, Michal Růžička 3-1 10-6
3. Václav Turek, Petr Karel 2-2 8-7
4. Lukáš Jeřala, Martin Škopek 1-3 5-11
5. Josef Simler, Jan Simler 0-4 7-12

play-off:

čtvrtfinále:

Petr Bláha, Petr Mráz - Lukáš Jeřala, Martin Škopek 3:1

Martin Holeček, Michal Růžička - Karel Bodlák, Jiří Voslař 3:2

Pavel Sixta, Pavel Kopecký - Petr Karel, Václav Turek 3:0

Dan Petřík, Milan Kopiště - František Dej, Pavel Jeřala 0:3

semifinále:

Petr Bláha, Petr Mráz - Martin Holeček, Michal Růžička 3:0

Pavel Sixta, Pavel Kopecký - František Dej, Pavel Jeřala 0:3

o 3. místo:

Pavel Sixta, Pavel Kopecký - Martin Holeček, Michal Růžička 3:2 (12, -9, 7, -10, 11)

finále:

Petr Bláha, Petr Mráz - František Dej, Pavel Jeřala 0:3 (-3, -8, -7)

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční deblový turnaj 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář